Як підключити і відключити послугу «Дитина під наглядом»?

Сучасні діти і підлітки відрізняються залежністю від комп’ютерів і гаджетів — на цю проблему постійно звертають увагу батьків дитячі психологи, педагоги. Альтернативним рішенням для багатьох батьків стали зайнятість дітей у творчих гуртках, спортивних секціях, інтелектуальних клубах.

Але в цьому випадку на перший план виходить інша проблема: зайняті на роботі батьки не можуть супроводжувати своїх чад по місту на їх позашкільні заняття, тому змушені постійно турбуватися за їх безпеку.

Допоможе вирішити цю проблему неспокійних мам і тат послуга «дитина під наглядом», що дозволяє визначати поточне місце розташування їхніх дітей за даними мобільного телефону в мережі.

Під наглядом дитина і не тільки

Сервіс «Дитина під наглядом» працює на мобільному телефоні, навіть простий, моделі. Достатньо лише того, щоб апарат був стандарту GSM, при цьому не вимагається установки і налаштування додаткових програм.

Включене мобільний додаток «Дитина під наглядом» дозволить мамам і татусям:

 • контролювати баланс рахунку на апараті, яким користується дитина;
 • визначати місце розташування дітей з точністю до 3 км за містом або селищем;
 • відстежувати пересування дітей і підлітків по місту.

Якщо батьки і діти користуються сучасними смартфонами, то спектр можливостей програми значно розширюється:

 1. Батьки отримують можливість дистанційно контролювати рівень заряду батареї на дитячому смартфоні. Частою проблемою дитячої виступає забудькуватість: дитина часто забуває вчасно зарядити свій гаджет, тому він може підвести в будь-який момент і невчасно «вимикатися». Завдяки послузі з контролю дітей, батьки зможуть зрозуміти причину, з якої їх маленький абонент «виявився не в доступі».
 2. У батьків з’являється додаткова можливість контролювати і відслідковувати додатки, якими користується син, так як це теж входить в поняття дитячої безпеки.
 3. Надається можливість дізнатися точне, з координатами, місцезнаходження дитини.

Для користування розширеними можливостями програми членам сім’ї досить завантажити і встановити додаткове додаток.

Для всієї сім’ї, але з дозволу

Тривогу батьків щодо того, що таким способом за їх нащадком стежити може хто завгодно, навіть кримінальні особистості, розвіюють розробники програми: послуга «Дитина під наглядом» стане доступною батькам тільки після того, як дитина дасть на це свою згоду.

Порядок отримання такої згоди нескладний, але обов’язковий:

 1. При підключенні послуги на номер абонента, зазначеного батьками як «дитина», надсилається повідомлення із запитом на згоду.
 2. У тому випадку, якщо маленький абонент згоден, то він повинен відправити у відповідь повідомлення з номером телефону того з батьків, якому він дає свою згоду.
 3. Відповіді додаток очікує протягом п’яти діб, після чого деактивує запит, так як в цьому випадку мовчання – не знак згоди».

Таким способом дитина буде захищена від випадкової «стеження», так як дізнатися його місцезнаходження зможуть лише ті члени сім’ї, яким він особисто дасть на це згоду.

Правила підключення послуги

Опис процедури, що дає уявлення про те, як підключити послугу «Дитина під наглядом», розробники зробили доступним і нескладним. Важливо дотримуватися послідовності дій, не забувати і не втрачати деталі.

Для підключення додатки слід пройти кілька етапів:

 • реєстрація батьків;
 • реєстрація дитини;
 • реєстрація другого з батьків;
 • визначення місця розташування.

Послідовність етапів необхідно суворо дотримуватися, не переходити від попереднього до наступного, не дочекавшись відповіді.

 1. Для активації послуги необхідно відправити з кімнати батьків повідомлення на короткий номер 7788. Повідомлення повинно містять інформацію про те, хто відправляє запит: наприклад, мама Оля, тато Саша
 2. До наступного етапу можна перейти тільки після того, як буде відомий код, присвоєний членам цієї сім’ї. Цей код приходить у відповідному повідомленні і належить усім членам сім’ї. Завдяки такому кодом система зможе ідентифікувати як учасників однієї групи.
 3. Після отримання коду слід відправити на той же номер (7788) дані про маленькому абонента. Ці відомості повинні містити ім’я і номер телефону. Можна поступити і по-іншому: з телефону дитини відправити дані про нього та код сім’ї (наприклад, Ілля «код»).
 4. До переходу на наступний етап батько повинен дочекатися згоди від свого чада на додавання послуги.
 5. Для реєстрації в програмі другого з батьків або бабусь з дідусями (всього допускається в одну групу до 9 номерів) слід відправити з їх телефонів нове повідомлення на номер 7788 із зазначенням даних другого з батьків та спеціального коду сім’ї (наприклад, тато Ваня «код»).
 6. Перевірити, як працює послуга «Дитина під наглядом» можна, відправивши після проходження повної реєстрації повідомлення на номер 7788 з текстом, який повинен повторювати ім’я дитини.

Відповідь, який прийде на це повідомлення, повинен містити інформацію про місцезнаходження розшукуваного абонента в даний момент.

Можливості користування додатком

Для батьків, які бажають виявити місцезнаходження свого нащадка, передбачено кілька варіантів користування додатком:

 1. Можна скористатися мобільним додатком на смартфоні (варто попередньо переконатися в тому, що смартфон малюка не виключений).
 2. Можна зайти в особистий кабінет батька з телефонної версії і скористатися його можливостями.
 3. Можна увійти в особистий кабінет сервісу і надіслати запити звідти.
 4. Можна скористатися простою функцією відправлення повідомлення на номер 7788.

Батьки завжди зможуть вибирати найбільш зручний і доступний для них в даний момент сервіс для визначення місця розташування своїх дітей, при цьому можна одночасно розшукати всіх дітей, підключених до послуги і окремого нащадка у разі необхідності.

Відключення послуги

При виникненні необхідності відключити послугу, наприклад, у тому випадку, якщо батьки і діти протягом тривалого часу планують постійно перебувати поруч, слід скористатися функцією припинення.

Зробити це нескладно: достатньо лише надіслати повідомлення з текстом «стоп» на короткий номер 7788.

Перевагою цього способу є наступні моменти:

 • у програмі зберігається вся інформація про сім’ю і її не потрібно реєструвати повторно;
 • робота функції відновиться автоматично після першого запиту про місцезнаходження.

Можна поступити і по-іншому, скориставшись у такому повідомленні текстом «видалити». Мінусом такого способу деактивації буде те, що система дасть команду видалити опцію у всіх членів сім’ї одночасно. Фахівці рекомендують в цьому випадку скористатися іншим текстом повідомлення: «видалити «ім’я»», в цьому випадку система не виключить всю сім’ю з програми, лише відсортує зазначеного абонента.

Важливим аспектом вважається також те, що малюки, як правило, розсіяні і легко втрачають свої мобільні пристрої і гаджети. Послуга «Дитина під наглядом» не тільки сприяє визначенню його місцезнаходження, але і вкаже місцезнаходження загубленого апарату.

Залишити коментар