Як не впасти в депресію: поради на будь-який випадок життя

Депресія являє собою психічний розлад, який можуть спровокувати хвороби і стреси. Наскільки важко ви переживаєте, залежить від того, як ви це подія сприймаєте і пропускаєте через себе.

Як не впасти в депресію

Якщо ви відчули прояв депресії, то в першу чергу привітайте її. Але дайте зрозуміти, що господинею є ви. Спробуйте сказати вголос: «Що б не сталося, я не дозволю нікому порушувати свою гармонію і настрій. Все, що відбувається – це лише емоції, з якими я можу впоратися».

Усі ваші наступні кроки не повинні бути пов’язані з думками про погане. Якщо захочете, поплачте, але не проводите в сльозах весь час. Щоб смуток пішла, потрібно діяти.

Зробіть те, що вам завжди хотілося: стрибніть з парашута, намалюйте картину, навчитеся водінню автомобіля. Головне-займатися тим, що вам дійсно подобається. Перетворіть свою мрію на мету.

Як би дивно це не звучало, але депресія – прекрасний привід заохочувати себе подарунками. Подаруйте собі подорож, хоча б маленьке, в залежності від бюджету. Перебуваючи в русі і знайомлячись з новими місцями, ви відчуєте смак життя.

Як не впасти в післяпологову депресію

Після пологів ви можете відчувати на собі:

 • постійну апатію, млявість;
 • часте коливання настрою;
 • віддалення від чоловіка, друзів, рідних;
 • зниження апетиту, поганий сон;
 • постійне почуття провини і власної нікчемності.

Як же допомогти собі при післяпологової депресії?

 • По-перше, висипайтеся. Шукайте можливість подрімати тоді, коли немовля спить. Для цього максимально спростіть свій побут, попросіть на пару днів маму чи свекруху допомогти по дому, за покупками надсилайте чоловіка. Не беріть все на себе;
 • По-друге, не намагайтеся відразу робити все. Як би вам хотілося бути ідеальною дружиною, матір’ю та господинею, одночасно реалізувати всі не вийде. Нехай краще іноді ви не встигнете зробити якусь домашню роботу, ніж станете порушувати свою психіку постійними проблемами;
 • По-третє, видаляйте час собі. Організуйте який-небудь розважальний захід, наприклад, зустріч з подругами в кафе або прогулянку по магазинах. Дуже важливо відволікатися від думки про дитину хоча б на півгодини в день;
 • По-четверте, навчіться розслаблятися. Якщо ви колись займалися йогою, то знаєте прийом психологічного розслаблення. Сядьте в зручну позу, закрийте очі і дихайте повільно і глибоко. Спробуйте зупинити потік думок у голові. Посидьте так хоча б 3 хвилини.

Якщо вам здається, що з пригніченим настроєм впоратися дуже складно, спробуйте векторну психологію. Вона побудована таким чином, що крок за кроком ви будете позбавлятися від туги, реалізуючи свої дії відповідно до отриманого задоволення. Скористайтеся розробками зорового вектора, системи, спрямованої на вивчення власного «я» і підвищення самооцінки.

Як після розставання з коханим не впасти в депресію

Емоції переживання після розриву відносин – це нормальна реакція організму. І що робити далі? Спочатку дайте волю сльозам. Вони допомагають легше перенести душевну порожнечу. Після того як ви выплакались, заспокойтеся і добре обміркуйте ситуацію. Якщо люди розлучаються, то винні в цьому двоє. Якщо ви зрозумієте, що зробили щось не так, вам буде набагато легше в наступному будувати нові відносини.

Розкажіть все докладно третім особам. Якщо у вас немає близьких подруг, родичів, що можете звернутися до психолога, який вислухає вас і допоможе.

Займіться собою. Звичайно, після розставання зробити це досить складно, але повірте, вкрай необхідно. Зазвичай пориви смутку наздоганяють тих жінок, у яких багато вільного часу, щоб сидіти в чотирьох стінах і піддавати себе роздумів про те, що відбувається. Відвідайте салон краси, змініть спосіб життя, займіться спортом. Головне, бути зайнятим, і тоді вам просто ніколи буде сумувати.

Ніколи не намагайтеся шукати вихід за допомогою антидепресантів. Якщо вам складно впоратися з смутком самостійно, краще зверніться до лікаря. Він підбере вам безпечний метод лікування і призначить препарати, які дійсно допоможуть.

