Як позбутися від дрозофіл: за допомогою пасток, липкої стрічки

Як позбавлятися від дрозофіл? Це питання часто задають собі господині з початком літа. Мушка дрозофіла – це різновид плодових мошок, які харчуються в основному підгнилими фруктами і овочами.

Величина їх тільця не перевищує трьох міліметрів, самій людині шкоди вони не приносять, тільки дратують своєю кількістю та присутністю. А вже чого-чого, а чисельністю це комаха не обділене.

Головною принадою для дрозофіл стає винний запах, яблучний оцет.

Вони швидко з’являються в тому місці, де був забутий шматочок яблука чи цибулі, а залишки від кавуна і дині для них ласощі. Не нехтують вони заваркою від чаю, кави, крупою і навіть м’ясом.

Серпень і вересень – пік навали плодових мушок. Вони можуть загидити все в квартирі, якщо вчасно не вжити заходів по знищенню цього дрібного комахи.

Як позбутися від мушок дрозофіл: поради

Існує кілька способів позбавлення від плодових мушок.

Вони стануть в нагоді тим, хто цікавиться, як на кухні позбутися дрозофіл:

  • самий перевірений і надійний спосіб вивести дрозофіл – це чистота в будинку. Ховайте всю їжу в холодильник, не залишайте нічого на видному місці. Навіть однієї шкірки від того ж банана достатньо для того, щоб ваш будинок став розсадником цих комах. Варто відзначити, що своїх личинок вони воліють відкладати в місцях скупчення продуктових відходів;
  • проведіть вдома генеральне прибирання, вимийте всі з розчином хлорки. Особливо це стосується місць, де зберігалися овочі та фрукти, так ви швидше зможете позбутися від мушок. Як тільки їм нічого буде їсти, вони самі покинуть житло. До того ж запах хлорки діє на них згубно;
  • викидайте на ніч сміття, не тримайте його будинку більше дня. Ретельно вимийте відро для сміття і миття. Заведіть сміттєві пакети, якщо у вас таких немає, щоб не займатися вычищением відра кожен день. Це допоможе позбутися від непотрібних гостей на кухні;
  • липка стрічка, яка є пасткою для мух, малоефективна сама по собі, однак, можна піти на маленьку хитрість: змочіть її у вині або яблучному оцті. Аромат бродіння, немов магніт, притягає до себе дрозофіл, а липка поверхня зробить свою справу;
  • такі речі, як фумігатори також практично не спрацьовують, їх дія призначене на боротьбу з комарами, тому ставити їх не має сенсу. Краще в цьому випадку скористатися спеціальними наклейками на вікна від мух. Сонце нагріває скла вікон, а ті, у свою чергу, діють на наклейки, змушуючи їх виділяти отруту. Це допоможе позбутися від дрозофіл у всій квартирі;
  • «Дихлофос» також непогано справляється з навалою плодових мушок, але його використання кожен день не тільки шкідливо, але й втомлює. Після нього треба провітрювати квартиру, а перед використанням – ховати все їстівне. Крім того, труїти плодових мушок доведеться практично кожен день, так як вони з’являються буквально миттєво, варто тільки забути заховати фрукти або овочі;
  • зверніть увагу на кімнатні квіти. Винні мухи дуже часто селяться в горщиках домашніх рослин. Не заливайте свій сад на підвіконні, давайте час землі трохи просохнути. Рослини навряд чи постраждають від невеликої вимушеної посухи, а ось мушки цього не переживуть.

Як самостійно позбавитися від дрозофіл в будинку: робимо пастку

Бувають такі випадки, коли сховати все, що приваблює цих комах, не можна, наприклад, коли ви вирішили закисляти той же яблучний оцет або бутель вина, а можливо, просто вдався урожай помідорів, який весь у холодильник не поміщається.

В цьому випадку можна придбати спеціальні пастки для дрозофіл. Їх дія нагадує варіант з липкою стрічкою, тільки більш естетичний. У спеціальний «будиночок» з липкими внутрішніми стінами встановлюється флакончик з речовиною, запах якого приваблює плодових мушок. Комахи залітають в «будиночок» і залишаються всередині, приклеюючись до стінок.

Схожу пастку можна зробити самостійно. Для цього знадобиться підготувати звичайну пів-літрову банку, харчову плівку, голку і трохи підгнилих фруктів.

Покладіть в банку шматочки фруктів, сюди ж можна додати трохи вина, пива або оцту. Зверху все оберніть харчовою плівкою і за допомогою голки зробіть у ній невеликі дірочки.

Розмір отворів повинен бути таким, щоб мушка легко в нього пролізла, тоді знайти вихід з цієї пастки їй було б важко. Ось такий нехитрий спосіб. Баночку необхідно міняти щодня.

Дрозофіли докучливі комахи, здатні завдати шкоди навіть нових шпалер. Найкращим способом позбавлення від цих любителів зіпсованих фруктів вважається чистота.

Тримайте кухню та іншу квартиру в порядок, не забувайте виносити сміття, тоді дрібних плодових мушок ви не побачите ще дуже довгий час.

Залишити коментар