Як пересадити монстеру?

Практично в кожному будинку або установі ми зустрічаємо незвичайне рослина в горщику – монстеру. Молоде, воно схоже на кущ, з тонкими стеблами, оздобленими широкими різьбленими листям. Доросле нагадує пальму і досягає значних розмірів.

Деколи монстера має різне забарвлення – від темно-зеленого до плямистого. Це залежить від виду. Усього налічують близько 50 сортів.

Монстера – рідня ліані, тому любить витися навколо опори – решітки або стовпа.

За них рослина хапається своїми чіпкими корінням, які відростають прямо від гілок і в процесі життя досягають порівняно великих розмірів.

Рослина дуже живуча і невибаглива, спокійно росте в домашніх умовах. Весь догляд в тому, щоб не забувати поливати і протирати раз в три дні прекрасні листя від пилу.

За незвичайний вигляд монстеру прозвали «чудовиськом».

Є ще один варіант перекладу латинського слова «monstrum», від якого походить назва – це «диво». Його відчуваєш, коли дивишся на цвітіння «чудовиська»: між листям з’являються білі квітки, схожі на кораблики з щоглою-товкачем і одним пелюсткою, зігнутим у вигляді вітрила.

Зелений «монстр» швидко зростає, тому кожен господар стикався з його пересадкою. Головне при цьому знати, як пересадити монстеру правильно, щоб не було надалі проблем з розвитком її кореневої системи і зростанням.

Пересадка монстери

Молоде рослина пересаджуємо разів на рік, якщо воно старше 4 років, то міняємо кашпо раз на два-три роки. Грунт вибираємо торф’яну, додаємо перегній, на дно кладемо пісок або будь-який інший дренаж.

Пересадити молодий, поки ще невеликий кімнатний квітка легко:

 1. Беремо горщик більшого розміру, вкладаємо в нього дренаж;
 2. Покриваємо дренаж шаром грунту;
 3. Горщик з рослиною проливаємо, чекаємо 15 хвилин, поки вода добре не просочить грунт;
 4. Беремо совок і акуратно проходимо їм по краю кашпо, щоб коріння злегка відсторонилися від стінок горщика;
 5. Перевертаємо кашпо на бік, при цьому рукою притримуємо ця рослина біля основи стовбура, щоб воно не переломилось;
 6. Стукаємо по дну горщика, кореневище з грунтом має злегка висунутися назовні.
 7. Весь час притримуємо підставу стовбура, другою рукою допомагаємо просування грунту з корінням. Намагаємося зробити якомога менше пошкоджень рослині;
 8. Коли вміст повністю звільнилося від старої ємності, кладемо його на заздалегідь розстелену на підлозі папір або газетний розворот;
 9. Очищаємо кореневище від старої землі наскільки це можливо. Просіваємо грунт руками або поміщаємо у відро з водою, щоб змити порцію старої «зношеної» землі;
 10. У новому кашпо робимо поглиблення, поливаємо, садимо монстеру;
 11. Присипаємо зверху землею, знову здійснюємо полив;
 12. Руками притискаємо грунт, але не стараємося. Коли земля осяде, додаємо ще, до тих пір, поки коріння не зникнуть з поля зору після чергового поливу. Готово!

Додайте добрив

Коли монстера вже красується на новому місці, необхідно додати мінеральних добрив, щоб вони живили кореневище, сприяючи його швидкої адаптації. Спостерігайте за рослиною перший тиждень, як воно приживається, не жовтіють чи листя, немає грибка на поверхні грунту, адже пересадка завжди є для нього стресом. Якщо всі показники в нормі, ваша ліана зміцніла і не хворіє, пишаєтеся – тепер ви знаєте, як в домашніх умовах пересадити монстеру.

Якщо наше «диво» має довгі відростки майже від кожної гілки, так звані повітряні корені, то їх поміщають в підручні ємності з водою – пляшки, банки – щоб вони не сохли і давали рослині додаткове харчування. У разі, якщо відростки досягли значних розмірів в довжину, то їх прикопують в землю. За допомогою даних корінців квітка розмножується.

Простежимо, як просто пересадити монстеру з повітряними коренями:

 1. Відрізаємо листок зі стеблом або цілу гілку з повітряними відростками;
 2. Поміщаємо в посудину з водою;
 3. Коли основний відросток пустить другорядні корінці, готуємо кашпо;
 4. Визначимося, в який горщик краще пересадити монстеру: підійде простора ємність на п’ять літрів. Не скупіться з обсягом, рослина буде відчувати себе набагато комфортніше у великому кашпо;
 5. Готуємо грунт і дренаж;
 6. Висаджуємо квітка за вже відомою технологією.

Пересадження великих екземплярів

Якщо догляд здійснюється правильно, монстера енергійно зростає. І ось, красуня під два метри не хоче жити в старому горщику, він стає їй тісний, коренева система не «дихає». Настав час задуматися, як пересадити таку велику монстеру в більш просторе місце.

Послідовність пересадки та ж, що і з молодою рослиною.

Розглянемо нюанси:

 1. Новий горщик повинен бути просторим і містким. Об’ємом не менше 4-5 літрів;
 2. Спеціальний грунт для кімнатних квітів, до складу якого входить торф, дерен і пісок, а також корисні добрива. Не забуваємо про шар дренажу;
 3. Ємність з монстерою проливаємо, даємо воді вбратися;
 4. Ножем опрацьовуємо грунт біля країв горщика;
 5. Кличемо на допомогу друга, одному впоратися складно з великим квіткою;
 6. Опору, на якій тримається рослина (наприклад, стрижень з пальмовими волокнами), кладемо на підготовлений ряд стільців. Це збереже монстеру від пошкоджень. Кашпо тримаємо на вазі;
 7. Вытрясаем плавно грунт з кореневищем, допомагаємо руками;
 8. Частина старої землі видаляємо;
 9. Фіксуємо опору зі стеблами і листям вертикально, опускаємо коріння в новий горщик;
 10. Засипаємо землею, проливаємо. Після поливу, рослина осяде, додаємо ще ґрунту;
 11. Ставимо пересаджену рослину у велику і простору кімнату. Стебла ліани раскидисты і масивні, якщо поставити її, наприклад, в тісний кут, то вона може зачахнути і в підсумку загинути.

При правильному догляді і турботі, ваш будинок буде прикрашати зелена ліана з широкими листям. Не забувайте ставитися до рослині з теплотою, тоді воно відповість вам незвичайним цвітінням і довголіттям.

Залишити коментар