Щоб розлучення не став причиною депресії

Психотерапевти стверджують, що дуже часто смуток наступає після розлучення і протікає в двох формах – легкої і важкої. В легкій формі людина усвідомлює, що розрив був необхідний. І в цьому випадку йому можна чекати від майбутнього тільки світлі моменти. При важкій формі людина зломлений морально, йому здається, що попереду тільки безпросвітний морок.

У першому випадку можна просто залишитися одному, добре виспатися, а потім почати життя з нового аркуша.

Але часом буває, що такий настрій може перерости в більш важку форму. Приміром, якщо про розлучення весь час нагадують близькі друзі або ж при хворобливому розділі майна.

Що робити, щоб вийти з цього стану?

Народна мудрість говорить: «якщо людина сама не може змінитися, йому необхідно змінити обстановку». Це означає, що краще поїхати хоча б ненадовго на нові місця, де вас будуть оточувати нові люди, які не знають про ваші проблеми і не нагадують про них. Якщо немає можливості подорожувати, придумайте для себе нове хобі.

Звичайно, людина, перебуваючи в сумі, не може серйозно чимось захоплюватися. Але він може спробувати змусити себе. Для цього досить визначити конкретний план дій і визначити реальні строки. Коли ви поринете з головою в нову справу, тоді і відчуйте ритм життя.

Активний спосіб життя і дрібні побутові турботи, які будуть нагадувати про розлучення, допоможуть подолати смуток на будь-якій стадії. Якщо вам хочеться, займайтеся фітнесом, зустріньтеся зі старими друзями, заведете нові знайомства. Таким чином, проблеми з розлученням перейдуть на другий план, а потім і зовсім зникнуть.

Як не впасти в депресію від почуття самотності

Якщо ви відчуваєте себе самотнім, і це почуття не викликає у вас нічого, крім смутку, то ви можете скористатися традиційними порадами психологів.

Для початку навчіться отримувати задоволення від самотності. Скажіть собі: «як добре, що я можу побути одна, і мені ніхто не буде заважати». Якщо ви все-таки вирішили посумувати, то спочатку переконайтеся в тому, що в хаті чисто. Помийте вікна, купіть що-небудь нове в кімнату, спробуйте приготувати смачну страву, винесіть старий мотлох. Перевірте, після всього цього вам просто не захочеться сумувати.

Після того як порядок в будинку влаштований, подбайте про себе. Сходіть до косметолога, перукарню, пройдіться по магазинах і купити собі щось нове.

Коли ви прийдете додому, і не згадаєте, що збиралися сумувати.

Знайдіть телефони друзів, з якими давно не спілкувалися і запросіть їх до себе в гості або призначте зустріч. Годі сидіти вдома і віддаватися сумі. Навіть якщо всі друзі зайняті і не приділяють вам уваги, не турбуйтеся. Знайдіть собі нове захоплення, тоді і з’явиться багато цікавих людей.

Що робити якщо все-таки впали в депресію

Насамперед, не впадайте у відчай. Депресія – це просто тимчасовий стан, який пройде через певний час.

Скористайтеся порадами, які допоможуть наблизити момент виходу з неї:

 1. проаналізуйте, чому ви піддалися смутку. Без причини глибокої туги не буває. І навіть якщо ви не знайдете причину, це не означає що її немає. Найбільш поширеними є соціальні конфлікти, стреси. Такий стан припиниться тоді, коли проблема вирішиться чи зміниться ваше ставлення до неї;
 2. існує внутрішня туга. Наприклад, багато людей у віці 30-40 років переживають духовну кризу і починають шукати своє місце в житті. У цей момент вони дуже самокритичні і картають себе в невдачах. У цьому віці людина починає замислюватися, чого він досяг чи не досяг. Відповідайте на ці питання чесно, ще є час, щоб заспокоїтися і реалізувати свої плани в подальшому;
 3. причини, які викликають зневіру, можна віднести до парадоксальним. Приміром, існує смуток від успіху. Це коли людина довго йшов до своєї мети, досяг її і замість радості відчув втрату сенсу життя. Смуток зникне тільки тоді, коли людина з втраченою метою ставить перед собою нову і як можна швидше.

Депресія – це не тавро, яке треба нести на собі. Це просто стан душі. Постарайтеся не зупинятися на цьому моменті довго, не перетворюйте своє життя на суцільне розчарування.

Залишити коментар