Як навчитися плести косички дітям: поради для початківців

Ви виховуєте маленьку принцесу і хочете, щоб її локони завжди були в хорошому стані, головка прибрана красиво і акуратно? Тоді вам неодмінно потрібно навчитися плести косички для дітей. Заплетене волосся — це не тільки максимально гігієнічно, але й дивовижно красиво, романтично і оригінально, особливо, коли ви опануєте майстерністю створення складних зачісок із кіс.

Але, як і в будь-якій справі, починати потрібно з освоєння найпростіших елементів. Одним з них є класична або руська коса. Техніка її заплітання знайома всім жінкам, т. к. це — перша зачіска, якої навчають дівчаток в ранньому віці, щоб вони могли самостійно доглядати за собою.

Класична коса

Щоб її зробити, потрібно підготувати звичайну плоску гребінець і резиночки.

Техніка плетіння:

 1. розділіть шевелюру порівну на три частини;
 2. ліву пасмо накладіть поверх середньої, потім праву пасмо накладіть поверх лівої (на цьому етапі вона вже стала середньою);
 3. продовжуйте перехрещування прядок до кінця довжини. Зафіксуйте кінець плетіння резиночкою;
 4. у процесі можна вплітати в коси стрічки або в кінці укладання прикрасити її бантами або красивими шпильками.

Цю зачіску можна швидко заплести дитині і з довгими, і з середньої довжини волоссям.

Якщо зробити дві такі кіски, зачіска стане більш милою і зворушливою.

Французька коса

Таке плетіння — воно відоме також під назвою «колосок» – наступне за рівнем складності. Хоча навчитися її робити набагато складніше звичайної, виглядає вона більш ошатно і красиво. Заплести цю кіску дитині красиво і швидко можна, якщо локони дістають хоча б до плечей.

Візьміть тонку гребінець з довгим тонким кінцем («риб’ячий хвіст»), резиночки для фіксації (підберіть непомітні), розпилювач для води, шпильки для прикраси і невидимки для підбору випадають прядок.

Техніка плетіння коси:

 1. акуратно розчешіть голову дівчинки і відокремте гребінцем широку прядку треба чолом, поділіть її порівну на три частини;
 2. схрестіть ці три пасма між собою один раз, як в традиційній косі (ліву прядку накладіть на середню, а потім праву — на середню);
 3. потім почніть плести ту ж просту косу, але підхоплюючи бічні пасма (тобто, рівномірно додавайте звисають з боків до основних пасмам плетіння);
 4. заплетіть таким чином все волосся;
 5. коли вплетутся всі бічні пасма, продовжуйте плести звичайну косу.

Можна робити різні види укладок з використанням «колоска». Наприклад, заплетіть не одну, а дві і більше кісок одночасно або зробіть укладку з незвичайним проділах (від вуха до вуха навколо голови або йдучи зиг-загом по голові).

Оригінально буде виглядати укладання, в якій кінчик французької коси, заплетенный класичним способом, заправлений під зачіску і там заколот зустрічними невидимками.

Вийде незвичайна об’ємна зачіска, прикрашена чудовим нескладним плетінням – вона буде доречна в школі, на заняттях танцями, гімнастикою, спортом.

Ще ефектніше буде виглядати зачіска, виконана таким чином: всю шевелюру поділіть на 4 частини з допомогою двох проділів хрест-навхрест, заплетіть 4 «колоска» в кожному «секторі» , і з’єднайте їх на маківці в один хвостик.

Таким способом можна укласти і короткі волосся.

Перевагою колоска перед іншими зачісками є те, що в нього надійно збираються всі дрібні волосинки, тому зачіска виглядає охайним, а волоски не заважають дитині.

Зворотна коса

Це плетіння — виворітна варіація «колоска». Щоб його виконати вам знадобляться ті ж інструменти і аксесуари.

Техніка плетіння:

Повторіть абсолютно всі кроки плетіння «колоска», тільки пасма перекрещивайте не один поверх одного, а знизу.

