Як поставити банки на спину: технологія проведення процедури

Про те, що банки простий і надійний спосіб лікування багатьох хвороб відомо дуже давно. Вони призначалися при простудних захворюваннях, радикуліти, невралгії. Потім даний метод був незаслужено забутий. Але в даний час стає популярними знову. Зараз в аптеках з’явилися медичні банки, виконані з сучасних матеріалів. Технологія їх постановки відрізняється від традиційної.

Про те, чому це необхідно і як правильно поставити банки на спину, скільки часу їх тримати, а також показання і протипоказання даної процедури, ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю.

Принцип дії лікування вакуумом

Дійсно, чому на спину ставлять банки? Лікувальний ефект від їх застосування, досягається завдяки вакууму. Невелика ємність присмоктується до шкіри хворого, це покращує кровообіг і відтік лімфи до найближчих тканинах і органах. Нормалізується харчування тканин, виникає болезаспокійливий ефект, підвищується імунітет. Запальні процеси виліковуються набагато швидше.

Масаж подібним способом, який широко застосовується в лікувальних і оздоровчих цілях підвищує тонус м’язів, знімає больові відчуття, покращує еластичність і пружність шкіри.

В даний час в аптеках можна зустріти кілька видів медичних банок:

 1. Традиційні скляні. Це маленькі судини з товстого загартованого скла. Обсяг такої банки – близько 70 мл. Краю потовщені для того щоб не пошкодити шкіру хворого. Їх встановлюють з допомогою відкритого вогню. Разом з ними використовують довгий медичний пінцет, на який намотують змочену спиртом вату. Спосіб їх встановлення потребує уваги і обережності, так як ненавмисно можна обпектися;
 2. Полімерні. Зроблені з матеріалу схожого з дуже щільною гумою. Для їх установки не потрібно ніяких додаткових предметів. Не потрібен і вогонь для нагрівання. Такі судини легко ставлять за допомогою стиснення і прикладання до потрібного місця. Дуже часто використовуються при баночному масажі;
 3. Скляні з гумовим балоном. Вони являють собою маленькі скляні посудини з ущільненими краями, забезпечені гумовим балоном. Встановлюються так само, як повністю полімерні. Балон стискається рукою, і посудина прикладається до місця установки.

Незалежно від виду банок принцип їх дії однаковий. Так само як і показання та протипоказання до застосування.

Показання до застосування

Банки, як і всі інші процедури фізіотерапії, призначаються тільки у стадії вирішення запальних процесів. Тому їх ні в якому разі не можна ставити при підвищеній температурі.

Показанням до застосування даного методу є наступні захворювання і стану організму:

 1. запальні захворювання органів дихання: бронхіт, пневмонія, плеврит, в стадії дозволу;
 2. застійні явища в легенях, не обтяжені високою температурою і гострим запальним процесом;
 3. запальні захворювання нервових стовбурів і м’язів;
 4. біль і спазми м’язів спини, головний біль;
 5. міжреберна невралгія, радикуліт, міозит;
 6. захворювання нервової системи.

Слід врахувати, що банки можна ставити не на всі ділянки тіла.

Місця для їх установки — це:

 • спина на рівні грудної клітини і поясу;
 • передня частина грудної клітки, область біля ключиць;
 • бічні поверхні грудної клітки.

Не можна їх ставити на наступні місця:

 • хребет;
 • область серця;
 • область нирок;
 • жіночі груди.

Протипоказання

Однією з причин негативного ставлення офіційної медицини до зцілення з допомогою вакууму є самолікування. Багато хто ставиться до банків, як до нешкідливою процедурою, яку може провести кожен. Однак у цього способу терапії є ряд серйозних протипоказань. Перш ніж почати лікування з допомогою вакуумної методики, необхідно знати не тільки яка від неї користь, але і яким воно може заподіяти шкоду.

