Як позбутися страху смерті

Людина постійно відчуває тривоги самої різної природи: страх смерті, втрати близьких, фобії різних хвороб, жах загибелі від нещасного випадку і т. д. Особливості будь фобії виражаються у викривленому сприйнятті світу і можуть бути своєрідним сигналом до зміни свого життя в кращу сторону для власного комфорту.

Звідки береться панічний страх смерті?

Кожна людина переживав загибель близьких або малознайомих людей. Спогади про це назавжди залишаться в пам’яті, однак не перероблені і незрозумілі правильно переживання і враження можуть викликати щось на зразок фобії. Тільки самій людині під силу вирішити: зіткнутися йому лицем до лиця зі своїми проблемами і шукати способи, як можна позбутися від них, щоб почати жити щасливо, радувати себе і своїх близьких або ж піти на поводу у своїх внутрішніх монстрів і забути назавжди про майбутнє, своїх бажаннях і прагненнях.

Тривога загибелі завжди є головним і базовим інстинктом індивідуума.

Ніхто не може відповісти на питання: а чи є щось після смерті?

Людське життя закінчується, і саме боязнь «іншого» боку, невідомості є основоположною причиною появи страху смерті.

Всі люди бояться перестати жити, і це зрозуміло, бо кінець приходить всупереч нашому бажанню. Деякі бояться померти з-за похилого віку, інші — невиліковних хвороб, люди бояться смерті близьких і пов’язаної з цим болем втрати.

Засоби масової інформації відіграють не останню роль у виникненні очікування погибелі. Люди починають замислюватися про припинення існування особистості і про те, що за цим послідує. Починають придумувати різні варіанти, що призводить до душевних муках. Але якщо фобії людини настільки сильні, що заважають адекватно сприймати повсякденність і заважають життєдіяльності, то це говорить про виникнення психічних захворювань.

Що відчуває людина, відчуваючи панічний страх смерті?

Кожен по-різному проходить через примирення з думками про неминуче. В ідеалі розуміння кінцівки всього живого ми виробляємо, будучи ще дітьми, а в підлітковому віці у нас складається до цього своє ставлення.

У дорослої людини, будь він недовірливий або нечула, наляканий або сміливий, песиміст чи оптиміст, боязнь померти складається з набору емоцій, переконань і установок:

 • Бажання лікуватися і тренувати тіло для багатьох стає способом, як позбавитися від страхів
  смерті і хвороби. Якщо людина боїться померти від хвороби, він буде стежити за здоров’ям і займатися спортом;
 • Бажання забутися від думок про кінець. Паніку перед закінченням і невідомістю ми долаємо зайнятістю і обмірковуванням повсякденних проблем, в гіршому варіанті — з допомогою алкоголю і наркотиків;
 • Бажання постійно бути поруч з чоловіком, дитиною, мамою та ін. — насправді це страх втратити близьких.

Боротьба зі страхом смерті — це боротьба з інстинктами. Ніхто не може викорінити первинні інстинкти. Тому боротьба з фобією полягає в усвідомленні настання природного кінця.

Багато хто намагається це несвідомо заперечувати, всіляко відгороджувати себе від зіткнення з цим, перестають відвідувати кладовище, хворих і вмираючих родичів. Однак все одно незворотні процеси припинення життєдіяльності рано чи пізно настануть у кожного. Існує життєвий цикл, і змінити його кінець не в силах людини.

Як позбутися від нав’язливого страху перед смертю?

Уявіть, що ви знайшли вічне життя. Що ви будете робити? Швидше за все, боязнь померти покине вас в ту ж хвилину, як ви усвідомлюєте, що будете жити вічно. Але слід задати собі питання: а чи так це добре? Звичайно, в першу чергу, ви кинетеся перевіряти можливість не вмирати всякими небезпечними способами: екстремальні види спорту, розваги.

Але незабаром це набридне, і на зміну ейфорії прийдуть думки про подальше майбутнє. Що я буду робити багато тисяч років? Як пережити всіх дітей і близьких родичів? З одного боку, безсмертя дає перспективи, а з іншого — знецінює життя. Адже вона цінна у своїй скороминущості.

Перш за все, потрібно жити так, як хочеться. Цінувати життя і розуміти її значимість. Потрібно знаходити в собі сили інакше дивитися в майбутнє і знаходити дрібні радості в кожному дні, якщо страшно думати про завтра. Не варто переживати про майбутнє, краще почати жити сьогоденням. Смакувати моменти, проведені з сім’єю, витрачати вільний час на самоосвіту і культурне просвітництво.

Також спробуйте думати над наступними пунктами:

 • «Пізнай себе». Потрібно постаратися переосмислити саму структуру цього феномена. Всі ми коли-то не існували до нашого народження. Не можна стверджувати, що було погано чи боляче. Те ж саме буде відбуватися після загибелі;
 • Існує багато доказів того, що люди, переживши клінічну смерть, позбавляються від фобій і починають «дихати на повні груди». Більшість з нас вже переживало це. Втрата свідомості — це міні-смерть, але це не більш ніж неприємно;
 • Чи Не краще наслідувати дітям? Малюки впевнені, що кожна людина особлива і у кожного є вищі сили, які його охороняють. Варто тільки уявити, що десь зверху є покровитель, який спрямовує і захищає людину, як стає легше на душі;
 • Можна вважати першопричиною абсолютний розум, до якого всі повертаються, немов додому;
 • Один із способів, як можна позбутися від страху смерті близьких — навчитися мріяти. Наприклад, вивчити китайську мову або стрибнути з парашутом. Тільки всі ці мрії повинні поступово втілюватися в життя;
 • «Добро перемагає зло». Потрібно мислити позитивно, хотіти змінити себе в кращу сторону. Намагатися подарувати себе улюбленим людям, і тоді всі фобії відступлять на другий план.

Потрібно жити насичено і цікаво, тоді можна позбутися від паніки перед майбутніми втратами. Не тягнете на собі страх минулого, живіть справжнім, але з твердою вірою в майбутнє.

Шлях позбавлення від страху смерті не легкий, але він правильний. Тривоги підуть з вашої голови тільки тоді, коли ви перестанете боятися самого страху і навчитеся жити без нього.

Залишити коментар