Як позбутися статусу лоха і стати сильною особистістю?

У сучасному суспільстві лохом прийнято вважати людину наївного, безвідмовного, яким користуються інші люди в своїх цілях. Простіше кажучи, ЛОХ – це особистість, обдурена хуліганом.

Якщо ваша характеристика збігається з цим описом, можливо, ви просто дуже добра людина. Але надмірна доброта не додасть людині щастя, коли він тільки і робить, що потрапляє у безглузді ситуації, за яких відчуває себе невдахою. Спробуйте розібратися в причинах своїх невдач, тоді ви самі знайдете відповідь на питання про те, як перестати бути лохом.

Особливості лохів

Причини того, що вами користуються інші люди, можуть бути які завгодно. Наприклад: занижена самооцінка, флегматичний тип характеру, не зовсім правильне виховання в дитинстві, невдалий життєвий досвід минулого, недолік розуму, надмірна доброта, невміння вести себе в незвичайних ситуаціях. Що ж змушує людей піддаватися чужому впливу і бути невдахою?

Основні проблеми лохів:

 1. Надмірна щедрість чи жадібність. Жадібних людей суспільство не любить, тому будучи в
  колективі, не шкодуйте випивку та їжу, діліться предметами, якщо у вас попросять. Але бігти за першим покликом і виконувати всі вимоги колег не варто, все робіть в міру. Помітивши, що вас використовують, відразу давайте відсіч. З вами можуть розмовляти ввічливо, але за спиною будуть сміятися і обзивати лохом;
 2. Невпевненість в собі. Потрапляючи в новий колектив, відразу розташуйте до себе людей і завоюйте повагу до себе, так як потім буде дуже складно це зробити. Висловлюйте свою точку зору, не думайте, що ви щось не так робите, тоді люди будуть вважати вас особистістю. Не вибачайтеся перед людиною, якщо не винні, не погоджуйтеся з усім, що він каже, щоб сподобатися. Загалом, будьте собою;
 3. Боязнь суспільства, страх образити людину, побачити його реакцію, не виправдати очікування, отримати загрозу, зіпсувати ваші з ним стосунки. Зазвичай люди, які бояться відмовити, перебільшують з цим, тим самим ускладнюючи ситуацію.
 4. Довірливість у всьому.

Навчіться давати відсіч

Ось список питань, які часто пробігають в голові у невдах: «Що про мене подумають люди? Як я можу відмовити? Як людина відреагує на відмову? А раптом йому не сподобається те, що я скажу? Напевно, я принесу йому незручності?».

Щоб не бути лохом по життю, слід думати по-іншому: «Мені все одно хто і що подумає. Я не буду виконувати те, чого не хочу. Навіщо мені ці неприємності, легше відразу дати людині зрозуміти, що він не на ту напав. Це потрібно мені, а вже я доб’юся. Якщо я комусь доставляю проблеми, нехай самі про це скажуть, а не сподіваються на мою ввічливість!».

Подібні думки потрібно прокручувати в голові у певних ситуаціях для впевненості. Звичайно, ні з ким не потрібно грубо розмовляти. Навчіться м’яко, але впевнено говорити людям «ні». Напишіть список потенційних прохань і запитань, які можуть задати люди, а потім, придумайте і підпишіть до них відповіді. Прорепетируйте перед дзеркалом кілька фраз.

Спробуйте частіше відмовляти людям у те, чого вам не хочеться, вони не поб’ють вас за це, швидше почнуть поважати.

А з тими, хто починає тиснути на вашу совість, навіть і розмовляти не варто. В даному випадку люди використовують подібні фрази: «Ти така безсердечна, егоїстка. Тобі хіба не шкода? Невже ти не можеш мене зрозуміти, увійти в моє становище? Я з тобою також зроблю!». Це банальні способи маніпуляції.

Не довіряйте всім підряд

Не всі люди так чесні й добрі, як здаються. Завжди ставитеся з настороженістю до малознайомим людям, але не показуйте цього, щоб їх не образити. Наприклад, не потрібно просити доглянути за сумкою незнайомої людини. Не давайте зателефонувати зі свого телефону першому зустрічному, якщо він вас про це просить. Не вірте, якщо вам намагаються «впарити» якусь річ, переконуючи в тому, що без неї ви не проживете. Прочитайте в інтернеті якомога більше інформації про аферистів, будьте готові до всіх їхніх хитрощів.

Потрібно розуміти, що і товариші, і друзі не завжди говорять правду. Якщо приятель відмовляє вам у зустрічі, посилаючись на якісь проблеми, може, він просто не хоче з вами проводити час, але з ввічливості не говорить про це. Тому не потрібно бігти і вирішувати проблеми одного, щоб тільки він провів з вами час, тим більше, якщо він сам про це не просить.

Лох той, хто сам в це вірить

Чому одні люди щасливі й успішні, а інші невдахи?

Статус невдахи не приходить сам по собі, його придумують люди самі в своїй голові. Насправді, всі ми однакові, відмінність тільки в тому, як ми себе позиціонуємо. Жоден рада на тему як перестати бути невдахою і лохом за життя не допоможе, якщо ви продовжуєте вважати себе лохом.

Якщо ви намагаєтеся тільки заради того, щоб довести людям протилежне, то нічого не вийде. Скажіть собі: «я сильна особистість, я успішна». Не просто скажіть, а щиро повірте в це, повторюйте в думках подібну фразу по кілька разів в день.

