Як посадити на дачі кріп і петрушку, щоб отримати багатий врожай

Кріп – досить невибаглива культура, і в багатьох городах він росте як бур’ян. Тим не менш, далеко не у кожного дачника це рослина виростає таким пишним і ароматним, як би йому хотілося. Для того щоб отримати багатий врожай свіжої зелені, необхідно передусім розібратися, що любить кріп і як правильно його посадити.

Які умови любить кріп?

Існують деякі особливості, пов’язані з вирощуванням кропу, які необхідно враховувати, щоб отримати хороший урожай цієї рослини:

  • цю культуру необхідно садити в сонячних місцях, адже вона дуже любить тривалий світловий день і яскраве світло сонця;
  • рослини слід досить часто поливати, земля на грядці завжди повинна бути добре зволожена;
  • ця трава досить стійка до заморозків і похолодання;
  • зелень погано росте на бідних грунтах;
  • крім того, свіжі насіння можуть сходити досить довго, це пов’язано з високим вмістом в культурі ефірних масел.

Знаючи ці особливості, ви зможете з легкістю підібрати на дачній ділянці підходяще місце, щоб посадити туди зелень.

Правильна обробка насіння кропу перед посадкою

Оскільки свіжі насіння цієї рослини багаті ефірними маслами, вони можуть сходити досить тривалий час. Саме тому перед посадкою їх необхідно правильно обробити.

Для цього пропонуємо вам наступну схему:

  1. Покладіть насіння в невеликий мішечок з марлі і замочіть їх у теплій воді, температура
    якої складає близько 50 градусів. 4-5 разів на добу зливайте відстояну рідину і заливайте насіння чистою водою такої ж температури. Цю процедуру необхідно повторювати протягом трьох діб. Так ви зможете знезаразити насіння, що, в свою чергу, буде сприяти більш швидкому появи сходів;
  2. Далі насіння слід викласти тонким шаром на марлю і накрити пропареними тирсою або вологою тканиною. Так їх потрібно залишити на 4-5 днів при кімнатній температурі до тих пір, поки хоча б на деяких з них не з’являться паростки.
  3. Нарешті, безпосередньо перед висаджуванням насіння потрібно підсушити протягом півгодини. І тільки після цього посіяти в добре зволожений грунт.

Коли найкраще садити кріп?

Оскільки ця рослина досить хладоустойчиво і здатне переносити легкі заморозки до -4 градусів, можна садити починаючи з середини весни. За великим рахунком, ви можете це зробити відразу ж, як на дачі остаточно зійде сніг. Перші сходи насіння можуть з’явитися при температурі повітря вище +3 градусів, однак оптимальною температурою для проростання вважається +15-20 градусів.

Якщо ви хочете постійно їсти свіжу зелень, починайте посів кропу в перших числах квітня, а кожні два тижні подсевайте до нього нову партію.

Зазвичай температура повітря досягає потрібних показників до кінця квітня, але спробувати посадити цю траву можна і дещо раніше.

Між тим для одержання гарного врожаю, грядку для весняного посіву необхідно підготувати ще восени. Перекопайте землю на глибину 20 см і додайте в неї мінеральні добрива, а також перегній при його наявності. У квітні вам залишиться тільки акуратно розрівняти землю і добре її зволожити. Потім необхідно зробити борозенки глибиною по 2 см на відстані 20 см один від одного і висіяти в них насіння, зверху несильно присипавши пухкою землею.

Можна посадити кріп на зиму і як це зробити?

Для того аби вже ранньою весною на вашому столі з’явилася смачна і ароматна свіжа зелень, ви можете посадити кріп під зиму. У цьому випадку грядку також готують з осені, додаючи в землю органічні і мінеральні добрива. До того як земля замерзне, садять насіння кропу в глибину ґрунту на 3,5 см.

Щоб перешкодити утворенню льодяної кірки, яка може перешкоджати проростання насіння, грядку слід укрити мульчею. В її якості можуть виступати як неорганічні матеріали, такі як плівка, галька або гравій, так і органічні, наприклад, ялинова хвоя, перегній, сіно або тирсу.

Крім того, насіння кропу можна посадити на вашій дачі навіть взимку. Для цього грядку, яку ви підготували ще восени, необхідно звільнити від снігу, і розсипати по ній насіння, а зверху вкрити їх землею, змішаною з великою кількістю перегною.

Як посадити на дачі петрушку і кріп?

Більшість дачників, які люблять свіжу зелень, хочуть посадити на своїй дачній ділянці не тільки кріп, але і петрушку. Виростити цю культуру навіть простіше, адже вона ще більш невибаглива.

Перед посадкою насіння петрушки досить витримати у вологій марлі 4-5 діб. Садити петрушку можна навіть в недостатньо освітленому місці, їй не потрібно багато сонячного світла. Навпаки, сходи цієї рослини під відкритими променями сонця швидко жовтіють і приходять в непридатність.

Місця для посіву також краще всього готувати восени. Під зиму петрушку зазвичай висаджують в листопаді, вкриваючи грядку плівкою або інший мульчею, а на літо – у квітні.

Незважаючи на схожі умови вирощування, не варто садити кріп і петрушку на одній грядці. В цьому випадку одна рослина буде придушувати інше, і ваш урожай буде дуже мізерним.

Набагато краще посіяти ці культури в протилежних кінцях вашого дачної ділянки. Виростити кріп і петрушку надзвичайно просто.

Не полінуйтеся витратити зовсім небагато часу на те, щоб посадити на своєму городі ці рослини, і незабаром на вашому столі з’явиться неймовірно смачна і ароматна свіжа зелень, яку можна додати абсолютно в будь-яку страву.

Залишити коментар