Як навчитися шити і кроїти одяг і штори самостійно

Багатьом рукодільниця рано чи пізно приходить в голову думка навчитися шити одяг самостійно. По-перше, це дуже вигідно, а по-друге, для творчих людей це завжди буде досить захоплююче. До того ж, придбавши певний досвід в шитті, ви можете зробити це заняття додатковим чи основним видом заробітку.

Якщо навчитися шити, ви завжди зможете одягатися в унікальні речі, шити одяг дітям, які так швидко ростуть, перешивати улюблені речі, які стали малі, вшивати блискавки, шити штори і т. д. Ви побачите, як шиття змінить ваше життя і істотно заощадити сімейний бюджет.

З чого почати?

Якщо ви вважаєте, що запорука успішного шиття – це купівля хорошої швейної машинки з наявністю різноманітних функцій і вміння кроїти, то ви, на жаль, помиляєтеся. Процес побудови викрійки не має відношення до самої технології пошиття одягу.

Крім цього в процесі роботи над моделлю вам доведеться навчитися вносити корективи в викрійку, підганяючи одяг по фігурі на примірках.

Ви можете швидко освоїти швейну машинку і технологію пошиття різних виробів. Однак для виконання примірки вам знадобиться чималий професійний досвід.

Перша примірка одягу – це найбільш важливий етап пошиття. Це процес, коли виявляються неточності побудови викрійки. Професіонал на першій примірці відразу зрозуміє, як їх усунути і підігнати деталі фасону по фігурі, згідно з індивідуальними мірками.

Готуйтеся до того, що для якісного і швидкого пошиття вам доведеться витратити немало часу і сил у процесі навчання.

Отримавши якісь теоретичні знання з книг або курсів, наприклад, їх необхідно випробувати на практиці. А для цього потрібен час. Але навіть досвідченим швачкам потрібні нові знання, підкріплені практикою, оскільки мода не стоїть на місці.

Незважаючи на складності, сьогодні рукодільниця вдається навчитися шити з нуля, використовуючи викрійки журнали по рукоділлю, книги та інформацію з інтернету. Це підтверджує той факт, що навчитися шити самостійно цілком можливо, головне мати бажання, терпіння й завзятість.

Чи можна навчитися кроїти і шити на курсах?

Якщо ви впевнені, що вам вистачить терпіння і працьовитості, то ви можете навчитися шити самостійно в домашніх умовах. Цих знань вам вистачить для того, щоб шити для себе і своєї сім’ї. Але якщо ви плануєте займатися цим професійно, то все ж вам потрібна допомога з боку.

Кваліфіковані фахівці здатні чітко і виразно подати інформацію про особливості технології крою та пошиття одягу, навчити цікавим прийомів роботи на швейній машинці, допомогти розібратися в сучасних матеріалах і тканинах і дати вам багато іншої цінної інформації.

Розглядайте платні курси як вкладення в саму себе. Адже з допомогою отриманих знань ви зможете повернути не тільки гроші, витрачені на курси, але ще і почати заробляти, не кажучи вже про те, що ви зможете одягати всю сім’ю.

Але для якісного навчання вам доведеться витратити багато часу. До того ж важливо не помилитися з вибором курсів. Не всі курси однаково ефективні. Якщо ви виберете курси, засновані на теорії, вони не принесуть вам користі, оскільки будь-які теоретичні знання вкрай важливо підкріплювати практикою. Вибирайте ті курси, де крім теорії, вам дадуть ще й практику пошиття вироби за вашими індивідуальними мірками в приміщенні класу під контролем викладача.

Швейна машинка для початківців

Майже будь-який одяг ви можете навчитися шити на старенькій бабусиній швейної ручній або ножній машині. Такі вироби користуються популярністю у початківців, у тих, хто лише починає освоювати ази швейного мистецтва.

Радянські машинки дуже якісні і надійні, їх майже неможливо вивести з ладу. Найголовніше – це те, що з ними можна використовувати практично будь-які тканини, включаючи грубі джинсові тканини і шкіру.

Такі машинки дають не тільки рівну строчку з різними розмірами стібка, але також і зигзаг і зворотний шов. Якщо ви хочете навчитися шити і у вас немає можливості відразу купити дорогу машинку, таку, як, наприклад, «Чайка» ви зможете придбати за відносно невеликі гроші.

