Як починаються пологи у тих, хто народжує вперше

Жінок, які очікують появи на світ свого первістка, турбує безліч питань. Коли це станеться? Як довго триватиме? Як починаються пологи у первісток? Відповісти на перші два питання досить складно, адже у кожній все суто індивідуально. А ось розібратися в останньому досить просто, якщо знати, чого очікуєш.

За 4 тижні до пологів

Як починаються пологи у первісток? Відчуття, які виникають при пологах, жінки описують по-різному. Одні згадують, що вони взагалі нічого не помітили до настання пологів, інші ж можуть описати весь процес в яскравих фарбах, додавши трохи від себе.

З медичної точки зору, організм починає готуватися до майбутніх пологів приблизно за 4 тижні до призначеної дати. При цьому жінка може спостерігати різноманітні зміни:

 • Живіт «опустився». Так кажуть, коли дитина починає змінювати положення свого тіла, повертаючись головою вниз. Але жінка відчує ці зміни трохи інакше. Пам’ятайте часті позиви в туалет, як було в першому триместрі? Якщо призабули, то зараз малюк вам освіжить пам’ять. А ось дихати буде набагато легше.
 • Внутрішні органи теж починають посилену підготовку до пологів. Про це буде свідчити розширення шийки матки. Точні цифри скаже лікар, а організм подасть знак відходженням слизової пробки.
 • Первородящі жінки особливо гостро відчувають наближення «дня Х» з посиленим болів в спині. Не переживайте — це нормально, адже так дає про себе знати розширення тазу.
 • Протягом всієї вагітності гормон релаксин працював на те, щоб максимально послабити зв’язки. Буквально за кілька тижнів до пологів ви відчуєте на собі результати його праці: стане набагато легше рухатися і сидіти.
 • В організмі вагітної розслабляються всі групи м’язів, і не тільки тазостегнові. В результаті цього може виникнути несильний пронос. Це нормально, просто пийте більше води.
 • Збільшення маси тіла має тенденцію зупинятись до кінця вагітності. А деякі майбутні матусі навіть можуть скинути пару кілограмів.

Крім таких явних ознак, варто відзначити також і той факт, що сам малюк стане менше рухатися в животику, адже йому буде там зовсім тісно. Правда, цей симптом помітять тільки матусі особливо активних дітей.

Як зрозуміти, що чекати залишилося зовсім недовго?

Надивившись фільмів, багато нерожавшие жінки вважають, що перші ознаки пологової діяльності починаються з відходження вод. Насправді ж це не зовсім так. Так, води справді відходять, але так, як показано на телеекрані, відбувається лише у 15% жінок. В інших же випадках сам процес не такий явний.

Як же зрозуміти, що у первісток почалися пологи? Орієнтуватися варто всього лише на кілька ознак:

 • власне інтуїтивне передчуття;
 • дискомфорт в попереку і внизу живота;
 • збільшення виділень з піхви, можливо, зі згустками крові.

І звичайно ж, самим правильним і точним симптомом того, що пологи зовсім не за горами, є перейми. І цього, варто зазначити, жінки бояться найбільше. Приблизно з 20 тижня майбутня мама почне відчувати на собі тренувальні перейми. Внизу періодично з’являється відчуття тяжкості, а сама матка буде стискатися і розслаблятися. У нормі, коли напруга триває всього кілька хвилин, а потім повністю проходить.

Різниця між тренувальними переймами і явними попередниками починаються пологів полягає в наступному:

 • якщо ви починаєте проявляти активність, то перейми стають сильнішими;
 • навіть при зміні положення спазми внизу живота не припиняються, як було раніше;
 • біль починається з нижньої частини спини, плавно рухаючись в живіт;
 • напади стають все частіше, дотримуючись певний інтервал часу.

І останнім самим явним ознакою вважаються сильні позиви до випорожнення, виникає стійке бажання постійно тужитися.

Що робити, якщо почалися перейми?

В принципі, ознаки починаються пологів однакові як для первородящих, так і для жінок, які вже мають дитину. Відмінність полягає в тому, що матусі з дітьми завжди знають, як це виглядає і коли варто їхати у лікарню. Для тих, хто народжує вперше, лікарі дають кілька рекомендацій:

 1. Як тільки ви помітили ознаки напруги матки, слід негайно припинити будь-які домашні справи, сісти і спробувати розслабитися. Їхати в пологовий будинок треба після того, як ви переконаєтеся, що сутички не помилкові.
 2. Очистіть голову від сторонніх негативних думок і повністю сконцентруйтеся на майбутніх пологах. Перевірте, чи всі речі спаковані, не забули випадково документи, підготуйте зручну для поїздки одяг.
 3. Для зняття напруги можна зайнятися дихальною гімнастикою, особливо якщо ви проходили курси для майбутніх матусь.
 4. Коли перейми стануть частим гостем, спокійно зберіться і попросіть чоловіка відвезти вас в пологовий будинок або викличте Швидку допомогу.

У будь-якому випадку головне – це цілковите спокій. Готувати себе до чогось жахливого і неймовірно хворобливого – неправильне рішення. Думайте про майбутні пологи, як про чудове і дивовижне явище природи. А про те, що пологи ось-ось настануть, вам підкаже жіноча інтуїція. Її вже точно нічим не проведеш.

Залишити коментар