Як повернути гострий зір: меню, крапелі і вітамінотерапія

Здоровий зір складно переоцінити: тільки завдяки йому ми відчуваємо всю повноту життя і можемо насолоджуватися великою кількістю фарб навколо себе. Однак сучасний ритм праці диктує нам свої правила, і все частіше ми повинні проводити час у темному приміщенні, сидячи за комп’ютером.

Зрозуміло, це позначається на наших зорових органах не кращим чином. А якщо додати до цього численні негативні впливи ззовні, як погана екологія, гіповітамінози, коливання кліматичних умов, – ми можемо сміливо претендувати на швидке погіршення зору в молодому віці.

Коли зір втрачає свою гостроту, його володар піддається почуттю, подібного проявів депресії. Ще б: навколишній світ раптом стає не таким чітким, як раніше, саме буття втрачає насиченість своїх фарб. Кому це може сподобатися? Наша повсякденне життя забирає у нас практично весь час. Ми постійно кудись поспішаємо, нас чекає робота або клопоти по будинку…

Ось тільки на турботу про себе у нас не вистачає часу. А якщо ми і згадуємо про своє здоров’я, то найчастіше в останню чергу. Щоб захистити себе від офтальмологічних захворювань і дисфункцій, потрібно максимально захищати свій зір і приймати спеціальні вітаміни для очей.

Гіповітаміноз і гострота зору

Для профілактики порушень зору досить збалансувати свій раціон і включити в нього достатня кількість вітамінізованих джерел, щоб очі завжди залишалися здоровими і «дієздатними». Самий головний вітамін для очей і для поліпшення зору – каротин, або вітамін А.

Всі синтетичні вітаміни для очей при короткозорості містять його в якості «фундаменту» складу. Якщо постійно заповнювати його кількість в організмі, зір тривалий час зберігатиметься в оптимальному стані, а також підвищиться загальна працездатність.

Його можна приймати в таблетках, однак у цьому випадку важливо не «переборщити» – дана речовина є жиророзчинним елементом, і має тенденцію до самостійного накопичення.

Вправляючись із заповненням його резервів, ви ризикуєте зіткнутися з гіпервітамінозом, який нічим не краще вираженого дефіциту.

Крім каротину, потрібно налягати на їжу, збагачену фолієвої та аскорбінової кислотою, тіаміном, токоферолом (покращує засвоєння вітаміну А), рибофлавіном, піридоксином, ніацином та ціанокобаламіном.

Якщо ви будете отримувати усі ці речовини в оптимально збалансованому кількості, ви не тільки пролонгируете природне гостроту зору, але і попередьте розвиток багатьох важких захворювань. Так, правильне харчування перешкоджає розвитку катаракти і глаукоми. Причому, навіть якщо ці офтальмологічні патології вже мають місце, їх прояви пом’якшаться, а прогресування істотно сповільниться.

Проте одного лише вживання продуктів з потрібним набором речовин недостатньо. Відомо, що багато продукти втрачають свої корисні властивості при термічній обробці. Наприклад, вітаміни С і В2 руйнуються при кип’ятінні, а значить, вам доведеться шукати інші шляхи приготування продуктів, в яких вони концентруються.

Можливо, вам більше підійдуть готові вітамінні комплекси, які можна придбати в аптеках. При виборі вітамінів для очей в таблетках, важливо проконсультуватися з спостерігаючим окулістом.

Кому і коли показані вітаміни і краплі?

Хоча сучасний фармацевтичний ринок рясніє препаратами нових поколінь, і пропонує кожному доступні вітаміни для очей в краплях, капсулах і таблетках, провідні офтальмологи рекомендують дотримуватися комплексного підходу до покращення зору.

Ви повинні врегулювати власне меню і почати вести здоровий спосіб життя, щоб зберегти первозданну» гостроту зору на тривалий термін.

Давайте розберемося, кому особливо необхідний прийом «офтальмологічних» вітамінів:

 • Особам старше 40 років (для зміцнення судин очей);
 • Пацієнтам з уже наявною короткозорістю і далекозорістю, незалежно від віку (для протекції від подальшого погіршення зору);
 • Жінкам, страждаючим варикозним розширенням вен (схильність до формування тромбів дуже небезпечна для очей);
 • При катаракті або глаукомі на перших стадіях розвитку (вітамінотерапія полегшує лікування і «заморожує» еволюціонування хвороби);
 • Діабетикам.

