Як посадити кактус без коренів в горщик? Як підготувати насіння і відросток?

Кактуси – дивовижні рослини. Незважаючи на «колючий» вигляд, їх люблять багато садівники, тому що вони невибагливі і не вимагають особливого догляду. Господині теж не залишають ці квіти без уваги і милуються ними в гостях, мріючи розвести такі ж кактуси у себе вдома. Зробити це нескладно, якщо знати, як посадити кактус.

Часто відокремлюють маленькі шматочки від великого квітки, називаючи їх «дітками». Вони пускають коріння і приживаються в горщику. Відростки швидко йдуть в ріст, тому цей спосіб вважають найефективнішим. Як же посадити кактус без коріння?

Посадка відростка

Найбільш вдалий період для посадки шматочка рослини, у якого немає коренів – це весна або літо. Уважно огляньте кактус і знайдіть відростки. Відокремлювати їх необхідно дуже обережно, щоб не пошкодити.

Якщо частинка «дітки» залишиться на великому кущі, то рослина може загнити, а відросток не приживеться.

Для від’єднання зручно використовувати гострий ніж.

Отломленная частину відростка повинна полежати три дні в темному і прохолодному місці, щоб злегка підсохнути. Не можна висаджувати, якщо зріз вологий – «дитинча» загниє і пропаде.

Горщик необхідно вибирати маленький – всього на кілька сантиметрів більше самої «дітки». При поливі рідина не повинна застоюватися, інакше коріння будуть гнити. Тому ємність потрібно вибирати з отворами на дні – їх можна зробити самостійно.

Потрібно не тільки знати, як можна посадити кактус з відростка, але і дотримувати правила:

  • Грунт краще засипати піщану;
  • Посадіть сам шматочок, прикладаючи зрізом до грунту, але не присипайте;
  • Поливайте рослину, постійно стежачи за тим, щоб «дитинко» не рухалася з спочатку обраного місця.

Коли відросте корінці, можна приступати до посадки. На дно покладіть кілька камінчиків або керамзит – це буде дренаж. Наберіть грунт, готову піщану або приготуйте субстрат з чистого річкового піску і подрібненого сухого листя. Можна додавати різні види добрив.

Потрібно знати, як правильно посадити кактус в горщик. «Дитинку» потрібно висаджувати по центру, зробивши невелике поглиблення, і злегка присипати субстратом. Не можна вдавлювати глибоко в грунт і присипати землею.

Перші кілька днів не рекомендують поливати рослину. Протягом 5-7 днів відстоюйте воду, можна використовувати «свіжу» з-під крана. Але рослина не повинно перебувати в сухості, тому в перший тиждень після посадки необхідно щодня обприскувати. По мірі дорослішання потрібно зменшувати частоту поливу з двох разів на тиждень до одного, і перенести рослину в світле сонячне місце.

Вирощування з насіння

Якщо запастися терпінням, то можна розібратися, як же посадити насіння кактуса. Дуже важливо дотримуватися заходів обережності, щоб зусилля увінчалися успіхом.

Потрібно ретельно стежити за чистотою. Всі інструменти, ємність, у якій буде рости кактус і допоміжні пристосування повинні бути чистими. Їх слід обробити розчином марганцівки або потримати над парою. Перед тим, як посадити відросток, землю відправте в духовку на півгодини, встановіть середню температуру.

Підготуйте посадочні контейнери, зробіть дренаж і поставте їх у великий ящик, наповнений водою. Земля повинна добре зволожити. А потім злийте зайву рідину. Розрівняйте землю плоским предметом і зверху викладіть насіння приблизно на відстані 2-3 см один від одного. Якщо вони дуже великі, їх можна присипати землею. Дрібні насіння просто залишіть на поверхні.

Контейнери накрийте плівкою або склом і приберіть в темне місце, де присутній хороший повітрообмін. Приблизно через два тижні насіння почнуть проростати. Тоді плівку можна злегка відсунути і поставити молодняк добре освітлюване місце, але без сонячних променів.

Коли кактусики будуть обростати маленькими колючками, плівка більше не знадобитися. Обов’язково потрібно регулярно поливати, інакше рослина загине від нестачі рідини. Але застоюватися вода не повинна – коріння будуть гнити.

Пікіровка

Кактуси ростуть досить повільно, приріст становить приблизно 2 см в рік. Коли вони досягають 5 мм в діаметрі, їх потрібно пікірувати.

Колючки можуть пошкодити руки, тому доцільно використовувати рукавички, а стовбур обертати щільним папером. Якщо ви хочете вирощувати кактуси таким чином, пікіровки потрібно проводити часто. Протягом першого року їх повинно бути не менше 10.

При цій процедурі коріння частково обриваються, утворюються бічні отросточки, сіянці ростуть швидше. Якщо коріння дуже довгі, їх можна скоротити за допомогою ножиць. Пересаджувати можна тільки в сухому вигляді.

Розмноження «дітками» відбувається набагато швидше, ніж насінням. Але не всі кактуси дають відростки. До того ж, якість «їжачків», вирощених з насіння, набагато вище, вони відрізняються максимальною життєздатністю. Тому кактусознавці вдаються до такого тривалого і копіткого методом, вивчаючи, як же посадити «дитинку» кактуса без коріння.

Нехай ваш маленький колючий сад радує вас свої буйством!

Залишити коментар