Як позбавитися від зайвого вісцерального жиру?

Люди, далекі від спорту, дієтології та медицини, можливо, не знають, що крім звичайних жирових відкладень, які накопичуються під шкірою, бувають ще і вісцеральні. Як же позбавитися від зайвої вісцерального жиру?

Адже у великих кількостях він негативно діє на здоров’я і заважає нормальній роботі організму.

Що таке вісцеральний жир?

Клітини, які знаходяться навколо всіх внутрішніх органів (більшою мірою — в порожнині очеревини), прийнято називати вісцеральними, або великим сальником. Це надзвичайно важливе освіту, так як захищає органи від негативного впливу внутрішніх рідин. Нормою вісцерального жиру, як у жінок, так і у чоловіків, вважається обсяг, не перевищує 10-15 % від усієї кількості жирових відкладень. Перевищення загальмовує роботу організму, перешкоджає нормальному кровообігу і доступу кисню.

Такі зміни в тілі можуть стати причиною:

 • гормонального збою;
 • інфаркту міокарда.
 • зростання пухлин;
 • уповільнення метаболічних процесів;
 • варикозного розширення вен;
 • цукрового діабету;
 • гіпертонії.

Звідки беруться непотрібні, і небезпечні запаси?

Меншу схильність до скупчення обсягів у великому сальнику мають дами зі стрункою талією і типом фігури «пісочний годинник» і «груша». Дівчата «яблуко» генетично схильні до збільшення обсягу відкладень у зоні живота. Але після 40 років всі жінки незалежно від типу фігури включаються в групу ризику. З віком загальмовується робота гормонів, що перешкоджають зайвого набору ваги, і зростання вісцеральної тканини активізується.

Сильна стать більш схильний черевному, або абдомінальне, ожиріння. Якщо у чоловіка замість кубиків преса «пивний животик», можна з упевненістю сказати, що у нього є надлишки вісцерального жиру. Пиво дійсно один з найбільш шкідливих напоїв для чоловічого здоров’я, і це не міф. Справа в тому, що тестостерон перешкоджає надмірному скупченню клітин жирової тканини, а пиво пригнічує роботу цього гормону.

Ну і, насамперед, зростання вісцеральних клітин в обох статей пов’язаний з неправильним харчуванням і відсутністю фізичної активності.

Як визначити в себе рівень вісцерального жиру?

Найбільш достовірний спосіб – це звернутися до лікаря. Він зробить відповідні виміри і призначить аналізи.

Але можна і самостійно перевірити наявність у себе схильності до абдомінальне ожиріння.

 1. Найпростіше — це виміряти обсяг своєї талії. У жінок вона не повинна перевищувати 88 см, 94 см — у чоловіків. Але нові дослідження показали, що жінки з талією 80 см вже знаходяться в групі ризику. Якщо ви вписуєтеся в ці норми і можете без проблем втягнути живіт, підстав турбуватися немає. Якщо ж цифри на верхній межі норми і втягування проблематично, це свідчить про те, що вам необхідно скинути вагу.
 2. Спосіб, яким користуються лікарі, — це вимірювання коефіцієнта талії щодо стегон. Для цього необхідно обсяг першої поділити на обсяг друге. У нормі він повинен бути до 0,88 у жінок і 0,95 — у чоловіків. Наприклад, якщо обсяг вашої талії 80 см, а стегон — 110, потрібно 80:110 = 0,73. Цей коефіцієнт вписується в норму, і проблема накопичення вісцеральних «запасів» поки вас не стосується.

Як позбутися від вісцерального жиру?

Якщо шляхом нехитрих вимірювань, наведених вище, ви виявили у себе надлишок вісцерального жиру на животі, виникає закономірне питання, як же позбутися від нього.

Цей жир накопичується так само, як і підшкірний, — внаслідок переїдання і сидячого способу життя. Тому і боротьба з ним практично ідентична і більше того — навіть простіше. Справа в тому, що при дотриманні дієти і підключенні спорту він згорає в першу чергу.

Розглянемо деякі важливі нюанси схуднення з метою усунення черевного ожиріння.

 1. Пийте багато води — вона прискорює обмін речовин. Недолік рідини в організмі гальмує процеси схуднення.
 2. Ніякого голоду! Але харчуйтеся правильно, виключіть всі швидкі вуглеводи, включіть в свій раціон більше овочів, фруктів і нежирних сортів м’яса і риби. При голодуванні організм впадає в стресовий стан і включає екстрений режим накопичення жиру. Тому запам’ятайте: щоб схуднути, потрібно їсти часто, але правильно. Тільки тоді активніше включитися метаболізм і почнеться спалювання жирів.

Приблизний раціон худне повинен виглядати так:

 • сніданок — складні вуглеводи, фрукти. Наприклад, каша на воді з фруктами або бутерброд з цільнозернового хліба з нежирним сиром і фрукт. Добре спалюють жири цитруси, тому вони повинні бути в раціоні обов’язково;
 • обід — овочевий суп без картоплі або салат, приправлений невеликою кількістю рослинного масла. Нежирні сорти м’яса. Виключати зовсім жири не можна: вони корисні для роботи внутрішніх органів і благотворно впливають на загальний зовнішній вигляд;
 • вечеря — нежирне м’ясо, риба, сир, кисломолочні продукти без цукру і крохмалю, легкий овочевий салат.
 1. Фізична активність обов’язкове. Як в домашніх умовах позбутися від вісцерального жиру результативніше? Зробити це можна саме за допомогою занять спортом. Дієта, звичайно, сприяє схудненню, але без спорту не спалюється жирова тканина, м’язи. Найкращими вправами для ліквідації вісцеральної тканини на животі є рухи, спрямовані на прокачування м’язів преса, скручування і підйом ніг з положення лежачи. Але не забувайте і про комплексному впливі!
 2. Виключіть алкоголь і солодкі газованої води: це найкращі друзі черевного ожиріння. Швидкі вуглеводи осідають в першу чергу на талії. До того ж ці напої провокують відчуття голоду.

У нормі вісцеральна тканина служить своєрідною подушкою безпеки для внутрішніх органів. Однак її надлишок дуже небезпечний, тому що здавлювання перекривається вільний доступ кисню і порушується лимфоток. Це загрожує безліччю небезпечних захворювань. Щоб уникнути накопичення, достатньо просто вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, займатися спортом і відмовитися від шкідливих звичок. Але якщо у вашому організмі вже встиг утворитися цілий «склад», запасіться терпінням і силою волі: процес буде нешвидким. Але він однозначно варто: крім позбавлення від загрози ви придбаєте струнке, підтягнуте тіло, легкість і нові — корисні для здоров’я звички.

Залишити коментар