Як навчитися правильно витрачати гроші?

Кажуть, що щастя й здоров’я не купиш. Чи Так це насправді? Маючи кошти, дозволяєш собі ті задоволення, які безкоштовно не даються. Звичайно ж, можна посперечатися, що приносить більше радості: поїздка по огляду визначних пам’яток Лондона і Парижа або прогулянка з коханою людиною по парку. Але все ж якщо кохана людина захоче морозива, а купити його буде неможливо, настрій погіршується.

Та й щодо здоров’я прописна істина не настільки й вірна. Навіть здоровий спосіб життя вимагає фінансових вкладень, так як включає в себе, крім активних прогулянок і занять спортом, правильне і збалансоване харчування.

Якщо ж несподівано стан здоров’я погіршиться, то вилікуватися без грошей буде неможливо. Щоб мати резерв коштів на непередбачені витрати, потрібно знати, як правильно витрачати гроші, не перебиваючись від зарплати до зарплати.

Контроль витрат

Якщо вже починаєш замислюватися, як навчитися раціонально і правильно витрачати гроші, значить, настав час проаналізувати, а куди вони йдуть? Для здійснення контролю витрат, потрібно розписати всі свої витрати, поділивши їх як обов’язкові та додаткові.

До обов’язкових витрат варто віднести:

 • оплату житла і комунальних послуг;
 • витрати на продукти;
 • вартість ліків;
 • транспортні витрати;
 • побутові товари;
 • покупку одягу.

Додаткові витрати – це те, що не є першорядним, але без яких не обійтися. Це витрати на перукаря, на заняття спортом, подарунки близьким на свята.

Є і ще витрати – спонтанні. Ось з приводу їх варто задуматися. Навіть якщо похід в ресторан приносить задоволення, може бути, варто ходити туди не 5 разів на місяць, а всього 3? Або, потрапляючи в магазин, не хапати все підряд, а обмежитися необхідним переліком продуктів та речей?

Спонтанні покупки приносять багато радості, але потім дуже часто виявляється, що без цього можна було б обійтися. Річ валяється, а гроші витрачені.

Переглянувши свої витрати, варто задуматися, як навчитися правильно, з розумом, витрачати гроші.

Облік і контроль

Щоб було легше враховувати свої витрати і співставляти їх з доходами, які можна встановити на комп’ютер програму: «Домашня бухгалтерія». Тоді автоматично витрати розподілятимуться за групами, і буде видно, куди ці гроші йдуть.

Немає можливості працювати з комп’ютером – можна вручну записувати всі доходи і витрати, враховуючи навіть найменші витрати.

Не займаючись домашньою бухгалтерією, неможливо навчитися контролювати витрати.

Після скрупульозного підрахунку і оцінки власних витрат можна переходити до наступного етапу – намагатися зрозуміти, як не витрачати власні гроші даремно.

Варто почати планувати витрати. Не виходить на тиждень розписати кошторис – потрібно пробувати на день. Не виходить поки на день – варто спробувати це зробити за необхідності.

Як спланувати витрати при поході в магазин за продуктами?

Якщо вдома скласти конкретний перелік і не відволікатися від нього, витрати будуть набагато менше, ніж зазвичай при спонтанні покупки.

Також варто замислитися, де купувати необхідні товари?

В супермаркетах більше націнка, але можна взяти відразу все, а в маленьких магазинах і на базарі доводиться шукати потрібний асортимент, і вийде, що даремно витратити час, за який можна заробити гроші.

Потрібно оцінити, що вигідніше

Може бути, пора закуповувати необхідні щоденні товари оптом 1 раз в місяць? І час буде витрачено менше, і гроші на оптових закупівлях завжди заощаджуються.

Також варто економити на витратах. Не треба дивуватися

Дуже часто оплачують строкові платежі – інтернет та мобільний зв’язок через термінали. А це додаткові витрати на комісію.

Якщо оплачувати подібні витрати з банківської картки через банкомати, відразу ж можна буде помітити економію коштів.

Як навчитися економити

Не зрозумівши, як правильно поводитися з грошима, проблему, як витрачати менше грошей, не вирішити.

Є особливі правила, що допомагають економити:

 • Слід контролювати витрати;
 • Не варто вестися на акції і маркетингові ходи, які влаштовують продавці. Найчастіше, купуючи 2 найменування товару за ціною 1, виявляєш, що це було зовсім не потрібно;
 • Потрібно намагатися купувати тільки те, що потрібно, і ходити в магазин за продуктами ситим;
 • Побутові товари краще купувати оптом;
 • Всі чеки, особливо якщо вони на товари з гарантією, необхідно зберігати. Не потрібно соромитися перераховувати біля каси здачу – касир може помилитися;
 • Заздалегідь варто подбати про придбання одягу і взуття. Купувати шукане бажано під час розпродажів, не звертаючи уваги на рекламні заклики: «Тільки зараз нова колекція!» Через пару тижнів всі ці товари залишаться на своїх місцях, зате ціни знизяться. За високим цінами раціонально купувати одяг, тільки якщо доводиться «торгувати обличчям» – тобто маєш публічну професію. Але навіть «зірки» верхній одяг не купують щороку – тому шуби бажано купувати на розпродажах;
 • Слід звикати збирати на великі покупки, не влізаючи в борги. Якщо покупка планується заздалегідь, вона обходиться дешевше.

Якщо ці правила виконуються, то зарплата несподівано здасться більше, ніж раніше, і гроші вийде відкладати. І є ймовірність, що ці кошти принесуть ті задоволення, про яких раніше не замислювалися.

Нюанси економії

Не секрет, що «багаті» з грошима поводяться більш обережно, ніж «бідні». Їх часто звинувачують в скупості, але вони просто вміють підійти до фінансового питання раціонально.

Вони немов знають якісь секрети, як примножувати капітали, навіть під час витрат.

Можна помітити, що багаті люди уникають давати в борг, навіть якщо гроші не перебувають в обороті. Чому? Людина, яка бере в борг – виключаючи непередбачені обставини – напевно не вміє розпоряджатися грошима. Де гарантія, що він віддасть вчасно або віддасть взагалі?

Ні один багатий чоловік, отримавши велику суму грошей, відразу не кинеться її витрачати. Так чому інші, після отримання зарплати, йдуть з повним гаманцем в магазин?

Варто взяти хороший приклад з більш заможних співгромадян. Всі багаті люди вважають свої витрати. Вдома у них стоять лічильники на воду, газ… Це економить пристойну суму.

Що ще можна порадити тим, хто вирішив навчитися економити?

 • Зберігати гроші на банківській картці і оплачувати покупки з неї. Це відмінний спосіб уберегтися від непотрібних витрат;
 • Обов’язково користуватися дисконтними картами. Для цього можна комплектуватися з друзями та знайомими – в одних є знижки в одному місці, в інших-у інших. Покупки будуть обходитися дешевше;
 • Потрібно намагатися економити на шкідливих звичках. До них відносяться не тільки зловживання алкоголем і куріння, але і харчування в забігайлівках. Харчуватися вдома здоровіше, так і доведеться витрачати менше.

Є ще спосіб отримати додатковий дохід – купити скарбничку і складати в неї дрібниця, яку все одно не вважають. До кінця місяця можна буде побачити, що в ній набралася пристойна сума – вистачить на проїзд на цілий місяць!

Як можна помітити, економити гроші просто. Кінцевий результат порадує обов’язково.

Залишити коментар