Як навчити папугу розмовляти за 5 хвилин?

«Доброго ранку», «Ласкаво просимо», «Приємного апетиту» — для людини ці фрази звичні. А от домашньої пташці вимовити людську мову кшталт подвигу. Але це ще не означає, що подібне неможливо. Сьогодні ми поговоримо, як навчити папугу розмовляти. За 5 хвилин це зробити, звичайно, не вийде, а ось за місяць цілком реально.

Птах-говорун: якими вони бувають?

 

У природі існує кілька сотень, а то і тисяч різновидів птахів, але не всі володіють здатністю імітувати людську мову. Якщо вже зовсім чесно, то таких пернатих можна перерахувати по пальцях, і всі вони відносяться до сімейства папугоподібних птахів.

Для того, щоб домашній крилатий вихованець навчився вимовляти хоча б пару складів, необхідно пройти з ним тривалий курс навчання від 3 до 12 місяців. Однак деякі представники папуг можуть подужати цю науку значно швидше. Розглянемо, якого легше навчити папугу говорити.

Хвилясті папужки

Цей вид вважається не тільки самим популярним, але і говірким. Такі пташки можуть вивчити близько сотні слів, а історії відомі випадки, коли вони декламували цілі поеми, читали вірші і навіть співали пісні. Однак не радійте завчасно, адже процес навчання досить тривалий і навіть у досвідчених заводчиків займає 4-5 місяців.

А от різниці в тому, як навчити розмовляти хвилястого папугу-хлопчика або дівчинку, немає. Думка, що самки не розмовляють, помилково. Просто вони набагато емоційніше і вимагають від людини більшої турботи, уваги і терпіння до процесу навчання.

Неразлучник

Особливість таких пташок полягає в тому, що в дикій природі їх рідко можна зустріти поодинці. Нерозлучники воліють жити парами, сім’ями і цілими зграями. Навіть на пташиному ринку вам запропонують купити їх «в комплекті». Однак вчити говорити двох папужок — справа невдячна, адже вони цілком обходяться розмовами на своїй пташиній мові і з людської мови можуть засвоїти максимум 5 слів.

Какаду

Величезна в порівнянні з іншими представниками цього роду пернатих з екзотичної і строкатою зовнішністю пташка володіє приголомшливими здібностями до відтворення людської мови. Все сказане вами вона буквально схоплює на льоту і тут же повторює. Недарма саме Какаду завжди приймає участь в циркових номерах.

Жако

Зустріти в Росії папугу Жако можна досить рідко через його непоказною зовнішністю. Однак ця пташка сама балакуча і здатна вивчити кілька сотень слів, виразів і навіть заспівати коротку пісню. Завдяки своїй уважності і не пташиному розуму Жако швидко навчається і зможе навіть складно вести діалог.

Основи правильної мови

Як швидко навчити папугу розмовляти? Цей процес для всіх видів птахів імітаторів людської мови завжди однаковий – потрібно частіше говорити зі своїм вихованцем. Але при цьому слід врахувати декілька правил:

 • Насамперед, це довіра птиці. Папуги не можна хапати руками, трясти і тим більше бити. Краще насильно не заштовхувати птаха у клітку, а почекати, поки вона залетить туди сама, і потім спокійно закрити дверцята. У пернатого повинно з’явитися чітке відчуття того, що людина не принесе йому шкоди, а його рука не завдасть неприємностей.
 • Проводити тренування краще в повній тиші, а не під сторонні звуки, спів радіо або розмова з телевізора. Так учень не зможе відволікатися ні на що інше.
 • Уважно стежте за реакцією пташки. Посмикування крильцями, перебирання пір’я і повороти голови говорять про те, що вихованець зацікавлений вами і уважно слухає.
 • Після того як тактильний контакт налагоджений, можна переходити до вивчення окремих фраз, слів або маленьких чотиривіршів. При цьому римовані рядки краще вимовляти все відразу. Не переживайте, якщо пташка спочатку плутається. При регулярних тренуваннях папуга засвоїть уроки правильно.
 • Якщо хочете, щоб діалог був послідовним, кожне слово повинно супроводжуватися дією. Наприклад, при фразі «хочеш їсти» просуньте в клітку ласощі.
 • Щоб папуга справді швидко заговорив, ви повинні стати його подобою. Повторюйте фразу кілька разів на день з однією інтонацією.
 • Для полегшення процесу можна використовувати магнітофонний або диктофонний запис з вашим голосом. Вмикайте її, поки знаходитесь поза домом.

Є і ще один важливий момент. Вважається, що хвилясті папужки краще сприймають і охоче засвоюють слова, вимовлені жіночим або дитячим голосом, так як там є високі ноти.

Дивовижне – неймовірне

Вперше папуги потрапили на наш материк у 1840 році. Привіз цих дивовижних пташок співробітник одного з Лондонських музеїв. Першим радянським орнітологом, навчили говорити свого улюбленця більше 60 слів, став А. Симонов, а сталося це подія в 1958 році.

Сьогодні багато хто з нас думають, що папуги крім фраз «Попка-дурак» і «Гоша хороший» говорити нічого не вміють. Але чи це так? Ось що розповідає нам історія:

  • Любителька пернатих з Німеччини фрау Раготци тримала в сусідніх клітинах хвилястого папужки і щигля. Птахи настільки здружилися, що після смерті щигля папужка відтворював його звуки «Тьяк-Тьяк».
  • Історії також відома хвиляста пташка, яка була здатна повторювати булькаючі звуки при відкриванні пляшки. А ще папуга завжди відповідав «Увійдіть» на стук у двері.
  • Папужка російського мистецтвознавця Хазіна, коли клітку довго тримали закритою, кричав: «Пташки все на гілочці, а я, бідолаха, у клітинці. Відкрийте мене! Яка несправедливість!».
  • Але найзнаменитішим став папуга української національності Франтік. Його заводчиця зуміла навчити варіативним діалогів. Словниковий запас пташки в ранньому віці вже налічував понад 300 слів, що дозволяло їй спілкуватися з господинею на рівних: пропонувати поїсти, попросити їжу і навіть розповідати уривки з казок.

Як бачите, в цьому світі немає нічого неможливого і навчити свого папугу говорити — завдання цілком вирішуване. Головне, щоб ви самі бажали старанно попрацювати над промовою свого пернатого улюбленця. Удачі вам!

Залишити коментар