Якщо такий опис не зовсім зрозуміло, спробуйте покроково:

 1. на розчесаної голові виділіть гребінцем з тонким кінчиком треба лобом широку пасмо волосся, розділіть її порівну на три частини;
 2. далі почніть плести звичайну косу, підкладаючи пасма під низ: праву проведіть під центральною, потім ліву — під нову центральну;
 3. відразу після цих двох схрещувань почніть підхоплювати пасма з боків голови, приєднувати їх до основних пасом і переплітати їх знизу;
 4. підібравши всі бічні волосся в зачіску, почніть плести звичайну косу;
 5. кінець косички зафіксуйте резиночкою.

Джгути і коси

Такий варіант ефектною незвичайної зачіски для довгих волосся підійде і для школи, і для садка. Вона чудово виглядає і на дорослих дівчаток. Також ви вільно можете зробити її самій собі, відправляючись по магазинах або на роботу.

Освоїти плетіння допоможе покрокова техніка:

 1. зберіть в кінський хвіст на маківці все волосся, відокремте від нього тонку пасмо і не чіпайте її;
 2. волосся у хвостику заплетіть зворотною косою (як це було описано вище), при цьому з кожної її ланки залишайте вільними по одній пасма. В результаті у вас повинна вийти коса з кількома стирчать з неї пасмами, які будуть використовуватися для скручування джгута;
 3. распушите косу пальцями, щоб вона була об’ємніше;
 4. зафіксуйте кінець косички гумкою для волосся;
 5. далі почніть скручувати джгут: поверніться до пасма, яку ви залишили в самому початку хвоста, розділіть її на дві частини, кожну з яких скручуйте жгутиком, сплітаючи з прядками, що стирчать з коси;
 6. так ви отримаєте джгут, з’єднаний по всій довжині з косою. Тепер притисніть кінчик плетіння гумкою і акуратно растрепіте ланки коси – це зробить її повітряної, романтичною.

Як плести дітям оригінальні кіски на коротке волосся

Укладання короткої шевелюри відрізняється тільки відсутністю довгих хвостів, що залишаються у разі довгими локонами після заплітання, стелиться по поверхні голови. Але є способи, якими можна заплести навіть прядки довжиною в 10 див. Наприклад, зачіска, відома під назвою «Водоспад».

«Водоспад»

Це дуже просте плетіння.

Техніка виконання:

 1. зробіть косий проділ на розчесаного локонах, виділіть невелику пасмо і розділіть її на три частини;
 2. почніть звичайне плетіння: верхню пасмо покладіть на центральну, потім нижню -теж на нову центральну – зміщуючи плетіння до дальнього від проділу скроні і рухаючись від нього в напрямку потилиці;
 3. після цього пасмо, яку зазвичай вплели б в косу, залиште звисати, а з-під неї візьміть нову пасмо і зробіть ще одне класичне переплетення. При наступному кроці знову залиште одну пасмо звисати і так обійдіть навколо всієї голови.

Водоспад полягає в звисають вниз пасмах, схожих тим самим на падаючі струмені води.

Жваво і модно виглядає схрещування хвостиків.

Спробуйте рівномірно розділити шевелюру дівчинки на рівні ряди, що йдуть паралельно лінії лоба через всю голову.

З першого ряду зробіть однакові хвости, закріпивши м’які резиночки біля коренів. Потім розділіть отримані хвости і додайте до них локони з другого ряду. Знову скріпіть гумками нові хвостики нижче першого ряду гумок. У вас повинні вийти проділи у вигляді шахових клітин, на яких покладена сітка з прядок.

Кутами в цій сітці є гумки у підстав хвостиків. Досить так перехрестити 3 ряду хвостиків, щоб голова прийняла дуже ошатний вигляд, особливо, якщо кінці вільних хвостиків останнього ряду злегка завити.

Часто практикуючи і купуючи спритність рук, вам, безперечно, сподобається перетворювати голову улюбленої доньки у чудові шедеври перукарського мистецтва.

А подивившись кілька майстер-класів для початківців про те, як навчитися плести незвичайні кіски дитині, ви просто не зможете встояти, щоб не повторити найкрасивіші з побачених ідей, а то й придумаєте масу своїх. Тепер ваша дівчинка буде самою вишуканою і оригінальною леді.

Залишити коментар