Як підібрати штори на кухню і зал з балконом

Балкон або лоджія – досить поширена частина приміщення, яка є у багатьох квартирах або будинках. Кожен господар оформляє це простір за власним смаком і виходячи з своїх можливостей. В залежності від того, як використовується балкон, важливим і актуальним питанням стоїть вибір штор для цього приміщення. Можна, звичайно, повісити тонкі напівпрозорі жалюзі, які виконують відразу кілька функцій, але тканинні штори завжди виглядають більш затишно і тепло.

Штори на балконі виконують не тільки декоративну функцію, вони також повинні захистити приміщення від сторонніх поглядів і сонячного світла. Важливим чинником при виборі фіранки на лоджію відіграє те, в якій кімнаті вона прилягає. Якщо балкон є продовженням спальні або залу, це один варіант, але ж в деяких квартирах на нього можна вийти з кухні.

Різновиди штор та занавісок для балкона

Сучасна різноманітність фіранок, які можна повісити на балкон, дозволяє кожній господині вибрати те, що буде відповідати її смакам, уподобанням і фінансовим можливостям. Серед найбільш підходящих і поширених типів штор для лоджії можна назвати:

  • римські штори – збирається на валик, закріплений вгорі, можуть бути прозорими або щільними, не пропускають світло;
  • штори-плісе – нагадують жалюзі, але виготовлені з щільної тканини, збираються в невеликий короб;
  • японські штори – являють собою цілісну конструкцію, яка розкривається в сторони, легко знімається для прання та догляду;
  • фіранки – прозорий або напівпрозорий тюль, який кріпиться на звичайному карнизі або волосіні;
  • ламбрекени або напів-штори дозволяють задрапірувати вікно балкону для краси, але не виконують практичної функції.

Багато інші різновиди фіранок є міксами або варіаціями вищеописаних, представляючи собою щось середнє між декількома видами. Особливо так часто буває, коли штори шиються своїми руками.

Більшість балконних фіранок робляться короткими по довжині скла. Це також пов’язано з невеликим простором лоджії, адже довга тканина буде заважати, чіплятися за перебувають там предмети або меблі.

Від чого залежить вибір штор для балкона

Визначившись з бажаним і привабливим варіантом для фіранок лоджії або балкона, потрібно зрозуміти, наскільки вибраний екземпляр підійде під конкретні умови. Існує ще кілька факторів, від яких залежить можливість придбання того чи іншого продукту.

Вибір штор залежить не тільки від особистого бажання господарів квартири з балконом, але і від наявного простору, а також сторони світу, на яку виходять вікна. Якщо балкон дивиться на північ або захід, немає сенсу ховати його під щільними шторами, там і так буде недостатньо світла.

Важливо! Фіранки для південної або південно-східної сторони потрібно виготовити із спеціального матеріалу, який не піддається вигорання на сонці. Інакше вже в кінці першого літнього сезону їх доведеться міняти.

Важливе значення при виборі штор мають розміри балкона. Якщо ширина його не перевищує одного метра, та використовувати його під додаткове приміщення немає можливості, то й фіранки повинні займати якомога менше місця. Тому краще всього підійде варіант, при якому штори максимально близько прилягають до поверхні вікна. У цьому випадку оптимальним варіантом будуть рулонні або римські штори, які будуть легко збиратися під стелею балкона, а при повністю відкритому вигляді – компактно закривати вікно.

Колірна гамма і прозорість фіранок

Визначальним фактором при виборі забарвлення штор є перевага господарів і загальної обстановки на балконі. Якщо вдалося зробити невеликий простір для відпочинку, зі столиком і стільцями, або навіть кріслом, можна підібрати тон штори під відтінок меблів.

Найчастіше фіранки для балкона бувають напівпрозорими, навіть якщо вікна виходять на південну сторону. Це обумовлено тим, щоб світло все-таки проникало в кімнату, до якої прилягає лоджія. Якщо закрити скла щільними непрозорими шторами, сонячне світло не буде надходити в приміщення квартири. Темно-сині або темно-зелені кольори фіранок більше підходять для спалень або кабінетів.

