Як називається танець на жердині?

Сьогодні різноманіття напрямків в танці і фітнесі просто вражає. Проте все більше дівчат цікавиться, як називається танець на жердині. Цей різновид мистецтва носить назву pole dance. Незважаючи на сучасність терміна, танець має дуже давні витоки і являє собою цілу науку про культуру тіла танцюриста.

Танець на пілоні: короткий історичний екскурс

Репутація танцю на жердині для багатьох сумнівна, адже така «діяльність» нагадує стриптиз. Однак важливо розуміти, що pole dance є танцювально-спортивною дисципліною, історія якої бере початок кілька тисячоліть тому.

Згадки жердини, використовуваного для тренувань і ритуальних танцювальних обрядів, були знайдені в шумерській, римської, єгипетської культури. Однак ще в 12 столітті до нашої ери подібна практика була однією з різновидів йоги. У той час В Індії жердину також використовувався для тренування сили та витривалості у молодих людей.

Окремою сторінкою в історії танців на пілоні можна назвати циркове мистецтво. Перейнявши багатовіковий досвід роботи з жердиною у стародавніх цивілізацій, акробати використовували цей інструмент для постановки складних трюків. Багато з циркових елементів донині включають в танці на пілоні, завдяки чому виступи стають по-справжньому чарівними і ефектними.

Як відомо, техніки pole dance використовуються також танцівницями стриптизу, прагнучи підвищити рівень виконання своїх номерів. Між тим, ці два напрямки тісно пов’язані між собою лише побічно. Цінителі танцю на пілоні не втомлюються підкреслювати самостійність цієї дисципліни.

Практика і складові pole dance

Для початківця танцюриста не тільки важливо знати, як називається танець на жердині, але й розбиратися в елементах і напрямки цього мистецтва. Багато могли помітити «вертикальну» спрямованість цього танцю, адже весь номер збудований навколо жердини, а не горизонтально орієнтованої площині. У зв’язку з цим виділяють кілька рівнів, в яких може працювати танцюрист:

 • нижній рівень, що передбачає танець на підлозі близько жердини;
 • середній рівень, що включає різні обертання, обльоти та інші елементи, спрямовані на демонстрацію пластичності і гнучкості виконавця;
 • верхній рівень, що передбачає виконання елементів і трюків у верхній частині пілона.

Рівні розділені не тільки за ступенем віддаленості танцюриста від землі, але і по ступеню складності і небезпеки трюків.

Заняття, як правило, включають в себе цілий комплекс дисциплін, орієнтованих на розвиток фізичних і артистичних здібностей танцюриста. Багато з цих них є окремими танцювальними напрямками, елементи яких використовуються при постановці номерів pole dance. Так, у студії можуть викладати:

 • класику, тобто роботу у верстата;
 • стретчинг;
 • стрип-пластику;
 • танець гоу-гоу;
 • пілатес;
 • силові тренування.

Як і в будь-якій іншій спортивно-танцювальної дисципліни, за pole dance проводяться спеціальні змагання. Танцюристів оцінюють за двома категоріями — артистик і фітнес. Таким чином, важлива як фізична, так і творча складова даного мистецтва.

Якщо говорити про артистичному аспекті, то в хід йдуть самі різні елементи, у тому числі ультрапопулярные. У зв’язку з цим багато початківці виконавиці pole dance цікавляться, як називається танець, коли трясуть попою. Скоріш за все, маються на увазі так звані бути денс і тверк. Ці напрями використовують, в першу чергу, стегна і сідниці виконавця. Техніки таких танців африканського походження сьогодні нерідко застосовують і в танцювальних номерах на пілоні.

Що потрібно виконавцю танців на жердині?

Крім безпосередньої практики «спілкування» з пілоном, майбутнім танцюристам необхідно розвивати масу навичок. Зовнішня невимушеність виконання танцю майстрами насправді приховує за собою величезну працю і завзятість. Перед тим як приступити до освоєння дійсно складних елементів, танцюрист повинен грунтовно попрацювати над такими аспектами розвитку свого тіла:

 • витривалість;
 • гнучкість;
 • пластичність;
 • координація;
 • спритність.

Дуже часто сильна навантаження припадає на плечовий пояс і м’язи рук. Виконавцю то і справа доводиться утримувати вагу власного тіла на пілоні. Крім того, на заняттях pole dance потрібно наполегливо працювати над розвитком м’язів спини, преса і ніг. Іншими словами, танці на жердині передбачають комплексний розвиток тіла людини, його відчуття простору і творчого мислення.

Танець на пілоні – благородна і дуже красиве мистецтво, яке потребує неабияких зусиль в процесі підготовки кожного номера. Звичайно, залишаться такі люди, яким елементи цього напряму можуть здатися надто відвертими або навіть провокаційними. Однак при більш детальному ознайомленні з таким різновидом танцювального мистецтва стає очевидним, що воно гідно інтересу і поваги.

Залишити коментар