Як підшивати тюль в домашных умовах

Грамотне відтворення сучасного дизайну неможливо без застосування текстилю. Саме він робить будь-яке приміщення теплим, затишним, м’яким і тематичним. Зокрема, це стосується оформлення віконних прорізів. Порожні, закриті тільки лаконічними жалюзі, вони залишають відчуття оскомини і незавершеності.

Звичайно, для оформлення вікон застосовується два типи тканини – щільна і легка. На практиці, тяжкість нічних портьєр врівноважується ніжністю і легкістю денного тюлю. Саме з останнім, а вірніше, того, як можна правильно підшити тюль, і буде присвячена ця публікація.

Різновиди тюлю

На ринку сучасного віконного текстилю можна побачити досить багато типів повітряних тканин.

Але, хоч вони і відрізняються малюнками, розмірами і колірною палітрою, всі їх можна розподілити по групах:

  • з обважнювачем і без такого;
  • сітчасті;
  • з купонною виробленням або фігурними краями.

З цього випливає цілком логічний висновок: кожна різновид потребує у своїй обробці, що враховує всі тонкощі будови і поведінки тканини.

Як підготувати матеріал?

Перед тим як вперше самостійно і красиво підшити тюль, потрібно ознайомитися з нюансами майбутнього справи. Основна складність полягає в тому, що подібний текстиль відноситься до розряду «невловимих»: його складно закріпити на місці і рівно відрізати, і прострочити. З-за цього, стіл, на якому буде відбуватися розкрій, покривається декількома шарами х/б тканини. І тільки на такій основі реально рівно відрізати краю майбутньої фіранки, що лежить в один шар.

Тепер про те, як правильно провести рівну лінію для відрізу. Не намагайтеся це зробити за допомогою лінійки, кравецького сантиметри, рулетки і маркера, рівно все одно не вийде. Набагато результативніше і акуратніше просто витягнути поперечну ниточку на потрібному рівні, і дуже гострими ножицями відрізати все зайве.

Поетапне керівництво по підшивці

Досвідчені майстрині завжди спочатку підшивають низ тюлю, і тільки потім обробляю його краю і верхню частину. Варто зауважити, що денні фіранки з обважнювачами, вишивкою, фігурної нижньою частиною або купоном коротшають тільки вгорі. У всіх інших випадках ширина підвороту повинна становити близько 3-5 см, а шов робиться «вподгібку», після чого все добре проглаживается нагрітою праскою.

По завершенні цієї частини роботи, можна приступати до обробки боків майбутньої штори.

Як підшити краю?

По боках фіранки можна прошити кількома видами швів, але зручніше і красивіше виглядає московський, традиційний або з використанням косою бейки.

Пам’ятайте, що легкі віконні тканини не терплять застосування зигзагоподібних строчок і оверлоков, тому залиште їх для половичков і іншого текстилю.

Тепер докладніше про те, як саме підшити тюль з боків, використовуючи запропоновані варіанти швів:

  • Швом вподгібку можна обробляти будь-денні фіранки, буде змінюватися тільки ширина самого підгину. Наприклад, для сіток вона складає всього 1 см, тоді як капрон і органзу можна підкачувати на цілих 3 см;
  • З допомогою косою бейки можна отримати оригінальне текстильне оформлення вікна, особливо якщо зіграти на контрастах. Колір бічної обробки може бути співзвучний основної панелі тканини, перегукуватися з забарвленням її візерунка, або бути досконалого іншого відтінку, присутнього в загальному інтер’єрі. Коса бейка – це відмінний варіант того, як власноруч підшити тюль-сітку або вишитий матеріал, сформувати складки або витончені драпірування;
  • Московський шов робиться за допомогою спеціальної швейної лапки, а його суть полягає в наступному: домогтися мінімальної кількості підгину шляхом зрізання припуску. Звучить складно, але в результаті подібних маніпуляцій фіранки стають легкими і повітряними.

Техніка підшивки верхнього краю

Сьогодні стало модно обробляти верхівку тюлевого відрізу за допомогою специфічної стрічки – экстрафора. Завдяки широкому асортименту подібного аксесуара, стало реально домогтися гарних, а головне – рівномірних, драпіровок і складок. Яким би не було ваше остаточне рішення щодо экстрафора, пам’ятайте, що для легких тканин він повинен бути зроблений з прозорих капронових ниток.

Оскільки тюль схильний до висипання, її верхні краї небажано обробляти люверсами. Набагато практичніше і красивіше виглядає обрамлення з застосуванням атласних стрічок потрібного відтінку і ширини. Готовий виріб буде доречно виглядати в спальні або дитячій кімнаті.

Також майстрині дають деякі рекомендації щодо того, як підшити тюль із залученням экстрафора.

Його необхідно фіксувати парою паралельних швів, між якими потім прокладаються стягують нитки самої шторної стрічки. У тому випадку, коли штора буде висіти на стельовому карнизі, та ще й без ламбрекену, до загальної довжини фіранки радиться додавати 5-6 см припуску.

З нього потім формується подобу складки, що закриває краю карниза. Подібний прийом дозволяє створити видимість того, що тюль ширяє в просторі, і бере свій початок з самої стелі.

Наостанок варто зауважити, що строгих вимог до висоті і ширині відрізу вже давно і ніхто не пред’являє. Наприклад, зараз дуже модний тюль, складки якого красиво лежать на підлозі. Це дуже практичний декораторський прийом, що дозволяє експериментувати з довжиною штор ще не один раз.

І ще: перед тим як самостійно підшити тюль з допомогою стрічки або спеціального шва, пам’ятайте, що занадто масивні і складчасті фіранки зроблять невелику кімнату ще більш тісної і захаращеною.

Залишити коментар