Оптимальним варіантом забарвлення штори для балкона є світла тканина – кремова, бежева або будь-які світлі відтінки всіх кольорів веселки – з чітким малюнком, наприклад, квітами або абстрактними фігурами. Вона ідеально виконає функції декору балкона, закриє вікна від сторонніх очей і приглушить сонячне світло.

Способи кріплення штор на балконі

Конструкція балконних вікон, особливо якщо встановлені пластикові склопакети, є тонкою і не зовсім надійною для кріплення стандартного карниза. Тому при кріпленні штор на лоджії доводиться придумувати спритності і хитрості, щоб вони надійно висіли і мали гарний зовнішній вигляд.

Якщо прийнято рішення встановити римські, японські або рулонні штори, їх готова конструкція продається, найчастіше, зі всіма необхідними кріпленнями і планками, які будуть тримати фіранки. Треба тільки розібратися в особливостях їх фіксації і акуратно виконати всю роботу. З цим впорається навіть не професійний майстер.

Складніше придумати, як закріпити звичайні тканинні фіранки. Карниз, який найчастіше використовується в домашніх умовах, може бути занадто важким для балкона, тому його використання небажане.

Лише якщо між віконним прорізом і дахом балкона є бетонна балка, до неї можна спробувати прикріпити стандартний карниз.

Самим простим і легким варіантом буде протягнута волосінь, на яку нанизується тканинна фіранка. У кількох місцях по довжині віконного прольоту кріпляться цвяхи, навколо яких обв’язується волосінь. Це нескладно і швидко зробити, але зовнішній вигляд таких штор теж буде виглядати простакувато. Все-таки карниз або закріплена коробка для рулону виглядають ефектніше.

Римські штори для балкона своїми руками

Оскільки процес виготовлення фіранок для балкона, швидше за все, буде індивідуальним, щоб відповідати всім вимогам і підійти під конкретні умови, можна спробувати зшити їх самостійно. Для цього важливо врахувати всі ті нюанси, як при виборі готового виробу.

Для того щоб виготовити римські штори своїми руками, потрібно виміряти метраж тканини, яка знадобиться для шиття, купити її, а також приготувати:

  • легкі дерев’яні або пластикові рейки, які будуть вшиватися в складки штор;
  • дерев’яний брус, який буде служити карнизом, і липуча стрічка для кріплення тканини;
  • міцний шнур або тонка мотузка;
  • металеві кільця для шнура, який буде підтягувати і опускати штору;
  • ножиці, нитки, швейна машинка.

Для початку з шматка тканини вирізається штора потрібних розмірів з урахуванням припусків на шви з кожного боку за 2см. На розкладеної рівне тканини намічаються місця розташування планок і складок, після чого можна акуратно підшити всі краї матеріалу.

Наступним кроком необхідно пристрочивши довгу липучую стрічку до верхнього краю штори, яка згодом буде кріпитися до планки карниза.

Для того щоб вставити рейки і пришити колечка, потрібно загнути тканина в декількох місцях, застрочити і протягнути планочки. А в пришиті металеві кільця протягнути шнур.

Вільний кінець шнура опускається уздовж однієї із сторін фіранки, з його допомогою можна буде відкривати і закривати римську штору. Коли фіранка повністю готова, можна прибити планку карниза до віконного прорізу на балконі і після цього кріпити тканину за допомогою липкої стрічки.

Для виготовлення першої римської штори доведеться докласти зусиль і витратити час, поки напрацюється навик. Навіть якщо будуть невеликі помилки й огріхи, результат вартий того, щоб постаратися. Засвоївши основні нюанси і правила пошиття римської штори, можна домогтися гарної якості і насолоджуватися підсумком своєї роботи.

Залишити коментар