Як перестати ображатися на людей?

Образа – природне емоційний стан, реакція на образу, байдужість, агресію. Однак виявляється це почуття по-різному. Хтось вміє прощати, а хтось плекає свою образу, нерідко зводячи її в ранг злопамятности, відчуваючи подібний стан по найменшій дрібниці. Як навчитися не ображатися на оточуючих з-за дрібниць?

Чому людина ображається?

Психологи вважають, що почуття образи закладається в дитячому віці і на протязі всього життя супроводжує вже дорослої людини.

Проявляється емоція, коли щось не влаштовує, порушує плани, особистий комфорт, складається несподіваним чином. Людина не знає, як реагувати на події і підсвідомо вибудовує своєрідну захист.

Кожен має певним набором «больових точок», які ретельно приховуються від оточуючих. Якщо зачепити одну з них, людина починає ображатися і чужому, незнайомому з його життям, може здатися, що це почуття роздувається за «дрібниці».

А буває навпаки – душа компанії, які цілком необразлива на перший погляд хлопець, віджартовується від натяків, але при цьому накопичує в собі негативні емоції.

Можна виділити 3 причини, які в першу чергу призводять до образі:

  • Свідома маніпуляція. У цьому випадку образа на близьких будується свідомо, коли людина бажає викликати у оточуючих почуття провини;
  • Невміння пробачити або неусвідомлена образа зустрічається найбільш часто. Нерідко чоловік і сам не в змозі визначити, що стало її причиною;
  • Несправджена надія. Розвивається в результаті краху запланованої події, наприклад, відсутність подарунка від чоловіка до сімейного торжества.

Найчастіше емоційний негатив властивий людям в стані депресії або схильним до хвороби. У цьому випадку вони підсвідомо очікують образи. Невинні жарти здатні засмутити людей самозакоханих або занадто себе жаліють. Подібні стани в психології відносять до «ментальної образі».

Основна причина емоції – дитячий психологічний комплекс. Дитина швидко засвоює, що, ображаючись на батьків, змушує їх виконувати свої примхи. Тому і доросла людина прагне маніпулювати оточуючими, щоб домогтися свого.

На жаль, повністю позбутися цього почуття дуже складно. Проте є способи, як не ображатися на людей, контролюючи себе.

Як перестати ображатися?

Щоб не ображатися з дріб’язкових причин, не слід поспішати з висновками, а уважно проаналізувати ситуацію.

Наприклад, один із способів, як перестати ображатися на чоловіка або знайомого, – зрозуміти, що людина неусвідомлено зачепив «хвору точку», не припускаючи образити своїми словами або вчинком.

Можна навчитися навіть з неприємної ситуації отримувати користь. Якщо слова або вчинки оточуючих здаються образливими, значить, у них є частка істини.

У цьому випадку варто, навпаки, подякувати кривдника, мовця в обличчя непривабливі речі, а не распускающего плітки за спиною.

Деколи, висловлюючи злі слова, людина просто зриває на когось із знайомих роздратування, викликане зовнішніми обставинами.

Краще постаратися вникнути в ситуацію і запропонувати допомогу, так як ображатися на близьких не варто через єдиного нервового зриву.

Чому не можна ображатися на сторонню людину? Швидше за все, доля більше ніколи не зведе разом скривдженого і кривдника і не варто вантажити себе надуманими проблемами через невихованість випадкового попутника або перехожого.

Як бути, якщо образа пов’язана з марними очікуваннями? Перш за все, потрібно згадати, висловлювалися чи ні ці очікування вголос. На жаль, людина позбавлений телепатичних можливостей, тому простіше відкрито висловити прохання коханому, ніж марно сподіватися, що він зможе самостійно обчислити, чого від нього чекають.

Від теорії до практики

Якщо логіка не спрацьовує, можна вдатися до технічних прийомів:

  • Наприклад, рекомендують, записати на листку паперу імена кривдників з перерахуванням всіх «непривабливих» слів і вчинків у свою адресу, а тим спалити його, представляючи, що разом з папером згорає і весь негатив;
  • Ще один поширений спосіб, як перестати ображатися на батьків, друзів, свого хлопця – щодня протягом місяця по 70 разів писати просте речення: «Я не тримаю образи на того-то за завдані мені неприємності (далі йде перерахування)»;
  • Можна позбутися від негативу, випустивши його на волю. Природно, не варто робити це на очах людей. Просто слід вдома використовувати подушку в якості боксерської груші, давши волю свої емоціям: сльозам і агресії. Подібний прийом допомагає полегшити душу, очистити її від переживань.

Якщо не пробачити кривдника, шкода заподіюється, перш за все, своєму здоров’ю. Стародавні філософи Китаю вважали, що невміння прощати руйнує душу. Сучасні дослідження підтверджують точку зору китайських мудреців.

Відсутність саморозвитку провокує появу психосоматичного фактора, який виражається в постійному присутності головного болю, дратівливості, відсутність нормального сну. Засвоївши науку, як перестати ображатися на образи, можна позбутися від дискомфорту і наповнити власне життя позитивними емоціями.

Здається, це набагато краще, ніж постійне внутрішнє незадоволення, плани помсти і гординя, що виростають з такого почуття, як образа.

Залишити коментар