Як позбавитися від запаху алкоголю з рота: рекомендації і засоби

У житті кожного іноді виникають ситуації, коли потрібно швидко та якісно позбавитися від запаху алкоголю, або як його в народі називають, перегару. Особливо гостро стоїть питання, коли раптово утворилася з самого ранку важлива ділова зустріч або терміново виникла необхідність відвідати лікаря, сходити в школу до дитини на бесіду з учителем і т. д.

Чим же можна перебити стійкий запах алкоголю, щоб не потрапити в незручну ситуацію і не дратувати оточуючих під час спілкування? Засоби боротьби з цим неприємним явищем існують, причому як у народній, так і в традиційній медицині.

Однак перш ніж приступати до використання цих «рятівних» коштів необхідно розібратися, чому ж з’являється цей самий запах алкоголю вранці.

Причини появи алкогольного «аромату»

Ясна річ, що першопричиною появи неприємного запаху є саме вживання спиртних напоїв напередодні ввечері. Причому чим більше випито і намішано, тим сильніше і огидніша буде перегар ранок і тим складніше його буде чимось перебити.

Причиною цього різкого неприємного запаху є токсична і дуже шкідлива речовина оцтовий альдегід. Він являє собою проміжний продукт переробки етилового спирту, який містить в собі будь-який алкогольний напій.

Оцтовий альдегід для людського організму дуже небезпечний, тому він (організм) намагається від нього як можна швидше позбутися такими способами:

  • виводить його з калом і сечею;
  • підвищує потовиділення;
  • «викидає» його разом з видихуваним повітрям.

Результатом цих очисних процесів, що відбуваються в організмі, і є цей страшний запах. Причому погано пахне не тільки з рота, але і від шкіри виходить цей «аромат». Тому «боротьба за свіжість» повинна вестися, що називається, у всіх напрямках. Як і чим перебивати запах алкоголю найкраще і з чого потрібно почати?

Починаємо боротьбу правильно: виводимо отрути

Першим пунктом боротьби з ранковим перегаром повинен стояти контрастний душ з використанням ароматного гелю. Саме душ, а не ванну, т. к. додаткове навантаження у вигляді прийому ванни змученому оцтовим альдегидом організму, буде складно перенести.

Далі має бути ретельна, як мінімум п’ятихвилинна, чищення зубів з достатньою кількістю зубної пасти. На жаль, дана маніпуляція дасть надто короткочасний ефект і дихання буде залишатися свіжим зовсім недовго, але продовжити його в подальшому можна буде за допомогою жувальної гумки.

Тепер прийшла черга подбати про свій одяг. Звичайно ж, всі натільну білизну та одяг, надіті після прийняття душу, повинні бути неодмінно свіжими і чистими, а всі ті речі, в яких відбувалося розпивання алкогольних напоїв необхідно випрати як можна швидше.

Справа в тому, що наш організм починає активно позбавлятися від оцтового альдегіду незабаром після того, як він потрапляє нам в ШКТ, тобто застілля тільки почалося і все нові порції алкоголю надходять в організм, а він вже в цей час через піт виводить отрута назовні. Саме тому наша одяг після вживання спиртних напоїв так неприємно пахне.

Для того щоб допомогти своєму організму швидше вивести отрути його необхідно забезпечити достатньою кількістю рідини. Крім цього, прискорити процес очищення допоможе гіпервентиляція легенів, тому якщо ваш стан дозволяє більш-менш нормально пересуватися, потрібно зробити хоча б нетривалу пішу прогулянку, наприклад, навколо будинку (а краще – пробіжку).

Як мінімум необхідно пройтися по квартирі, вийти на балкон або виглянути у вікно і глибоко подихати хоча б 5-10 хвилин свіжим повітрям.

Використовуємо маскуючі засоби

Виконавши всі перераховані вище процедури, ми надали неоціненну допомогу своєму організму, проте до тих пір, поки оцтовий альдегід не буде повністю виведений з організму, доведеться жити з неприємним перегаром. Як же бути, якщо потрібно спілкування з людьми? Як можна швидко перебити запах перегару і алкоголю?

Можна вдатися до народних рецептів, використання яких допоможе замаскувати і аромат нещодавно випитого алкогольного напою і «аромат» перегару. Народні засоби не зможуть вас вмить позбутися від неприємного перегару, але замаскувати його точно допоможуть.

Самим доступним і популярним способом усунення неприємного запаху з рота є жування різної свіжої зелені: петрушки, свіжого кропу, листків меліси або м’яти. Однак ефект це дає короткочасний, а їсти травички весь день не завжди представляється можливим.

Більш солодким способом позбавлення від запаху є вживання в їжу гіркого чорного шоколаду. Крім цього, рекомендується полоскати ротову порожнину настоєм м’яти і розведеним соком лимона. Серед напоїв відмінними маскуючими запахи здібностями володіє зелений чай, мінералка без газу і огірковий розсіл.

Що стосується медикаментозних засобів боротьби з запахом алкоголю, за якими багато хто вранці вирушають в аптеку і спантеличують фармацевта питанням «чим швидко перебити запах алкоголю?», то тут варіантів може бути кілька.

В даний час в аптеках можна знайти такі засоби для боротьби з похміллям і перегаром як «Антиполіцай», «Алкоклин» і «Зорекс», які ефективно блокують неприємний запах.

Важливо розуміти, що якихось чарівних засобів для боротьби з похміллям, запахом алкоголю і перегару не існує, всі вони дають недовговічний ефект. Тому напередодні важливої події, та й взагалі по життю, краще не зловживати алкогольними напоями і у всьому знати міру.

Залишити коментар