Як полоскати горло «Мірамістином» дорослим і дітям

Ангіна, тонзиліт, ларингіт та безліч інших недуг можуть атакувати наше горло. Під час хвороби ми відчуваємо біль, дискомфорт і роздратування. У цей момент хочеться швидше позбутися кайданів розбушувався захворювання і знову радіти життю. Знімемо швидше набридлі симптоми, а для цього дізнаємося, як полоскати горло «Мірамістином».

«Мірамістин» — універсальна панацея

Виробники фармакологічних засобів не перестають дивувати споживачів різними ліками. Але от чомусь більшості з нас до душі припадають лікарські препарати, які були популярними і, головне, ефективними ще в радянський час. Одним з таких антисептичних засобів вважається «Мірамістин».

Можна полоскати горло «Мірамістином»? Не тільки можна, але й потрібно, адже цей препарат, по-перше, має прийнятну вартість, по-друге, відпускається безрецептурних способом, по-третє, допомагає впоратися з низкою хвороб верхніх дихальних шляхів.

Описуване лікарський засіб випускається у формі рідини для зовнішнього та локального застосування. «Мірамістин» зарекомендував себе з позитивної сторони в лікуванні ряду патологій хронічного і гострого типу, зокрема:

 • отиту;
 • тонзиліту;
 • ларингіту;
 • гаймориту.

«Мірамістин» у фармакологічній середовищі вважається по праву універсальною панацеєю. Цей антисептик можна сміливо назвати безпечним. Його використовують в гінекології, отоларингології, стоматології, урології, венерології і т. д.

Рятувальник для хворого горла

Як полоскати горло «Мірамістином»? Як розводити антисептик? І ще низку подібних питань чують отоларингологи від своїх пацієнтів практично щодня. Як вже говорилося, відпускається описуваний препарат без рецепта, тому ви можете його використовувати при появі первинної симптоматики недуги.

Дуже добре «Мірамістин» справляється з ангіною. Як показує практика, в більшості випадків використання цього антисептика на початковій стадії запобігає появі ускладнених наслідків.

Але щоб не завдати собі шкоди, а навпаки, скоріше видужати, давайте з’ясуємо, як полоскати горло розчином «Мірамістину».

Вивчаємо інструкцію по застосуванню

Як правильно використовувати «Мірамістин»? Як полоскати горло дорослому? Цікавитеся відповідями на ці питання? Тоді давайте вивчимо інструкцію по правильному використанню цього антисептичного препарату:

 • Будь-яку маніпуляцію, пов’язану з полосканням горла, проводимо не раніше, ніж через 30 хвилин після прийому їжі.
 • Попередньо ротову порожнину промиваємо чистою водою.
 • Дорослій людині «Мірамістин» розбавляти не потрібно. Концентрація препарату не заподіє шкоди.
 • Для однієї маніпуляції знадобиться в середньому 10-15 мл розчину.
 • Під час полоскання ні в якому разі не ковтати рідину.
 • Для досягнення позитивного результату процедура повинна тривати не менше 5 хвилин.
 • Протягом усього полоскання намагаємося вимовляти звук «и».

Профільні лікарі радять проводити описувану маніпуляцію 5-6 разів на день через рівні часові проміжки. Якщо ви вчасно почали лікування, то про дискомфорт і болі забудете вже через 2-3 дні. В окремих, як кажуть, запущених випадках лікування може тривати до одного тижня.

Деякі лікарі радять чергувати фармацевтичні засоби з ліками, приготовленими за рецептами народної медицини. Наприклад, ви можете вибрати один з двох варіантів:

 • полоскати горло содовим розчином;
 • використовувати для маніпуляцій содово-сольовий розчин з додаванням йоду.

Запам’ятайте, що розчини, які містять йод, вкрай небажано давати малюкові. Та й у чистому вигляді концентрація «Мірамістину» для крихти не підійде.

Майбутнім і теперішнім мамам на замітку

Цікавитеся, як полоскати горло «Мірамістином» дитині? Тоді ця інформація спеціально для вас. Як шкода, що ми не можемо застрахувати своїх дітей від хвороб. І ось малюк поїв морозива або випив дуже холодну рідину, і ангіна себе не змусила довго чекати. Щоб полегшити симптоматику, починайте вчасно полоскання.

Не забудьте перед початком лікування заручитися підтримкою педіатра, адже дозування «Мірамістину» залежить в першу чергу від вікової категорії. Згідно анотації, дитині на одну маніпуляцію знадобиться від 3 до 5 мл розчину. Найкраще в рівних пропорціях антисептик розвести з відфільтрованої водою. Полоскання проводиться три-чотири рази на добу через рівні часові проміжки.

Слідкуйте за тим, щоб ваше чадо не ковтало розчин, інакше ви можете ще й зіткнутися з порушенням функціонування травного тракту. Щоб мінімізувати ризик розвитку подразнення слизуватої покриття горла, спробуйте чергувати полоскання «Мірамістином» з натуральними розчинами, зокрема:

 • дубовим відваром;
 • ромашковим настоєм;
 • шавлією.

Якщо дитина зовсім маленька, краще придбайте в аптеці антисептик у формі спрею. Так батькам буде набагато легше окропити уражену область. При розвитку гнійної ангіни спробуйте протирати патологічні ділянки слизової тампоном, змоченим «Мірамістином».

Багато фармакологічні препарати заборонені до використання в період виношування плоду. Однак «Мірамістин» при вагітності в горло схвалений фахівцями. Описуване лікарський засіб не проникає в кров, тому не несе ніякої шкоди для майбутньої дитини. «Мірамістин» можна також використовувати в період грудного вигодовування.

Нерідко цей антисептичний препарат застосовується і в профілактичних цілях. Ви також можете використовувати його для лікування опікових ран і саден. «Мірамістин» практично не має протипоказань за винятком індивідуальної непереносимості складових компонентів.

Перед використанням будь-якого фармакологічного засобу запам’ятайте кілька золотих правил:

 • уважно вивчайте анотацію;
 • суворо дотримуйтеся дозування;
 • заручіться підтримкою профільного лікаря.

Здоров’я – це наша головна цінність. Коли людина хвора, мир йому здається чорно-білим, позбавленим радості і щастя. Впоратися з недугою швидко допоможуть ефективні засоби, одним з яких і є «Мірамістин». Тонзиліти, ангіна та інші захворювання зі сфери отоларингології вам більше не страшні. Будьте здорові!

Залишити коментар