Як називається великий м’яч для фітнесу?

Що таке фітбол? Якщо розкласти на кореневі складники, то отримаємо fit — оздоровлення, ball – м’яч. Тобто це м’яч, спрощує процедури для оздоровлення організму, серед яких, звичайно, аеробіка.

Це великий пружний м’яч, в діаметрі досягає 45-95 див. Вправи дають навантаження на різні групи м’язів, сприяють корекції постави, покращують координацію, підвищують гнучкість.

Винахід з’явилося ще в 50-х роках минулого століття й спочатку застосовувалося виключно у фізіотерапевтичних цілях. Потім тренажер взяли на озброєння професійні спортсмени, і лише нещодавно фітбол став активно використовуватися в домашніх тренуваннях.

Які вправи можна робити на мечі для фітнесу?

Щоб зрозуміти, що таке фітбол, розглянемо способи його використання під час занять. На фітболі можна робити вправи, тренує різні групи м’язів, а також використовувати спортивний інвентар для схуднення. Складно, звичайно, охопити весь спектр спортивних навантажень, в яких використовується швейцарський м’яч (швейцарським він названий тому, що Сюзан Кляйнфогельбах, що його придумала, швейцарський лікар-фізіотерапевт). Спробуємо виділити найбільш часто зустрічаються.

Популярні для фітнесу вправи на м’ячі, що дозволяють тренувати м’язи преса, спини, литкові, рук. Рекомендовано виконувати за мінімум 10-15 разів кожне:

  • Скручування на фітболі. Лягаємо спиною, зігнуті в колінах ноги, схрещені на грудях руки. Не відриваючись, піднімаємо корпус вгору, приймаючи положення сидячи. Під час руху м’яч буде злегка відкочуватися назад.
  • Нахили в сторону. Положення лежачи на спині. Ноги підняті рівно вгору. Між ступнями щільно затискаємо фітбол. Робимо нахили ніг управо-вліво.
  • Підйом тазу. Лежимо, руки вздовж тулуба, ноги литками уперты в м’яч. Відриваємо таз від землі, прокочуючи м’яч під ногами, впираємося в нього ступнями.
  • Скручування з м’ячем. В тому ж положенні м’яч затискаємо між стегном і гомілкою. Схрещуємо Руки за головою. Здійснюємо підйом ніг, намагаємося наблизитися колінами до грудей, міцно тримаємо м’яч.
  • Підйом ніг. Впираємося рівними руками в підлогу, рівні ноги розташовані на м’ячі. Зберігаючи рівновагу, по черзі робимо підйоми ніг.

  • Віджимання на м’ячі. Перебуваючи в тому ж положенні, згинаємо-розгинаємо руки, як при віджиманні від підлоги, лави тощо Ноги спочивають на мечі, тіло прокочується по фитболу.
  • Зворотне віджимання. Розвернувшись до м’яча спиною, впираємося в нього руками. Тепер потрібно присідати, зосередивши упор на руки і ступні. Не поспішаємо, зберігаємо рівновагу, намагаємося не впасти.

Ефективні вправи на фітболі для схуднення (попередній перелік також може входити в фінтес-навантаження):

  • Планка в динаміці. Стаємо на коліна, долоні в кулак, упор в м’яч руками. Прокатуємо руки по м’ячу до ліктів і назад. Намагаємося зберігати рівновагу, не відриваємо коліна від підлоги.
  • Прес: варіант 1. Положення лежачи, ноги на м’ячі, руки в замку, закинуті за голову. Піднімаємо верхню частину торса.
  • Прес: варіант 2. Лягаємо спиною на м’яч, руки за голову, ноги напівзігнуті в колінах з упором в підлогу. Піднімаємо тулуб вгору, затримуємося на кілька секунд, плавно відкочуємося у вихідне положення.

З фітболом можна робити і інші вправи: присідання (з м’ячем в руках, з затисненням м’яча між стіною і спиною), аеробіку, розтяжку спини, передачу м’яча з рук в ноги і назад, «ластівку», жим гантелей на м’ячі і так далі. Підберіть для себе програму тренувань. Займайтеся регулярно з інтенсивністю кожної позиції до 30 разів по 2-3 підходи з чергуванням навантажень. Зовсім скоро Ви побачите, як Ваше тіло приходить в норму, м’язи стають сильнішими, фігура подтянутее.

Залишити коментар