Як підібрати помаду для губ?

Як підібрати колір помади для губ саме для Вашої зовнішності? Відкриті джерела пропонують чимало способів, в яких нескладно заплутатися, не маючи належної підготовки. Звичайно, завжди можна підійти до консультанта в магазині і попросити його про допомогу, однак за його кваліфікацію складно поручитися, особливо якщо він не є професійним візажистом.

Вивчивши уважно наведені нижче правила, Ви зрозумієте, що все набагато простіше, ніж здається.

Загальні принципи вибору помади

Отже, для початку зверніть увагу на свій кольоротип: це сукупність декількох факторів, які в цілому складають Вашу зовнішність. Відразу відзначимо, що ділення за порами року і т. п. не зовсім розумно: чисте «літо» або «осінь» зустрічаються настільки рідко, що Ви витратите більше часу, намагаючись зарахувати себе до тієї чи іншої групи, ніж дійсно отримаєте якесь реальне знання.

 • Практичний сенс несуть тільки 3 критерії: контраст, температура, насиченість. Параметри кожного з них, притаманні Вашій зовнішності, повинні бути повторені у всьому, що складає Ваш образ — тобто в кольорі одягу, макіяжу, волосся. При цьому оцінюються 4 області: шкіра, волосся, очі і брови.
 • Температура — самий простий критерій: тепла визначається помаранчевої базою, холодна — синій. Теплі волосся і брови мають золотисті, руді, мідні відтінки, теплі очі — жовто-карі або зелені, тепла шкіра з жовтим відтінком, на зап’ясті вени йдуть в зелень. Холодні волосся, відповідно, мають попелястий пігмент, очі — карі, сірі, блакитні, шкіра — вени йдуть у фіолетовий на зап’ясті.
 • Контраст найлегше визначити, зробивши свою фотографію при природному освітленні і за допомогою графічного редактора, перевівши її колірний режим в чорно-білий. Відповідно, у дівчат з однаковим тоном волосся і шкіри контраст буде низьким, а при чорних волоссі на блідій шкірі — дуже високим. Але крім цього існує ще колірний контраст, який мають дівчата з рудим волоссям, блідою шкірою і зеленими очима: рідкісний і дуже яскравий тип.
 • Останній критерій — насиченість. Залежить від співвідношення темних і світлих плям: так дівчина зі світлою шкірою і світлим волоссям володіє мінімальною насиченістю, в той час як дівчина-брюнетка швидше всього буде мати високу насиченість.

Для того щоб зробити висновок по кожному з пунктів, береться сума всіх 4-х областей, причому, найбільшу вагу несуть ті, що мають максимальну площу — це шкіра і полотно волосся. Таким чином, при їх перевазі, очі і брови майже не дають інформації.

 • Як же залежить колір помади від отриманих вище даних? Підходячи до стенду із засобами для губ, Ви можете відразу почати сортування за цим критеріям. Наприклад, Ви визначили, що Ваша зовнішність має теплу температуру. Отже, всі тони на синій базі відкидаються, і для Вас залишаються тільки ті, що мають помаранчевий подтон: це коралові, оранжево-червоні, коричневі, бургунді.
 • Хитрість від професіоналів: якщо з першого погляду визначити температуру кольору не виходить, спробуйте його на руці і розітріть цей слід — якщо він піде в рожевий, значить, переважає синя база, якщо ж у помаранчевий — коментарі зайві.
 • Як тільки стало все ясно з температурою, можна вважати, що півсправи зроблено: з решти половини потрібно лише підібрати ідеальний по яскравості і насиченості тон. Так чисті, неонові відтінки добре виглядають на дівчатах з високою контрастністю, а приглушені, розбавлені — з низькою. Темні (винний, сливовий і т. д.) на брюнетках, а світлі (ніжно-рожеві та персикові) — на блондинок зі світлою шкірою. Червоний ідеально підійде при кожній згідно все тим же критеріям: температура, насиченість, контраст.

Окремо хотілося б сказати про те, як вибрати помаду для губ природного відтінку, оскільки це питання виникає найчастіше. Пам’ятайте, що «нюд», тобто ефект своїх губ, це не завжди світло-бежевий — він повинен бути ідентичний відтінку саме Ваших губ. Тому, цілком природно, що для дівчат з шоколадним відтінком шкіри він буде мати виразні коричневі ноти, в той час як при аристократичної блідості цілком доречно буде дивитися відтінки з рожевим нюансом. Всі принципи температури, яскравості і контрасту тут діють так само, як для яскравої помади.