Однак, якщо ви впевнені, що з шитвом у вас все всерйоз і надовго, звичайно бажано придбати сучасну швейну машину в межах ваших фінансових можливостей. Зрештою, підсумковий результат вашої роботи буде залежати не від того, скільки ви заплатили за робочий інструмент і скільки функцій він виконує, а від того, наскільки добре ви володієте. Якщо ви тільки починаєте шити, вам цілком достатньо буде сучасної швейної машини класу економ абсолютно будь-якої фірми.

Як навчитися шити на новій машинці?

Незалежно від того, на якому виробі ви плануєте навчитися шити, на бабусиному або сучасному, спершу вам необхідно ретельно вивчити керівництво з експлуатації. Там буде написано, які нитки і голки можна застосовувати для різних видів тканини, як усунути неполадки, як налаштовувати машинку і багато іншої цінної інформації. Приділіть час того, щоб гарненько розібратися і навчитися користуватися всіма додатковими пристосуваннями і доступними засобами.

Зберігати швейну машину потрібно в чистоті і не забувати змащувати час від часу. При дотриманні цих умов вона буде працювати довго і безвідмовно.

Особливої чищення і змащення потребує човниковий механізм. Знімайте періодично вушко пластинку і очищайте щіточкою гребінку (рейку) механізму переміщення тканини, а також човниковий пристрій від скупчилися волокон і пилу. Якщо виріб добре налагоджене і змазано, воно буде працювати практично безшумно.

Приладдя для шиття

Вам не вдасться навчитися шити самостійно, не маючи для цього спеціальних пристосувань і швейних інструментів.

Звичайно ж, не варто їх все закуповувати відразу, проте багато з них повинні бути в наявності навіть на початковому етапі.

  • Комфорт в процесі крою вам принесуть спеціальні кравецькі ножиці. У них одне кільце менше другого, а їх леза щодо ручки мають нахил. Вам незручно буде працювати звичайними канцелярськими ножицями, оскільки у них плоскі леза і у вас не вийде зробити, приміром, надсічки куточків тканини;
  • Дуже часто кравці користуються ножицями зигзаг для роботи з товстими драповыми тканинами. Якщо краї обрізані зигзагом, вони не вимагають обробки оверлком і тим самим прискорюють і полегшують процес пошиття виробу;
  • Вам, зрозуміло, потрібні швейні голки для ручних робіт, адже зметування деталей і багато хто інші операції виконуються вручну. В залежності від того, які роботи необхідно виконати, розрізняють багато видів ручних голок. Приміром, голки, мають закруглений кінець, використовують для з’єднання деталей з трикотажу ручним швом. Ця голка м’яко прослизає між петлями, залишаючи нитки тканини цілими. Є ще й короткі голки з круглим вушком. Вони призначаються для виконання дрібних стібків на щільної тканини або для стібків підкладки. А ось клиноподібні голки (в перерізі трикутник) використовують для роботи зі шкірою;
  • Кравецькі шпильки знадобляться вам для того, щоб сколювати деталі в процесі шиття. Ви побачите, наскільки вони полегшують роботу на примірці одягу. Вони бувають різної товщини і довжини. Їх вигляд залежить від операції, яку ви виконуєте;
  • Наперсток необхідний для захисту пальців від проколів голкою в процесі шиття вручну. Важливо навчитися підбирати наперсток точно за вашим розміром. Це означає, що він повинен вільно знаходити на палець, не здавлювати його, при цьому не спадати під час роботи. Вкрай важливо навчитися користуватися наперстком таким чином, щоб натискати на голку не денцем, а бічною частиною виробу. Ви швидко звикнете до роботи з наперстком. Деякі умільці для того, щоб процес звикання пройшов швидше, одягають виріб на палець на цілий день, виконуючи при цьому звичну роботу по дому;
  • Нитковдеватель – являє собою петельку з дуже тонкого дроту, яка закріплена в плоскій платівці. За назвою виробу стає зрозуміло, що його використовують для швидкого затягання нитки у вушко голки. До того ж з його допомогою вам легко вдасться вивести залишки нитки на виворіт або прибрати затягування ниток, що утворилися на тканини.

Сподіваємося, наша стаття надихне вас на те, щоб навчитися шити одяг, штори, чохли для меблів в домашніх умовах. Бажаємо вам успіхів у творчості!

Залишити коментар