Як позбутися від цвілі на стінах

Від появи цвілі не застрахований ніхто, але її поява загрожує початком алергічної реакції і різних захворювань. Тому головне вчасно виявити її поява і провести комплекс робіт спрямованих на те, щоб цвіль більше не з’явилася.

Шкідливий вплив цвілі

Грибок, з якого складається цвіль, здатна значною мірою придушити імунітет людини, сприяють розвитку різних захворювань і появи алергічних реакцій. При використанні народних засобів від цвілі, можна виключити появи почуття задухи і кашлю. Багато хвороб, які роками не можуть діагностувати кращі лікарі, проходять самі, коли людина змінює місце проживання. Тим більше, поява цвілі у вигляді темних плям на поверхні стін і стелі, не здатне додати затишку вашій оселі.

Причини появи

Для того, що раз і назавжди позбутися від прояву цвілі, необхідно з’ясувати причини її прояву. Боротьба з цвіллю народними методами, дозволить убезпечити ваше житло від негативного впливу цвілі і не завдасть шкоди вашому здоров’ю.

Пори існують в будь-якому матеріалі і при попаданні в необхідну для них середовище, відразу починають там жити і розвиватися. Неправильно встановлена вентиляція і постійна волога в приміщенні, призводить до появи грибка навіть після дезінфекції.

У маленьких приміщеннях, при використанні спеціальних зволожувачів і при наявності великої кількості кімнатних рослин, будьте готові до появи плісняви. В сучасних матеріалах, які використовуються при будівництві будинків, немає ніякого захисту від цвілі. Методів боротьби з цвіллю безліч, але не всі речовини, які рекламують сучасні виробники, відповідають всім нормам і не здатні завдати істотної шкоди вашому здоров’ю. Часто кошти, які ми використовуємо проти грибка, який з’являється на стінах, не здатні захистити фільтри кондиціонерів, від прояви небажаної плісняви.

Іноді, повністю позбутися від цвілі дуже складно.

Ознаки

Одним з перших ознак, що свідчать про наявність цвілі в приміщенні, є різкий запах, з елементами вогкості. Після ретельного огляду, можна виявити білі, чорні і сірі плями на поверхні стін. Якщо після хімічної обробки, у вас все ж з’явилася цвіль, перед її видаленням, необхідно вирішити проблему надмірної вологості приміщення. В іншому випадку грибок буде з’являтися з завидною регулярністю.

Необхідно провести комплекс робіт, спрямованих на видалення плісняви на стінах. Буде недостатньо просто очистити поверхню і пройтися по ній вологою ганчіркою. Для цього необхідно:

  • Подбати про правильну вентиляції в приміщеннях будинку і не допустити утворення затхлого повітря;
  • Обробити поверхні засобом, який не дозволить утворитися грибку;
  • Позбутися від усіх предметів, які були ушкоджені цвіллю і прийшли в непридатність;
  • Відрегулювати вологість у приміщенні, усунувши всі джерела підвищеної вологості;
  • Очистити наявні поверхні від цвілі.

Чим прибрати цвіль на стінах

У разі якщо проблема вже виникла, її можна вирішити за допомогою антисептичних засобів. Необхідно розуміти, що будь-який хімічний засіб, незалежно від його складу, являє собою отруйна речовина, яка здатна не тільки видалити грибок, але і нашкодити вашому здоров’ю. Слід дотримуватися всі правила безпеки при роботі з такими засобами.

Для початку, необхідно ретельно вивчити інструкцію. Стіни і шпалери, як досить пористі поверхні, зберігають грибок усередині себе і, видалення плями на поверхні, може призвести до його повторного появи найближчим часом.

Ґрунтовка з домішкою антисептика

Одним з найбільш перевірених засобів проти грибка на стінах є грунтовка з домішкою антисептика.

Такий склад зможе забезпечити не тільки захист від появи цвілі, але й допоможе позбутися від уже наявних плям, виключаючи можливість її подальшого прояву. Часто немає потреби в самостійному приготуванні розчину, але якщо був придбаний матеріал, який потребує розведенні, слід чітко дотримуватися наданих інструкцій, які допоможуть у боротьбі з грибком.

Перед початком нанесення грунтовки, поверхня очищається. Необхідно зняти всі верстви, які були вражені грибком, аж до несучої конструкції. Грунтовка наноситься звичайної малярської пензлем на суху поверхню. Після того, як шар висохне, можна фарбувати поверхню або клеїти шпалери.

Відбілювач

Засоби проти грибка на стінах можна знайти і в домашніх умовах. Вони менш токсичні, ніж готова продукція, яка продається в будівельних магазинах, але і менш ефективна. Гіпохлорит натрію, який міститься в відбілювачі, здатний позбавити від поверхні практично будь-якого грибка. Він здатний не тільки позбавити поверхню від плям, але і видалити її спори.

Відбілювач можна використовувати для видалення грибка з поверхні плитки, скла та підлоги, а ось решта поверхні можуть втратити колір.

Речовина здатна пошкодити шкіру рук і дихальні шляхи, тому слід користуватися захисними засобами для того, щоб уникнути опіків або отруєння. Використовувати відбілювач рекомендується в приміщеннях, які добре провітрюються.

Пропорція становить 1/10 води.

Харчова сода

Вона відома в народі як звичайний очищувач і здатна позбавити від грибка в лічені хвилини. Соду використовують для очищення багатьох поверхонь, так як вона не завдає шкоди організму. На відміну від речовин, до складу яких входять хімічні елементи, сода не зашкодить дітям або домашнім тваринам. На один стакан води, досить столової ложки соди для того, щоб позбутися від цвілі на поверхні ваших стін. Можна використовувати соду і в сухому вигляді, просто натерши пляма на стіні губкою або ганчіркою. Змивати соду повністю немає потреби, так як вона є захистом поверхні і не дасть утворитися грибку повторно.

Нашатирний спирт

Він також застосовується при видаленні цвілі. Як і відбілювач, він легко видаляє плісняву, правда, має досить різкий і неприємний запах. Добре бореться з пліснявою, що утворилася на твердій поверхні, такий як скло і плитка, але він не ефективний у випадку, якщо необхідно видалити грибок з пористих матеріалів. Розпилюють суміш з нашатирного спирту і води з зараженої поверхні і, через кілька годин, змивають.

Не рекомендується змішувати нашатир з відбілювачем, так як суміш буде виділяти токсичний газ.

Оцет

Столовий оцет має кислотний склад і здатний знищити багато різновидів цвілі. Має різкий запах, але для людини він нешкідливий. Наноситься оцет на поверхню губкою або за допомогою розпилювача, і після закінчення години змивається, після чого приміщення ставиться на провітрювання. У профілактичних цілях, процедура проводиться один раз на сім днів.

Перекис водню

Вона здатна відмінно впоратися з утворився грибком, але використовувати його необхідно вкрай обережно. Тривідсотковий розчин можна купити практично скрізь, до того ж вона не токсична і не має різкого запаху. Не варто забувати і про відбілюючих ефекти перекису водню, яка здатна вивести фарбу на тканинах та інших незахищених поверхнях.

Необхідно дотримуватися додаються до антисептичну речовин інструкцій і не нехтувати технікою безпеки. Користуйтеся гумовими рукавичками і респіраторами, щоб використовується речовина не потрапила на шкіру або в дихальні шляхи. Будь-яке незначне пошкодження при роботі з токсичними речовинами, може призвести до погіршення здоров’я.

Залишити коментар