Формати та типи покриття для губ

Сучасна індустрія краси представляє широкий асортимент не тільки кольоровою гамою, але і безпосередньо самих засобів для губ: помада сьогодні не тільки глянцева і у форматі стіка — рідкі текстури (блиск, лак, тінт) різного ступеня щільності, матовий і бархатистий фініш. Все це, безумовно, дає можливість приміряти щось нове, але, якщо робити вибір наосліп, можна отримати негативні враження від продукту. Як не помилитися?

 • Глянцевий фініш — самий звичний жінці, дозволяє домогтися соковитих, об’ємних губ, візуально їх трохи збільшує за рахунок гри світла. Крім того, у складі такої помади нерідко присутні пом’якшувальні компоненти, які обумовлюють її кремову текстуру, внаслідок чого вона виконує і функції бальзаму, доглядаючи за губами. Недолік — невисока стійкість, яка рідко перевищує 3-4 години.
 • Матовий фініш — довгий час мав велику популярність. Візуально зменшує губи, робить їх плоскими, підкреслює рельєф, до того ж, підсушує, доставляючи дискомфорт при носінні. Зате продукт дуже стійкий: може триматися 5-6 годин і більше, якщо не зіткнеться з жиром. Найбільш ефектно в такому виконанні виглядають темні і яскраві відтінки.
 • Помада в стіку найбільш зручна, якщо Ви плануєте носити її з собою в сумочці, щоб мати можливість підправити макіяж в будь-який час. Єдиний її недолік полягає в тому, що намалювати з її допомогою чіткий рівний контур складно, тому доведеться озброїтися пензлем або олівцем.
 • Помади палетках мають кремову консистенцію і добре набираються на пензель, дозволяють змішувати кольори між собою, але в косметичці споживачів приживаються погано, оскільки, щоб взяти їх з собою, потрібно обов’язково прихопити і пензлик, інакше скористатися засобом не вдасться.
 • Помади у тубах зі спонжем або пензлем дають можливість намалювати аплікатором контур, при цьому зручні для носіння в сумочці або косметичці. Фініш можуть мати абсолютно будь-якій, але найчастіше це глянцевий лак з середньою щільністю і, відповідно, високим ступенем жирності. Можливий варіант покриття, яке через кілька хвилин висихає на губах і перетворюється у матове.
 • Блиск — хороша заміна звичайної помади для тих, хто побоюється чистого яскравого кольору: він може бути просто глянцевим, однорідним, а може мати вкраплення у вигляді сяючих частинок. Часто володіє ходовими властивостями, візуально збільшує губи за рахунок глянцю, але досить липкий, внаслідок чого «ловить» на себе розпущене волосся при сильному вітрі, а також має невисоку стійкість.
 • Тінт — дуже схожий на блиск, але глянцю не дає: після нанесення втрачає блиск, володіє великою часткою пігменту, який всмоктується в шкіру губ. Таким чином, він створює ефект натуральної яскравості і дуже стійкий.

Окремо слід торкнутися і не менш важливе питання: як підібрати олівець для губ до помади. Цей продукт далеко не завжди відіграє роль контуру — їм можна заштрихувати і всю поверхню губ. За допомогою такої дії підвищується стійкість будь-якої помади, оскільки олівець апріорі має суховатую консистенцію і нерідко є водостійким. Якщо відтінки повністю збігаються, колір буде посилений, а якщо різняться — створиться унікальний відтінок при їх накладення.

 • Якщо Ви плануєте використовувати олівець лише як контур, слідкуйте за збігом температури, але при цьому він повинен бути на 1-2 тони світліше відтінку помади. У разі, коли олівець темніше, його необхідно розтушувати всередину, щоб знизити насиченість до центру: таким чином Ви усунете негарну кордон між олівцем і помадою (що завжди виглядає невдало) і створите ефект більш об’ємних губ.

На завершення хотілося б торкнутися питання відповідності відтінку помади і загального образу. Безумовно, червоний в основному асоціюється зі строгістю і елегантністю, ніжний рожевий — з юністю і чистотою, запальний помаранчевий — с влітку і короткими шортами, а глибокий винний — з довгим вечірньою сукнею і темним макіяжем. Проте будь-який з цих варіантів може бути з’єднаний навіть з потертими джинсами і простий білою майкою: головне, щоб він сидів на Вас, як рідного, чого нескладно домогтися, якщо станеться співпадіння по температурі, контрасту і насиченості.

Залишити коментар