Як позбутися від мурашок на городі

Мурахи не вважаються дуже небезпечними комахами, а деякі городники навіть вважають їх корисними для власного городу. Насправді шкоди від них набагато більше, ніж користі. І коли їх кількість постійно зростає, багато хто намагаються з’ясувати, як позбутися від мурашок в городі. Існує безліч різних засобів, які допомагають вирішити цю проблему. Можна використовувати куплені хімікати, але більшість городників воліють народні засоби, оскільки вони безпечні для врожаю.

Перш ніж застосовувати будь-які методи виведення мурах з присадибної ділянки, важливо розуміти, чому від них потрібно позбавитися, і в чому полягає шкідливість цих комах на городі. Тоді не залишиться сумнівів і навіть жалю до мурах. Вони можуть жити в лісі, де нікому не заважають і не заподіюють шкоди. А в городі повинні жити здорові і міцні рослини, що радують своїх власників багатим урожаєм.

У чому полягає шкода мурах на городі

Маленькі і на вигляд нешкідливі комахи насправді серйозно шкодять рослинам і деревам в городі, тому від них обов’язково потрібно позбавлятися. Основної шкоди, які наносять мурахи, виражається в таких факторах:

 • утворюючи гнізда глибоко в землі, мурашки поїдають коріння рослин, перешкоджаючи їх зростання;
 • крім коренів мурахи також харчуються насінням і плодами рослин, люблять фруктовий сік;
 • ще одним «ласощами» мурашок є солодкі виділення попелиць, тому часто поява одних комах тягне за собою розмноження інших, при чому мурахи будуть захищати тлю від сонечка і дрібних птахів, які нею харчуються;
 • мурахи воліють будувати гнізда у дереві і в щілинах будинку, збільшуючи їх розміри і порушуючи міцність будівель.

Одне-два гнізда мурашок в городі не представляють великої небезпеки, адже вони дійсно здатні рихлити землю, забезпечуючи її киснем. Але їх кількість буде зростати з часом, якщо не намагатися позбутися від комах. Тому краще відразу вживати заходи по їх знищенню.

Використання хімікатів від мурах

Найбільш простим і дієвим способом позбавлення від мурах у городі є застосування хімічних препаратів. Купуючи їх у магазині, потрібно отримати консультацію продавця і уважно прочитати умови використання на городі, щоб не завдати шкоди рослинам і не зіпсувати урожай. Найбільш ефективними препаратами для боротьби з мурахами є:

 • Комбад;
 • Мурахоїд;
 • Інтавір;
 • Фітоверм;
 • Актара та інші.

Обробити гнізда і прилеглі території біля мурашників доведеться кілька разів, оскільки після першого використання загине лише невелика частина комах. Відчуваючи хімічний запах, вони можуть надовго зачаїтися в землі, щоб перечекати небезпеку. Тому важливо залити розчин всередину гнізда. А через деякий час поспостерігати за мурашниками і повторити процедуру.

Народні методи

Починаючи боротьбу з комахами в городі, потрібно знати, які методи і засоби є найбільш ефективними. Тим більше що отруїти робочих мурашок, які повзають на поверхні, мало, потрібно дістатися до гнізда, де знаходиться їх матка. Якщо не хочеться вдаватися до допомоги отруйних хімікатів, можна використовувати народні засоби. Більшість з них засновані на застосуванні продуктів, що сильно пахнуть, адже мурахи не виносять їдкого запаху.

Тому їхні гнізда можна залити розчинів з концентрованим неприємним ароматом. Найчастіше застосовуються такі засоби:

 • Гас. На відро води достатньо додати 10 ст. л. гасу, і залити отриманою сумішшю всі знайдені мурашники. Щоб підсилити ефект, можна накрити гніздо плівкою, неприємний запах вижене всіх комах подалі від цього місця.
 • Суміш солодкої води і борної кислоти спочатку здасться комах смачним ласощами, яке вони захочуть принести в гніздо для матки. А через деякий час цей розчин приведе до загибелі більшої частини комах.
 • Мурашники можна присипати золою або розкласти біля них «стрілки» від часнику. Такий запах теж не подобається комах, вони будуть прагнути втекти подалі.
 • Ще один ефективний порошок, яким можна присипати всі знайдені мурашники – мелена кориця. Вона абсолютно безпечна для рослин, але зовсім не подобається комах.
 • Дріжджі – небезпечна їжа для мурашок, оскільки не перетравлюється їх шлунком і призводить до загибелі комах. Щоб зробити таку приманку більш привабливою, потрібно розвести трохи сухого порошку у воді, добре розмішати до густої консистенції, додати трохи меду або варення. «Частування» потрібно розкласти в місцях проживання мурах, що допоможе досить швидко позбутися від шкідників.

Вживаючи заходи щодо знищення мурах, доведеться приділити увагу і їх джерела живлення – попелиці. Від неї позбутися теж непросто, особливо якщо кількість цих шкідників постійно зростає і вражає безліч рослин. Простим і ефективним способом боротьби з попелиць є мильний розчин. Можна використовувати звичайне господарське мило, хоча набагато простіше застосувати рідке. Замішаним розчином потрібно обприскувати листя рослин, для них він абсолютно нешкідливий, а ось попелиця загине. Коли мурах нічим буде харчуватися, вони покинуть город, шукаючи інших, більш відповідних місць проживання.

Таким чином, позбутися від мурашок в городі не так просто, як хотілося б багатьом городникам. Особливо якщо кількість шкідників постійно зростає, а їхні гнізда розташовані по всій ділянці. Чим раніше почати боротьбу з ними, тим швидше і ефективніше буде процес знищення мурах. Доведеться докласти зусиль, але в підсумку вийде врятувати рослини і врожай.

Залишити коментар