Як носити дитину в слінгу

Сучасні мами використовують таке пристосування, як слінг, щоб носити малюків. Для виготовлення цього виробу використовуються різні матеріали. Найчастіше – це тканина. Головне завдання слінгу – звільнити руки молодої мами, щоб займатися своїми справами.

Перевага слінга в тому, що малюк у ньому спить в природній позі. Тому його можна використовувати для самих маленьких дітей. Це відмітна особливість слінга порівняно з кенгуру. На сьогоднішній день існує багато різновидів такого виробу.

Правила вибору слінга

У цій справі необхідно враховувати багато нюансів, наприклад:

 • Потреби мами, вік і вага малюка, а також характер дитини. Для заколисування в домашніх умовах підійде вид з кільцями. Крім того, з такою перенесення карапуза простіше перекласти в ліжко, щоб не розбудити. Але, якщо необхідно займатиметься своїми справами, тоді такий слінг не підійде. Дитини в даній ситуації слід обов’язково підтримувати однією рукою.
 • У разі, коли мама буде виходити на вулицю, підійде шарф. Він не тільки дозволяє дитині приймати зручне положення тіла. Якщо на вулиці холодно, мама зможе прикрити йому голівку. Деякі моделі передбачають спеціальне відділення для голови, щоб малюк зручно спав.
 • Є такий різновид, який називається травень-слінг. Його зручно використовувати, так як карапуза можна носити навіть на спині. І за зовнішніми ознаками він солідніше виглядає, ніж шарф.
 • Для новонародженого оптимальним вибором стане полотно з кільцями. З його допомогою можна швидко перекласти дитини з горизонтального положення у вертикальне. Коли малюк стане більше і важче, носити його на одному плечі жінці буде важко. Таким чином, зручніше використовувати слінг-шарф.
 • Вага малюка розподіляється на все тіло мами. Коли йому виповниться 1 рік, дитина починає ходити, але не довго. І для перенесення можна використовувати виріб з кільцями. Дитина сидить на стегні або на спині, і мама може легко його вийняти, щоб далі крокувати ніжками.

Як вкласти дитину в слінг

Багато молоді мами губляться при вигляді слінга. Перший раз ніхто не зможе ідеально його використовувати. Тому є загальні правила, які допоможуть виконати цю процедуру.

 1. По-перше, жінці необхідно заспокоїтися, щоб її дихання і серцебиття було рівним. Інакше дитина буде переживати і не розуміти, що з ним роблять.
 2. По-друге, мамі необхідно навчитися використовувати слінг без крихти. Напам’ять знати руху і, як правильно затягувати хвости.
 3. Головне контролювати, щоб ніжки і ручки малюка розташовувалися правильно. Ніде не застрявали між полотном і тілом мами. Щоб малюк не відчував дискомфорту.

Як правильно носити дитину в слінгу

Корисні поради та рекомендації допоможуть не тільки розібратися у використанні вироби, а й навчитися носити малюка.

 1. Вертикальне положення. Щоб посадити дитину в слінг, необхідно тримати його стовпчиком. Однією рукою притримувати за спину, а другою підтягувати полотно до його голові. Коли нижня рука опинилася вгорі з полотном, нижній можна розправити виріб, щоб малюк зручно сидів. Ніжки вільно визирають. Якщо дитина зовсім маленька, полотно по спині можна натягнути по вище.
 2. За допомогою хвоста можна регулювати щільність прилягання малюка до мами. Він не повинен бовтатися нижче талії, щоб і йому було комфортно, і дівчині зручно. Якщо дитина маленька, край слінга повинен бути в області шиї. У дитини старшого руки можуть виглядати назовні. Маленькі діти до року не повинні сидіти, тому нижня частина виробу буде притискати його попу до тіла матері.
 3. Якщо малюк втомився або прийшов час годувати його, дівчина може дитину покласти у горизонтальне положення. Якщо жінка використовується слінг з кільцями, то карапуза можна укласти в два різних положення. Для новонародженого більше підійде той, коли дитина лежить головою до кілець.

Слінг-шарф

Такий слінг дуже зручне і давно використовується молодими мамами. Завдяки чому впевнено займаються своїми справами, поки малюк спить безпечно в ньому. Це смуга тканини, довжина якої становить від 3 до 6 метрів. Ширина клаптя починається від 50 до 70 см. Як правило, такий трикотаж дуже добре розтягується по ширині. Такий слінг-шарф володіє численними достоїнствами:

 1. По-перше, новонароджений щільно притискається до тіла матері. Тому відчуває її серцебиття, кроки і запах. Це необхідно дитині, особливо після народження. Адже йому треба звикнути до нових умов життя, за межами утроба.
 2. По-друге, у карапуза створюється відчуття безпеки і спокою.
 3. Крім того, такий вид слінгу можна використовувати не тільки для дітей до року, але і старшого віку. Наприклад, носити їх на спині.
 4. Молода мама або тато не відчувають сильного навантаження за рахунок того, що тіло маляти повністю спирається на батьків.
 5. Носити дітей в слінг-шарфі зручно і комфортно, легко, тому що центр ваги весь час залишається на місці.
 6. Батьківські руки звільняються. Таким чином дорослі можуть займатися повністю своїми справами, поки малюк спить.
 7. Такий виріб допомагає встановлювати контакт «шкіра до шкіри». Особливо, якщо малюк занадто маленький або народжений раніше терміну.
 8. В процесі використання, ніжки його розведені в різні боки. Фахівці стверджують, що таке сидяче положення дитини дуже корисно для профілактики і проти захворювань суглобів стегон.

Крім того, слінг-шарф можна використовувати як покривало, постелити під малюка. Або у вигляді ковдри, щоб накривати дитину. Можна з нього зробити гамак або гойдалки для карапуза. Використовувати слінг можна як завгодно, залежить тільки від фантазії жінки.

Залишити коментар