Як подарувати друге життя трояндам з вашого букета

Троянда по праву називається королевою квітів. Її оксамитові пелюстки і п’янкий аромат давно підкорили всю жіночу половину населення. Жоден день народження або восьме березня не обходяться без цих чудових квітів.

Але на жаль, зрізані, вони швидко в’януть, і незабаром ваш букет відправляється в сміття. Мало хто здогадується, що квітам можна подарувати друге життя, виростити з живців нове покоління. Звичайно, не всім це вдається, але якщо ви зробите все правильно, дотримуючись інструкцій, у вас обов’язково все вийде.

Як садити троянди з букета живцями?

Якщо ви вирішили отримати троянду з черешка, вам знадобляться:

  • горщик або горщики в залежності від кількості живців;
  • грунт – продається в спеціалізованих магазинах;
  • препарат для стимуляції росту рослини (можна обійтися і без нього);
  • банку або пластикова пляшка;
  • гострий ніж;
  • букет троянд.

При вирощуванні квітів способом живцювання спочатку потрібно підготувати самі живці, проростити їх. Придатне для цього рослина тільки зріле. Шипи повинні не відриватися, а гнутися. Коли ви переконалися, що квітка підходить, візьміть його в руку і відміряйте приблизно по 10 см з кожного краю. Якщо в результаті у вас вийде шматок завдовжки 10-15 см, значить, можна різати.

Зверніть увагу, що з серединки може вийти два або три відрізка, якщо на кожній частині втечі буде не менше трьох нирок.

Нижній зріз зробіть на 2 см нижче останньої нирки, навскіс. Відрізати потрібно гострим ножем одним рухом, щоб не пошкодити кору квітки навколо зрізу. Верхівку потрібно зрізати рівному, на 1 см вище нирки. Всі листи, які знаходяться нижче другої нирки зверху, необхідно прибрати.

Тепер виберіть метод корневания: в землі чи воді?

Щоб виростити живці в ґрунті приготуйте горщики для кожної квітки свій. Потрібен родючий грунт з додаванням субстрату з торфу, крупного річкового піску і сфагнуму. Пісок розмістіть безпосередньо навколо майбутнього кореня, щоб не давати вологи біля нього затримуватися.

Накрийте держак банкою або обрізаної пластикової пляшкою, створивши при цьому маленький парник. Через пару тижнів почніть привчати майбутній квітка до свіжого повітря, відкриваючи іноді банку. Коли на живцях з’являться листочки їх можна висаджувати на вулицю, а можна залишити в горщиках і вирощувати як кімнатну рослину.

Для пророщування у воді, краще візьміть кип’ячену. Опустіть гілочки в ємність з рідиною і поставте туди, де прямі промені сонця не будуть діставати, але і в комору теж не можна, освітлення має бути помірним. Повністю занурювати у воду не треба, залиште доступ кисню. Періодично міняйте і оновлюйте воду. Приблизно через місяць, якщо з’являться перші корінці, рослина буде готове до висадки.

Як правильно посадити живці троянди прямо в грунт?

Рослини можна посадити в горщики, так і у відкритий грунт. Якщо ви вирішили вкорінювати пагони на вулиці, робити це потрібно пізньою весною або влітку, коли температура повітря досягла +23-25. Грунт потрібна така ж, як і при пророщуванні в горщиках. Підготуйте її заздалегідь і полийте розчином марганцю. Відросток вставте в землю під нахилом, поглибивши його до другої нирки знизу. Накрийте банкою або великим пластиковим стаканчиком.

Прибирати «парник» можна починати з другого тижня, загартовуючи цим молоді троянди. Коли пройде 2-3 дні банки можна прибрати зовсім.

Якщо рослини укорінятимуться, на зиму їх треба обов’язково викопати і прибрати в тепле місце. На наступний рік, можна залишити квіти зимувати в грунті, попередньо обгорнувши їх плівкою і засипавши тирсою.

Сорти краще вибирати з місцевих. Привізні приживаються важче.

Як садити троянду з черешка в домашніх умовах восени?

Якщо вас цікавить питання, як висадити живці троянд восени, то тут теж є свої нюанси.

Грунт потрібно підготувати заздалегідь, додати селітру, фосфати, пісок і деревну золу. Ретельно перемішайте все і розплануйте грядку. Відростки посадіть не вертикально, а під гострим кутом приблизно 45 градусів, щоб нові пагони росли вгору. Накрийте банкою і прикопайте краю.

Навесні оцініть стан рослин. Ті, що прижилися, залиште на рік в цьому місці, не пересаджуйте. Нехай коренева система зміцніє і навесні можна буде перенести їх на постійне місце.

Як посадити троянди з живців у картоплі?

Існує незвичайний спосіб вирощування живців в картоплі. Для цього візьміть картоплю середнього розміру, і стільки штук, скільки гілочок ви приготували. Виріжте у овоча всі вічка і застроміть в нього палички гострим кінцем. Потім помістіть їх у горщики на дренаж, і закопайте так, щоб половина рослини була на повітрі. Зверху накрийте банкою.

Перший раз після висадки полийте слабким розчином марганцівки. А потім постійно зволожуйте землю водою і збризкуйте листочки.

Банку починайте знімати через 15 днів, тільки поступово, щоб молоді пагони звикали до свіжого повітря. Спочатку просто піднімайте її ненадовго, потім приберіть повністю.

Поспішати висаджувати рослини в грунт не варто.

Можна вирощувати їх як кімнатні квіти до літа. Якщо з’явиться бутон, зріжте. Живити його молоде рослина ще не в змозі.

Як садити китайську троянду способом живцювання?

Звичайно, кімнатна рослина, гібіскус (китайська троянда), відрізняється від своєї тезки, звичайної троянди. Гілки у неї більше схожі більше на дерево, ніж на квітку. Та й шипів у неї немає. Але способи розведення у них досить схожі. Китайську розу теж можна розмножувати живцями.

Виберіть здорову міцну гілочку і відріжте її ножем навскіс. Можете поставити у воду для корневания, а можна відразу в грунт. Важливо те, що квітки на цій гілці не повинно бути. Приблизно через місяць рослина пустить корінці, і якщо до цього воно було у воді, прийшов час висадити його в грунт. Грунт підійде така ж, як і для всіх видів троянд.

Щоб протягом року отримати квіти, треба добре доглядати за колишнім черешком. Дайте йому вдосталь вологи і світла, але без перебору, палючі промені сонця користі квітці не принесуть.

Яка б троянда була китайська чи ні, вона завжди вражає своєю ніжністю і красою. І звичайно, добре, коли є можливість створити цілий сад в домашніх умовах з одного букета.

Залишити коментар