Як обставити однокімнатну квартиру?

Малогабаритна квартира – однушка або студія – для більшості людей є самим першим особистим житлом, яке вони набувають.

З цієї причини питання ремонту та оформлення інтер’єру в такому приміщенні постає набагато частіше, ніж він же, але для двох — або трикімнатної квартири. Які нюанси потрібно врахувати і як поєднати функціонал і естетику?

Базові правила внутрішньої роботи з простором

Якщо у великому приміщенні особливих проблем з розподілом всього майна зазвичай не виникає, так і в цілому з поділом території на зони, то в маленькому головним завданням новоспечених господарів стає збереження кожного квадратного сантиметра максимально вільним. Чим більше Ви внесете в однокімнатну квартиру, тим менше вона буде здаватися, і тим менше буде Ваша маневреність в ній. Якщо для самотньої людини це може не представляти проблеми, особливо якщо житлоплоща потрібна тільки для сну, для сім’ї (навіть з 2-х чоловік) це вже приносить певний дискомфорт.

Професіонали дають кілька порад, які потрібно втілити ще на етапі косметичного ремонту однокімнатної квартири:

  • Використовуйте з розумом кожен шматочок простору. Наприклад, під широким підвіконням, вийнявши частина цегли, можна зробити відсік для зберігання консервів, яким потрібен холод. Якщо в коридорі є ніша, варто розмістити там шафа для верхнього одягу/взуття. У ванній над унітазом можна повісити шафка, куди піде побутова хімія.
  • Намагайтеся, щоб у квартирі були тільки потрібні речі. Це стосується не тільки аксесуарів, велика кількість яких швидко робить навіть найбільше приміщення маленьким, але і досить великих предметів побуту. Все, чим Ви не користуєтеся, краще залишити за межами нового будинку.
  • Уникайте стін і вузьких дверних прорізів. По можливості ділите зони або шторками, чи перегородками (як мобільні, так і скляними стаціонарними), або полустенками, або робіть великі арочні отвори.

Візуального розширення простору сприяє гра світла і тіні, тому для малогабаритних квартир професіонали радять вибирати світлі відтінки стін і більш темні – полу. При цьому є ще нюанс: теплі тони звужують, а холодні розширюють площу. Крім того, бажано використовувати більше дзеркал і стекол, які теж сприяють появі «повітря» в квартирі.

Як обставити однокімнатну квартиру самостійно?

Після того, як базовий косметичний ремонт був виконаний, приходить момент внесення речей і спроби розмістити їх без шкоди для вільної площі. Тут починаються перші труднощі, яких можна уникнути, якщо заздалегідь продумати все, аж до останньої деталі. Починати потрібно з основного, тобто з меблів.

  • Двоспальне ліжко в однокімнатній квартирі – найкращий спосіб «з’їсти» половину вільного простору. Вибирайте складаний диван-книжку або той, у якого висувається нижня частина: він одночасно стане і спальним місцем, і зоною для гостей. Хороша альтернатива – ліжко, яка піднімається до стіни.
  • Шукайте багатофункціональні предмети трансформери: це стосується переважно дивана-ліжка, тумби-крісла, столи і т. д. По-перше, вони збережуть Ваш бюджет; по-друге, у Вас буде менше зайнятого місця.
  • Намагайтеся розміщати обрану меблі ближче до стін або в нішах – так Ви візуально залишаєте основну зону (центр) вільної, створюючи ілюзію простору в кімнаті. Ви можете навіть заховати односпальне ліжко в ніші за шторкою, тим самим для сторонніх очей залишивши в квартирі тільки вітальню.
  • По можливості робіть навісні полиці, а не шафки на кухні – вони не виглядають громіздкими, тому не будуть забирати і без того дефіцитний «повітря». Або намагайтеся, щоб стіна мав у фактурі велика кількість скла і металу, або лаку. Глянець візуально розсовує межі.
  • У ванну поставте душову кабіну, краще кутову – розміщення цілої ванни часто призводить до того, що і без того маленької кімнаті не розвернутися. При цьому помістити кабінку бажано за вхідними дверима.

Окрему увагу – аксесуарам. Особливо це актуально для жінок, які люблять заповнювати своє житло приємними дрібницями, тим самим намагаючись надати йому затишок. Щодо однокімнатної квартири такий крок кілька нераціональний, оскільки дуже легко перейти межу між відчуттям обжитого будинку і просто захламленного простору. Бра на стіні або настільний світильник, ваза з сухими квітами в центрі столу, забавні прихватки на кухонній стіні шкоди не завдадуть. Однак ряди горщиків з живими квітами на підлозі і на підвіконнях, безліч пуфів, килимів, картин на стінах, поступово звужують Ваше простір.

У висновку треба сказати ще раз про те, що однокімнатна квартира – мінімалізм, який простежується у всьому: від вибору меблів до побутової техніки і навіть кухонного посуду. В ній повинні бути лише ті речі, які дійсно перебувають у використанні, інакше приміщення перетворюється в склад коробок і баночок, крадуть у Вас законні квадратні сантиметри і роблять і без того малогабаритне житло ще менш просторим.

Залишити коментар