Особливості сильної особистості

Виявляється, серед жінок тема «Як стати сильною особистістю» актуальна не менше, ніж вивчення іноземної мови. Невже дійсно можливо змінити свій характер в кращу сторону, виробити силу волі, позбутися комплексів? З допомогою психолога це можливо, головне – бажання, мотивація та прагнення змінитися.

Те, що відрізняє сильну особистість від інших:

 • рішучість;
 • надійність;
 • натренована сила волі;
 • постійний контроль над емоціями;
 • впевненість у собі і своїх силах;
 • вміння викручуватися з будь-яких ситуацій завдяки логічному мисленню і причинно-наслідкового зв’язку, продумування дій наперед;
 • кмітливість, вміння імпровізувати.

Всі ці особливості може розвинути в собі кожен, хто конкретно знає, чого він хоче.

Стаємо сильною особистістю

З допомогою семи етапів можна знайти самодисципліну, закріпити силу свого характеру і перестати бути лохом. Кожен з кроків потрібно долати не поспішаючи. Не переходьте до наступного етапу, поки повністю не виробите звичку до попереднього. На проходження такого психологічного курсу може піти кілька місяців, але, зате, ефект помітите і ви, і оточуючі.

7 кроків до сильної особистості:

 1. Відповідати за свої вчинки. Ніколи ні на кого не сподівайтеся, розраховуйте тільки на себе. При
  це не відштовхуйте близьких людей, вмійте їх вислухати. Нікого не звинувачуйте у своїх проблемах.

Результат: це завдання сприяє вмінню слухати поради інших, але робити самостійний вибір;

 1. Досягати поставлених цілей. В житті не настільки страшно «падати вниз», скільки «не підніматися вгору». Поставте перед собою бажану ціль, і досягнете її, навіть якщо раніше вас це лякало. Хотіли вивчити англійську – прямо зараз запишіться на курси. Все життя мріяли політати на повітряній кулі і побачити красу природи з висоти пташиного польоту, але боїтеся висоти – вперед!

Ніяк не можете схуднути – ніхто за вас цього не зробить.

Результат: тренування сили волі, відсутність таких фраз, як: «я не можу», «не вистачає часу і грошей», «я боюся», «нічого путнього з цього не вийде». Після здійснення однієї мети з’явиться впевненість у своїх силах, і до наступної мети буде йти набагато легше;

 1. Ризикувати. Є можливість змінити своє життя в кращу сторону, здійснити мрію? Дійте. Ми ж для цього і живемо! Коли, якщо не зараз? Навіщо мучити себе на ненависній роботі, спілкуватися з людьми, які вас не поважають?

Результат: завдання допоможе будувати самим своє життя, а не віддавати її в чужі руки;

 1. Відстоювати свою точку зору. Якщо ви вважаєте, що не можна ображати тих, хто слабший, захищайте їх. Не дозволяє совість «розводити на гроші» людей, не робіть цього. Притримуйте своїх принципів і поважайте їх.

Результат: відсутність страху висловлювати свою думку, присутність здорового глузду. Тепер ви не скажете: «всі так роблять»;

 1. Не дозволяти собою маніпулювати. Вмійте відмовляти в тому, що вам не потрібно або доставляє незручності.

Результат: більше сил і часу на особистісне зростання, підвищення самооцінки завдяки розумінню того, що ви можете вплинути на ситуацію;

 1. Постійно розвивати свій кругозір, підвищувати інтелект. Читайте книги, які вам подобаються,
  цікавтеся біографією великих людей, кожен день дізнавайтеся щось нове, тренуйте пам’ять.

Результат: Завдання сприяє розвиткові особистості у вашому обличчі. Людям завжди цікавіше спілкуватися з грамотними співрозмовниками, які мають великий кругозір, тому навряд чи хтось захоче вважати вас лохом;

 1. Займатися своїм тілом і зовнішністю. Виберіть для себе потрібний вид спорту (плавання, волейбол, теніс, йога, танці, бокс) і зміцнюйте з допомогою нього своє тіло. Виберіть свій стиль і одягайтеся зі смаком. Доглядайте за своїми нігтями, шкірою і волоссям. Розслабляйтеся за допомогою масажу, водних процедур.

Результат: впевненість в собі і в тому, що все задумане вийде, бадьорість і гарний настрій.

Не перестарайтеся

Іноді самодостатні, упевнені в собі жінки залишаються нещасні через те, що занадто захоплюються своїм статусом. Їх основна проблема в тому, що вони не вміють розслаблятися і відпочивати, виплескувати свої емоції в потрібне русло.

Сильні особистості часто самотні по життю, тому що мало кому довіряють, нікого близько до себе не підпускають і не відкривають своє серце. Навколишні можуть сприймати сильну духом жінку як стерво, виявляти до неї нерозуміння і заздрість.

Не забувайте, що є моменти, коли потрібно побути слабкою, особливо перед чоловіком. Не варто у всіх ситуаціях проявляти свій міцний характер, дозвольте іноді собі розслабитися і перестати контролювати що відбувається.

Намагайтеся залишатися самою собою, при цьому нічого не боятися і менше хвилюватися даремно. Якщо на роботі вам потрібно бути залізною леді, то, прийшовши додому, будьте з членами сім’ї ласкаві і доброзичливі. Віддавайте свою любов, проявляйте турботу до близьким людям.

Бути лохом – не що інше, як мати психологічну слабкість. Працюйте над цим, і у вас все вийде. Звільнитеся від чужого впливу, живіть вільно і злагоджено.

Залишити коментар