Як плести стильні браслети з бісеру для початківців

Коли підходить час дарувати подарунки, наприклад, Новий Рік або день народження, завжди виникає питання – що ж подарувати на свято? Звичайно, сюрприз повинен бути стильним і ексклюзивним, оригінальним, який не залишать припадати пилом на полиці.

Браслет з бісеру, зроблений своїми руками, може відповідати перерахованим побажанням.

Перед тим, як почати плести браслети, ознайомимося з їх видами:

 1. прості;
 2. широкі;
 3. іменні;
 4. многониточные;
 5. мереживні з включеннями.

Що потрібно підготувати перед початком роботи:

 1. ножиці;
 2. волосінь, яка повинна бути тонкою, інакше вона не зможе пройти в маленький отвір намистинок;
 3. коробочку або іншу ємність для бісеру;
 4. коротку і тонку голку.

Для бажаючих вперше освоїти плетіння браслетів існують основні правила: бісеринки не повинні занадто щільно прилягати один до одного, з-за цього прикраса може зіщулитися; не варто брати занадто довгий відрізок волосіні, вона може скрутитися і заплутатися.

Отже, розглянемо детальніше найбільш легкі техніки як плести з бісеру браслети на верстаті або волосіні.

Варіант 1

Візьміть прозору тонку волосінь, бісер, намистини.

Хід роботи: нанизуємо на нитку бісер і намистини одна за одною. Беремо ще один відрізок волосіні, повторюємо попередні дії. Додайте ще три волосіні. Потім закріплюємо відрізки в кільце і між собою. Кольори бусинок повинні бути однієї колірної гами.
Результат: багатошаровий простий браслет на зап’ясті.

Варіант 2

Візьміть: волосінь, бісер, замочки.

Хід роботи: плетемо за схемою. В одну намистину протягуємо навхрест кінці волосіні. Потім на кожен кінець волосіні садимо за бусини, потім в одну намистину протягуємо протилежні перехрещені кінці волосіні. На кінцях ниток кріпимо замочки.

Результат: цікавий плетений браслет.

Варіант 3

Візьміть: волосінь, бісер, намистини, замочок.

Хід роботи: схема така ж, як і у варіанта 2, але тепер на кінці волосіні садимо кілька бісеринок, перехрещуємо нитки в намистинах.
Результат: елегантне і просте прикраса.

Як сплести широкі браслети з бісеру

Якщо в планах у рукодільниці створити широкі прикраси, їй потрібно вибрати схему у спеціальному посібнику або в інтернеті. Щоб візерунок був яскравим і оригінальним потрібно використовувати кілька кольорів. Для виконання широких браслетів потрібно багато часу і терпіння, так як їх роблять з декількох шарів намистин.

Основна задача перед початком роботи – знайти ефектну схему для плетіння.

 • «Метелики»;
 • «Ніжність»;
 • «Небесна блакить».

Щоб широкий браслет вийшов ідеальним і красивим, його плетуть на верстаті.

Як плести браслети з бісерін для початківців?

Ткальные верстати продаються в спеціалізованих магазинах. На верстаті зручно робити прикраси різної ширини і форми.

Схеми верстатного ткацтва такі ж, як і для вишивання хрестиком. Але техніка плетіння бісером складніше, ніж вишивка нитками муліне, тому що необхідно враховувати спотворення бісерного малюнка. Бісеріни мають плескату форму, в процесі ткацтва вони лягають одним боком, і малюнок спотворюється. Тому зображення краще брати прості, особливо для початківців – квіти, метелики або геометричні фігури, схеми з іменами.

Самий звичайний верстат можна зробити самому будинку з картонної рамки і ниток, але для кращої якості виробу варто придбати професійний інструмент в магазині.

Як сплести браслет з бісеру з ім’ям

Найшвидший спосіб виготовлення біжутерії з ім’ям – сплести його на верстаті:

 • Робимо перший ряд: нанизуємо 8 бісерін на голку, протягуємо нитку з бисеринами під основою, пальцем висуваємо їх між нитками основи. Потім протягуємо голку над нитками основи. Голку витягуємо – початковий ряд готовий;
 • Інші ряди: повторювати першу маніпуляцію до необхідної довжини виробу, змінюючи лише бісеріни за кольором, необхідного для «написання» імені.

Як бачите, немає особливих труднощів у тому, як сплести красивий браслет з бісеру на волосіні. Бажаємо вам успіхів у вашій рукоділлі!

Залишити коментар