Як посадити кавуни у відкритий ґрунт?

Довгоочікуваний сезон землеробства настає, і вже хочеться швидше опинитися на грядці і зайнятися посівом улюблених арбузов. Це один з найпоширеніших видів ягід доводиться по смаку всім – від малого до великого! Заглиблюватися в хімічний склад баштанних і нахвалювати їх корисні властивості немає необхідності.

Всі знають, що в сезон дорослій людині потрібно з’їсти не менше 12-15 кг. Тому правильно подбати про високої врожайності і якості плодів варто з самої висадки насіння.

Королі баштанної культури дуже вимогливі до умов вирощування. Постараємося врахувати всі побажання по догляду за ними, щоб дізнатися, як садити баштанні – кавуни і дині.

Основні вимоги до середовища вирощування баштанних

Попередні підготовки починаються ще з осені. Збагатити грунт добривами слід заздалегідь. Висока концентрація мінералів може виявитися згубною для молодих корінців, тому удобрювати грунт слід заздалегідь. Сама земля не повинна бути щільною, глинистої.

До чорнозему можна сміливо додавати всілякі розпушуючі компоненти:

  • дрібні тирсу;
  • зола;
  • використана заварка від чаю;
  • пісок;
  • доломітове борошно.

Перед тим як садити дині і кавуни у відкритий грунт насінням, важливо звернути увагу на їх попередників. Споріднені культури (гарбузи, кабачки) забрали всі необхідні елементи. Добре, якщо в попередньому сезоні на грядці росла капуста, цибуля або бобові.

Кавуни дуже теплолюбні, навіть посухостійкі. Температура для проростання насіння повинна піднятися до 16-17° С. Грунт прогріта до 15° С як мінімум на 10 див. Якщо трохи почекати і зайнятися процесом, коли денна температура досягне 22-25° С, а нічна не опускається нижче 18-20° С, то ефективність врожаю не погіршиться.

Дині в цьому відношенні менш вибагливі. Вони також світлолюбні, добре ростуть у теплому середовищі, але простіше ставляться до перепадів температури і вологості. Підвищена вологість надає негативну дію на ріст і вегетацію кавунових батогів, в той час як «колгоспниці» не бояться відхилень від оптимальних параметрів.

Ще один шкідливий фактор для зеленого плода з червоною м’якоттю – вітер і протяг. Місце треба підбирати безвітряний, але ні в якому разі не затінене. Щоб трохи захистити рослини, бажано поруч висадити кукурудзу, квасоля, шпинат. З такими сусідами вони дружать.

Багатьох цікавить, чи можна поруч садити огірки та кавуни. Професійні агрономи не радять влаштовувати такі поєднання. Городники-любителі на практиці пересвідчилися, що вони не заважають один одному.

Одиниці з них діляться гірким досвідом, що урожай динь помітно скоротився або огірки росли тільки для краси. Так що краще не експериментувати. У кого виникли сумніви, чи можна саджати поруч кавуни і дині, поспішаємо заспокоїти: проблем не виникне. Головне надати їм простір.

Загортання насіння

Припустимо, ми вже визначилися з місцем висаджування арбузов насінням і створили сприятливі умови для майбутнього врожаю. Залишилося обговорити технічні боку робіт: підготовка насіння, на яку глибину їх слід закапувати, на якій відстані садити дині і кавуни, варто накривати плівкою для прискорення проростання.

З насінням зазвичай проводять прості маніпуляції. Їх попередньо замочують у теплій воді приблизно на добу в розчині спеціальних добрив. Це необов’язково, але й не зашкодить. Потім висівають у вологі лунки і присипають зверху сухою землею.

Відстань між лунками становить близько 2 м. Баштанні згодом розростаються, тому не слід їх витісняти. Поглиблювати насіння, тобто ховати їх від світла, нелогічно. Достатньо 4 див. Ось як правильно садити дині і кавуни: в одну лунку кидають 3-5 насіння. Якщо зійдуть всі, то їх легко видалити або пересадити. Залишають по 2 штуки в лунці.

Для збереження тепла є хороший метод, застосовуваний при пророщуванні багатьох рослин. Щоб не переохолодити ніжні паростки ранніх сортів у нічний час, на початковій стадії вкорінення, сходи тимчасово вкривають плівкою. Нагадаємо, що кавуни не люблять багато вологи, тому під плівку добре б натягнути марлю. Укриття знімають перед цвітінням, і комахи мають доступ для запилення.

Вирощування розсади

Садити насіння попередньо в торф’яні горщики – більш надійний спосіб. Розсада захищена від непередбачених заморозків, поки благополучно розвивається на сонячному підвіконні. При цьому її слід загартовувати на балконі в денний час. Виносити на відкрите повітря починають за тиждень до висадки на постійне місце.

Принцип висівання насіння без особливостей. Замочені кісточки від арбузов укладають на вологу суміш землі, піску і торфу в рівних пропорціях, зверху насипають суху і залишають на освітленому просторому місці. Діаметр горщика приблизно 10 див.

За весь час перебування пагонів в обмеженому просторі, їх 2 рази підгодовують мінеральними добривами. Перший раз, коли на сходах є три листочка і другий раз – приблизно через 2 тижні.

Розсада висаджується разом з горщиками, щоб не турбувати кореневу систему. Відбувається це важлива подія через 1-1,5 місяця. Перший тиждень ретельного догляду не потрібно. Подальшими діями будуть періодичні поливи, прищипування непотрібних відростків і збір урожаю.

Як бачите, садити кавуни у відкритий грунт корисно і цікаво. Кожен етап розвитку росточков радує і захоплює. Сільське господарство давно стало не тільки корисним, але і вигідним заняттям для любителів колупатися в землі. А все, що зроблено з душею, винагороджується щедрим урожаєм!

Залишити коментар