Як помиритися після сварки: корисні рекомендації

Сварки іноді трапляються з кожним із нас. В деяких випадках буває непросто підійти до рідної людини і попросити вибачення. Психологи радять: щоб згладити конфлікт і відновити відносини з близьким, пройдіть шлях примирення, складається з п’яти кроків.

Шлях примирення

Відновлювати відносини після сварки треба тільки тоді, коли ви заспокоїтеся і зможете ясно мислити.

Крок 1 – не поспішайте миритися. Кожній людині потрібно різну кількість часу, щоб «прийти в себе» після конфлікту. Поки ваш опонент на взводі марно намагатися обговорити з ним причину сварки. Навіть якщо ви визнаєте свою неправоту, і він з цим погодиться, вируючі емоції візьмуть гору, і конфлікт загостриться з новою силою. Щоб це запобігти, почекайте, поки спаде «загострення пристрастей», а потім спокійно повідомте рідній людині, що хочете поговорити. Якщо конфлікт був серйозним, то примирення краще перенести з дому в громадське місце. В даному випадку зміна обстановки піде на користь.

Крок 2 – не наполягайте на своїй правоті. Не зациклюйтеся на деталі конфлікту, не з’ясовуйте хто правий, хто винен. З вашої точки зору ви завжди будете праві, навіть якщо це не так. Постарайтеся зосередитися на розумінні почуттів того, з ким посварилися. Близький ображений так само, як і ви, і теж вважає, що він правий.

Крок 3 – поставте себе на місце іншої людини. Намагаючись помиритися після сварки, повідомте опоненту, що ви розумієте його почуття, і на його місці відчували б себе так само. Сфокусуйтеся на його образі. Не бійтеся вголос визнати, що ви в чомусь винні перед коханим. Спробуйте почати примирення з фрази: «Вибач, що засмутила тебе». Під час бесіди намагайтеся не вживати союз «але». Це може погубити всю вашу ініціативу.

Крок 4 – не ображайтеся на рідну людину за його реакцію. Іноді буває, що ви вибачилися перед ним за свої слова або вчинок, який стали причиною конфлікту, а він у відповідь сказав, що ви дійсно вчинили погано. Така реакція партнера може викликати у вас обурення і спровокувати нову сварку. Візьміть себе в руки, глибоко вдихніть і кивните головою у відповідь. Головна мета примирення – взяти на себе відповідальність за те, що через вас інша людина відчув себе погано.

Крок 5 – поясніть, що ви переживаєте з-за конфлікту і готові виправити свої помилки, якщо це можливо. Обійміть рідної людини або доторкніться до нього, під час бесіди дивитися йому в очі. Щирість в розмові допоможе швидше відновити взаєморозуміння. Якщо ваш співрозмовник не постало одразу ж на шлях примирення, не ображайтеся на нього і не турбуйтеся. Просто йому потрібно додатковий час, щоб «відійти» від сварки. Проявіть уважність і чуйність до того, з ким ви у сварці. Через деякий час запитайте у нього, чи все ви робите вірно.

Примирення з чоловіком

Примирення після сварки з чоловіком дещо відрізняється від відновлення стосунків з батьком або подругою. Коли ви удвох «охолонете» від напруження пристрастей, обговоріть причину конфлікту. Можливість обговорити взаємні претензії і прийти до взаєморозуміння знижує ймовірність сварок у майбутньому. У процесі розмови не звинувачуйте дружина, а постарайтеся зрозуміти його логіку, дізнатися, чому він вчинив так, а не інакше.

Якщо конфлікт виник із-за того, що ви попросили чоловіка щось зробити, а він не виконав, то подумайте, чи була доречна ваше прохання, чи була у нього можливість її реалізувати. Бути може, ви образили дружина незаслужено. У такій ситуації вам доведеться «переступити» через себе і попросити пробачення першою.

Часто відразу після сварки чоловік відчуває сексуальне збудження, це «киплять» гормони. Якщо ви бажаєте, то примирливий секс після конфлікту – найприємніший спосіб швидко відновити мир в родині. Також можете влаштувати коханому романтичний сюрприз, або просто підійти до нього, обняти і поцілувати. Від несподіванки він забуде про свою образу.

Якщо ви з чоловіком часто відбуваються, то придумайте ритуал примирення. Він допоможе вам швидко відновити відносини. Правда даний метод підходить тільки для незначних сварок.

У разі, якщо незважаючи на всі зусилля помиритися після сварки не виходить, спробуйте залучити до вирішення конфлікту третьої людини. Якщо ви посварилися з папою – це може бути мама, якщо з чоловіком – друг сім’ї. Це має бути людина, яка добре знає вас обох, і однаково позитивно і з любов’ю ставиться до вас. Сторонній людина зможе вислухати обидві сторони, неупереджено вирішити, хто правий, а хто винен, і допомогти згладити конфлікт. Якщо серйозна сварка, і ніяким чином не вдається налагодити стосунки, то варто звернутися за допомогою до психолога. Відвідайте фахівця разом з тим, хто ображений на вас. Швидше за все, буде достатньо одного сеансу, щоб помиритися.

Залишити коментар