Як позбутися від бур’янів і трави назавжди

Все швидше наближається час, коли розтануть снігові замети на вулицях міста, а також це, нарешті-таки, торкнеться і заміських ділянок. І першим ділом, що вийшла назустріч до сонечка зелень ніяк не обрадує власників городів. Адже це будуть бур’яни, які відновлять щорічну «війну» з садівниками за «вищість» на грядках. І кожен дачник рано чи пізно задається питанням: а не чи існують способи, що звільняють від регулярної прополки бур’янів? Як позбутися від бур’янів раз і назавжди?

Тому що, як виявилося, це саме неефективне рішення в цій багатовіковій боротьбі. Відповідь є, і починати діяти треба прямо зараз, коли ваші грядки ще залишаються покритими шаром снігу.

Вирощуємо бур’яни

Як позбутися від багаторічних бур’янів багато хто вже знають. Тому варто розібратися, що ж робити з тими, бур’янами, на які поширюється за новим територіям з допомогою насіння і псують грядки дачників. І тут можна обійтися без прополки, просто треба знати як. Цим способом ви потісніть бур’яни і не витратите в подальшому багато часу на те, щоб позбутися від них. У чому ж полягає метод? Та в тому, що необхідно виростити бур’яни задовго до ваших овочів.

Отже, ви приїхали на свій заміський ділянку, а останній сніг ще не розтанув. Не думайте, що зробити поки що нічого не зможете. Навпаки! Саме час діяти. Для вирішення нагальної проблеми вам знадобиться посипати на решту сніг золу або торф. Це потрібно для того щоб сніг став чорним. А потім накрийте свої грядки непотрібної поліетиленовою плівкою. Не забудьте притиснути її по краях, ніж важким, щоб її не віднесло вітром. У цьому вам можуть допомогти цеглини або металеві палиці.

У весняний час сонце славиться своїми теплими променями, і процес танення такого чорного снігу під шаром плівки прискориться у багато разів. Таким чином, земля подпитается вологою, і її верхні шари зможуть швидко прогрітися, що наблизить час сходів бур’янів. Це станеться вже через півтора тижні.

Другий етап боротьби

Коли ви приїдете на свою дачу в наступний раз, то виявите молоді паростки цих рослин. Другим вашим кроком буде відкриття плівки і розпушування землі. Потім вам необхідно залишити бур’яни на добу без укриття. Так, маленькі непотрібні вам рослини загинуть. Це відбувається тоді, коли у бур’яну є два перших листочка, в цей момент він найбільш схильний впливів. Адже молоде рослина ще зовсім слабке, воно має ниточку кореневої системи. І від простого розпушування грунту ці розточки загинуть. Але як тільки у бур’яну виростуть інші листочки, боротьба з ними перестане мати перевагу в вашу сторону. Тому чим раніше ви позбудетеся від них, тим краще буде для вас.

Але вам слід знати, що другий раз перекопувати такі грядки не варто. Інакше ви піднімете нові насіння бур’янів на поверхню ґрунту, що доставить вам зайві клопоти.

Насіння рослин добре зберігаються в землі, і можуть перебувати у всіх шарах. Але як тільки вони переносяться на поверхню, то під впливом тепла та води вони проростають. Секрет полягає в тому, що відстань від кореня до листочків у них може бути до 7 див І тим самим всход забезпечується лише на глибоких шарах, в інших випадках насіння очікують свого часу.

Ця методика не є складною, основна хитрість полягає в тому, щоб вчасно виростити бур’яни. Вас гарантовано порадує такий результат!

Якщо ви не встигли

Що ж робити, якщо ви не встигли приїхати на потрібній стадії росту бур’янів? Не турбуйтеся, і на такий випадок є деякі поради, як позбутися від них.

Вам не обійтися без полольника «Стриж» або ж плоскоріза Фокіна. Для ефективного прибирання зрізайте ними рослини, зачіпаючи грунт приблизно на 5 см вглиб.

Після обробки землі залиште бур’яни на місці, щоб вони підсохли на сонці протягом доби.

Далі, можна вже робити борозенки на грядках, ретельно поливаючи кожну з них, посипте пылевую фракцію добрива AVA і можете садити насіння ваших культурних рослин.

Після посіву необхідно трохи вирівняти вручну борозенки і злегка ущільнити грунт за допомогою дощечки. Для того щоб забезпечити тепло і збереження вологи для майбутніх сходів, накрийте їх поліетиленовою плівкою, яку необхідно закріпити.

Не забудьте тільки, що укривний матеріал треба буде прибрати, коли з’являться паростки. Після чого слід розпушити між рядами, щоб бур’яни вам потім більше не заважали. При сухій погоді, можна залишити зрізані рослини на грядках.

Якщо насіння культурних рослин мають велике час сходу, то бур’яни в цьому випадку зростуть швидше. І коли ви зберетеся рихлити, можете зачепити потрібні вам паростки. Тому в ряди культурних рослин садіть ще маячки, які проростають швидше. До таких відноситься, наприклад, редис.

До такого, як ви побачите паростки на поверхні землі, не потрібно поливати грядку. Цьому є обґрунтована причина. Корінь у молодої рослини знаходиться в активній стадії росту, він спрямований чітко вниз, а вода може повернути насіннячко і викривити корінець. А також насіння можна просто зрушити таким чином з їх борозен. Також плівка захищає від пересихання майбутні рослини, адже верхній шар грунту швидко висушується без укриття.

Але важливо не переборщити, і вчасно прибрати плівку, коли зійшли розточування. Інакше вони вспреют. Замінити можна далі цей укривний матеріал лутрасілом. Його також можна використовувати спочатку, але тоді потрібно буде поливати грядку прямо через це покриття, воно убезпечить від негативних наслідків потоку води.

Полив краще проводити у вечірній час, щоб волога не випаровувалася. А повністю прибирати покриття грядки можна, коли пройдуть всі заморозки років і шкідників. Він проходить у весняний час, коли цвіте вишня і бузок.

Ще один спосіб позбутися від бур’янів полягає в наступному. Грядка перед посадкою розсади в грунт накривається чорним матеріалом. Потім в ньому робляться дірки, всередині яких і висаджуються рослини, а бур’яни вже сходити не будуть.

Таким чином, один раз приділивши увагу грядці і виконавши необхідні маніпуляції, ви позбудетеся від бур’янів надовго!

Залишити коментар