Як підвищити тестостерон у жінок?

Сексуальність, привабливість – фактори, що дуже важливі для кожної представниці прекрасної статі. Але мало хто знає, що за це відповідає чоловічий гормон тестостерон. Тому (і не тільки, адже функцій у нього багато) дуже важливо стежити за тим, щоб його показники були в нормі. Якщо це не так, то як підвищити тестостерон у жінок?

Потрібні дамам «чоловічі» гормони?

Жіноча фізіологія так влаштована, що в різні періоди життя рівень гормонів повинен змінюватися. Якщо такого не відбувається, це говорить про серйозні проблеми в організмі представниці прекрасної статі.

Один з важливих гормонів – «чоловічий» тестостерон — присутній і в жіночому організмі, тому що насправді він «загальний». Звичайно, концентрація у нього зовсім інша, ніж у сильної статі, але і в житті дам він відіграє дуже важливу роль.

Тестостерон відповідає за розвиток і тонус м’язової маси тіла (формування молочних залоз у період статевого дозрівання в тому числі), правильну роботу сальних залоз, впливає на захисні функції організму, роботу нервової системи. Гормон впливає на здатність жінки відчувати статевий потяг, а його нестача призводить до асексуальності (фригідність). Тому дуже важливо контролювати рівень цієї речовини, а у разі низьких показників — шукати відповідь на питання, як вітаміни в організмі.

Як підвищити тестостерон у жінок?

Питання не просте, тому що відхилення від норми можуть вплинути на загальне самопочуття жінки. З віком кількість тестостерону в організмі зменшується, але є ряд способів повернути його до норми.

Лікарські препарати

Один з відповідей на питання, як підвищити тестостерон у жінок, — аптечні препарати. Ось деякі з них:

 • Омнадрен – покращує репродуктивну функцію жіночих статевих органів. Його застосування показане при міомі матки, ендометріозі, клімактеричних станах, раку молочної залози. Препарат не можна використовувати в період вагітності;
 • Тестостерон пропіонат – його доцільно застосовувати при низькому рівні тестостерону, а також при сформованих у молочних залозах пухлинах, доброякісних новоутвореннях в статевих органах. Препарат підсилює сексуальний потяг;
 • Паритет – засіб-стимулятор, що містить в складі імбирний корінь, екстракт йохимбе, пантокрин, комплекс вітамінів і мінералів. Дія препарату направлена на стимуляцію вироблення тестостерону самим організмом.

Всі лікарські препарати мають свої не тільки свідчення, але і протипоказання до застосування. Тому неприпустимо використовувати гормональні засоби самостійно, щоб не завдати своєму організму ще більшої шкоди.

Трави та продукти харчування

Якщо спосіб збільшити концентрацію гормону за рахунок прийому препаратів з якихось причин не підходить, то на порядку денному постає питання, як підвищити тестостерон у жінок народними засобами. Відповіді на нього теж є, причому дуже прості. Незважаючи на простоту, якщо проблема не викликана серйозними патологіями, альтернативні способи добре впораються з нею (або матимуть потужну підтримку лікарської терапії). Що потрібно зробити?

 • Включити в щоденне меню більше горіхів, морепродуктів, свіжих фруктів і овочів, каш.
 • Відмовитися від шкідливих продуктів: фаст-фуду, газованих лимонадів, консервів, дуже солоною або гострої їжі, страв з соєю.
 • Пити відвари або настої з таких трав, як дикий ямс, женьшень, алое, даміана, горець багатоквітковий, якірці. Дуже добре зарекомендував себе екстракт кропиви.
 • Вдатися до допомоги акупунктури. Голковколювання, впливаючи на прилив крові до статевих органів, запускає в головному мозку складну ланцюжок хімічних реакцій, результатом яких стає активізація вироблення прогестерону.

Що ще допоможе підвищити рівень гормону?

Підняти рівень в крові життєво важливого гормону можна, забезпечивши організму необхідні умови:

 • дотримання режиму дня;
 • повноцінний сон;
 • самоконтроль: необхідно намагатися уникати стресових ситуацій, депресії, при наявності відповідних навичок практикувати медитацію, йогу;
 • підтримання в нормі маси тіла;
 • рухливий спосіб життя: робити щоденну гімнастику і вправи. При цьому силові навантаження (корисні з точки зору підйому тестостерону) необхідно збільшувати поступово і спочатку під контролем досвідченого інструктора. А от тривалий біг або плавання, то є серйозні аеробні навантаження, можуть перешкодити досягненню мети;
 • викорінення шкідливих звичок-відмова від вживання спиртних напоїв, куріння. Наприклад, алкоголь знижує рівень цинку, а цей елемент надає значний вплив на рівень тестостерону;
 • сприятливий сімейний мікроклімат і наявність сексуального партнера, з яким жінка вивільняється і отримує задоволення.

Такий різнобічний і комплексний підхід потрібен тому, що тестостерон в жіночому організмі реагує на дуже багато факторів.

Вирішувати, як підвищити тестостерон у жінок — природними способами або за рахунок прийому спеціальних препаратів, потрібно в залежності від ступеня відхилення від норми і характеру проблеми. При цьому важливо пам’ятати, що гормональний фон (особливо у прекрасної половини людства) — це дуже складний і гнучкий механізм, в якому кожен гвинтик-гормон має значення. І якщо пані не вистачає начебто зайвого «чоловічого» гормону, не треба відмахуватися від проблеми, тим більше що способів її вирішення достатньо. Однак важливо не перестаратися, тому що надлишок тестостерону прекрасної статі теж ні до чого.

Залишити коментар