В якості профілактики, варто звертатися до медикаментозних препаратів в наступних випадках:

 • Ви ведете переважно сидячий спосіб життя;
 • Ви помічаєте сухість і втому очей до закінчення робочого дня;
 • Ви багато часу проводите за монітором комп’ютера;
 • Ви вже відчуваєте у себе які-небудь відхилення у функціонуванні зорової системи;
 • Ви почали погано бачити зблизька чи здалеку.

Комплекс поживних речовин для ваших очей може бути узятий із звичних джерел їжі:

 • Каротин (забезпечує нормальну роботу сітківки) міститься в овочах, помаранчевих фруктах, чорниці, рибі і червоному м’ясі;
 • Кальцій (попереджає короткозорість) концентрується в сирах, сирі, зелених листових овочах (особливо шпинаті і салаті), капусті;
 • Рибофлавін (запобігає розвитку дистрофії рогівки, оптимізує передачу інформації нейронами в зоровий центр головного мозку) також знаходиться в свіжих овочах і кисломолочних продуктах;
 • Аскорбінова кислота (підвищує захисні функції і «витривалість» око) міститься в цитрусових, петрушці, чорній смородині, шипшині, свіжому картоплі і квашеної капусти.

На жаль, в сучасному продовольчому асортименті практично неможливо знайти по-справжньому натуральних і цінних продуктів. Заявлений вміст поживних речовин у звичній продукції сьогодні явно не відповідає дійсності. І про це відомо майже всім.

Овочі можна вирощувати на дачі, однак, знову-таки, не у кожного на ділянці є родючий грунт. Тому доводиться використовувати добрива, що не завжди сприятливо позначаються на харчової цінності готової продукції.

Крім того, атмосфера у нас одна, і її не можна назвати чистою. А значить, дощі приносять рослинам не лише цілющу вологу, але й «відходи цивілізації».

Незважаючи на це, раціоналізація харчування все ж потрібна. Але якщо ви вже відчуваєте які-небудь труднощі зі здоров’ям очей, оптимальним рішенням для вас стане використання медикаментозних препаратів.

Фармацевтичні препарати

Нинішнє фармацевтичне виробництво рясніє різними товарами вітчизняних та зарубіжних брендів. Особливу популярність серед людей, що шукають «підтримки» для поліпшення свого зору, заслужили японські краплі для очей з необхідними вітамінами. Схід – справа тонка, а японці – нація, яка славиться відмінним здоров’ям і довголіттям.

Може бути, саме з цієї причини їх продукція апріорі заслуговує довіри? Можливо. Але скасувати того факту, що японські краплі дійсно ефективні, ніхто не може.

Японська фармацевтика випускає різні розчини, призначені для посилення гостроти зору, профілактики сухості і втоми при носінні контактних лінз, здоров’я зорових органів при роботі за комп’ютером, профілактики запалень і важких патологій очей. В їх лінії є рідкі вітаміни для очей для дітей, причому батьки можуть не сумніватися в їх безпеки і результативності.

Якщо говорити про вітчизняних препаратах, варто виділити «Оковіт», «Біофіт чорниця», «Дуовіт», «Вітрум з каротином».

Багатьом людям підходять вітаміни для очей з лютеїном. «Лютеїн-комплекс» допомагає оптимізувати функціональний стан зорових органів, нормалізує стан тканин і метаболічні процеси всередині їх, допомагає при сухості рогівки та втоми очей, короткозорості і далекозорості, дистрофії сітківки, помутнінні кришталика.

Випускається у формі таблеток та капсул. Ідеальний для прийому школярами і студентами, особливо в пору сесій і іспитів.

Якщо ви хочете надовго зберегти свій зір в ідеальному стані, потрудіться подбати про нього вже сьогодні. Приймайте спеціальні вітаміни, урізноманітніть своє повсякденне меню, частіше бувайте на свіжому повітрі, і обов’язково давайте очам «перепочинок», особливо якщо працюєте за комп’ютером в офісі.

Намагайтеся обмежувати проведення часу перед монітором у вихідні дні. Обов’язково робіть розслаблюючу зарядку для очей. Будьте здорові!

Залишити коментар