Судини не можна використовувати, якщо у пацієнта:

 1. висока температура;
 2. запальні захворювання в гострій стадії;
 3. туберкульоз легенів;
 4. онкологічні захворювання;
 5. внутрішні кровотечі;
 6. загальне виснаження організму;
 7. запальні процеси і пошкодження шкіри;
 8. велика кількість родимок, плям, бородавок на місцях установки судин.

До всіх вище перерахованих протипоказань потрібно віднестися з повною серйозністю. Наявність хоча б одного з них є причиною для відміни терапії за допомогою вакууму.

Як правильно поставити баночки на спину?

Спина хворого найбільш часте місце установки банок. Навіщо ставлять банки в області спини? Їх застосовують при простудних захворюваннях, довго не проходить кашлі, спазмах м’язів, радикуліті, як масажної процедури.

Технологія установки скляних медичних банок найбільш складна, тому розглянемо її як приклад.

Для проведення процедури знадобляться:

 1. чисто вимиті, без сколів і тріщин медичні скляні ємності;
 2. пінцет або затискач з довгими ручками;
 3. вата;
 4. спирт;
 5. вазелін;
 6. медична пальник і сірники;
 7. рушник.

Хворого укладають на тверду ліжко чи кушетку обличчям вниз. Для зручності йому дають невелику подушку, яку він обхоплює руками. Спину хворого змащують вазеліном або масажним кремом.

На затискач або пінцет накручують вату, роблячи імпровізований гніт. Гніт змочують спиртом. Потім його потрібно підпалити. Робити це зручніше за допомогою спиртового пальника. Так ви не обпалите руки, і зможете легко заново підпалити вату, якщо вона згасне.

Отриманий палаючий гніт, поміщають у посудину. При цьому тримають отвором вниз. Потім він відразу ж ставиться на спину пацієнта. При правильній установці шкіра хворого втягується всередину і набуває темно-червоний колір.

Після того як потрібне число банок встановлено на спину пацієнта, його накривають теплим пледом. Як правило, застосовують парне число 6-8, іноді 10-12 банок. Їх тримають на спині не більше 15 хвилин. Якщо процедура застосовується вперше, то ємності не можна тримати більше 5-8 хвилин.

По закінченні процедури, баночки акуратно знімають. Для цього їх злегка нахиляють і надавлюють на шкіру біля краю. Спину пацієнта протирають махровим рушником. Потім хворого тепло укутують і залишають відпочивати не менш ніж на годину.

При стійкому не проходить кашлі банки ставлять кілька разів, поки не стане очевидним поліпшення стану пацієнта.

Лікувальні процедури із застосуванням вакууму широко застосовуються як традиційної, так і нетрадиційної медицини.

Цей метод лікування досить простий і ефективний. Проте варто пам’ятати, що лікування банками в області спини може принести не тільки користь, але і шкоду.

Що не можна робити при лікуванні банками

 1. використовувати цю процедуру при наявності перелічених вище протипоказань;
 2. ставити баночки маленьким дітям і літнім людям з ослабленим імунітетом і серцевими хворобами;
 3. використовувати ємкості тріщинами і сколами;
 4. застосовувати в якості пального речовини ацетон, бензин та інші легкозаймисті рідини;
 5. проводити процедуру більш 20 хвилин.

Особливості полімерних банок і варіантів з гумовими балончиками

Для їх установки не потрібен вогонь і, отже, пальник і гніт. Легко поставити банки з допомогою простого стиснення балона. Сила відсмоктування крові у таких банок менше, ніж у скляних.

Тому червоні плями на спині будуть помітні набагато менше. Вони дуже зручні для баночного масажу і установки не тільки на спині, але і інших частинах тіла.

Тепер ви знаєте, навіщо і як ставити банки на спину. Проте перед тим як почати лікування, оцініть стан хворого, пам’ятайте, що для хорошого результату терапії необхідно провести не менше 4-х процедур, а сліди від постановки банок повністю зникнуть через 2 тижні.

Тому якщо у ваших планах відвідування пляжу або басейну, краще віддати перевагу іншим способам лікування.

Будьте здорові! До нових зустрічей!

Залишити коментар