Як навчити малюка жувати в ранньому дитинстві

Спочатку смоктальний рефлекс у грудних дітей закладений самою природою. Як правило, молоді мами не відчувають труднощі, прикладаючи дитину до грудей. Але приблизно в 10 місяців настає потреба в придбаному жувальному рефлексі, адже в дитини до того часу прорізаються перші зубки. Батьки ж, навпаки, полегшують завдання маленького, плекаючи його перетертою їжею, і тим самим тільки ускладнюють завдання. Настав час вчити малюка жувати тверду їжу.

Як навчити жування 10-ти місячних дітей

Поступовий перехід на щільну їжу – вже саме по собі стресова ситуація для дітей.

Неважливо, що щільність їжі ненабагато перевищує щільність протертих каш, до яких дитина звикла. Набагато важливіше, що формування харчової грудочки свідомості вимагає і певного досвіду.

У шестимісячному віці у дітей починають прорізатися зубки, в цей період малюк тягне в рот буквально все підряд. Така харчова допитливість продиктована не тільки чешущіеся яснами, але й сигналом готовності до майбутньої пережовувати й ковтати.

Для батьків важливо не упустити момент неквапливого переходу на інший раціон. Для тренування та зміцнення жувального навички підійдуть м’які фруктові сушіння або печива.

Як вчити однорічного малюка пережовувати й ковтати тверду їжу

Якщо момент навчання упущений, це загрожує різними наслідками: від емоційної нестійкості до порушення роботи шлунково-кишкового тракту. В момент, коли дитині виповнюється рік, у нього вже багато зубів, і він тягнеться їх випробувати, стало бути, є ще шанс навчити його пережовувати й ковтати, не звертаючись за допомогою до фахівця. Прикармливайте його сушками, змоченими в молоці або воді.

Чому дитина не жує в 2 роки, як його навчити

Варто бити тривогу, якщо малюк відмовляється жувати тоді, коли він вже вміє розмовляти? Для початку з’ясуйте причини відмови.

А вони можуть полягати в наступному:

  • Жалісливі батьки іноді бояться давати дітям тверде, щоб ті не поперхнулись. Неправильне годування закладає фундамент для заперечення щільної їжі дитиною;
  • Відсутність навичок. Малюк просто ніколи не стикався з більш твердою їжею, ніж пюре і каша. Дорослі не розвинули цей навик до двох років;
  • Надмірна опіка призводить також і до ліні. Діти розуміють, як жувати, але просто не хочуть, бо мама чи тато в будь-який момент допоможуть впоратися з їжею;
  • Психологічна нестійкість або гіперактивність. Ваше чадо настільки непосидюча, і у нього стільки важливих справ, що йому просто ніколи жувати. Або він не може сконцентруватися. Ймовірно, в цьому випадку знадобляться рекомендації психолога.

Вчимо малюка: Комаровський рекомендує

Експерт в області дитячої педіатрії доктор Комаровський ділиться корисними порадами, як навчити дитину жувати, а також ковтати:

  • Часом батькам потрібно на час стати акторами, щоб навчити малюка жувати. Проханнями, вмовляннями, а тим більше скандалами не допоможеш, а тільки нашкодиш. Скажіть дитині, що зламався ваш блендер, або, приміром, зла чарівниця спустошила всі полки з коханим пюре в магазині. Тепер, щоб привести все в порядок і зняти чари, малюк повинен навчитися самостійно прожовувати тверду їжу. Можна навіть запропонувати йому самому її потовкти в тарілці. Природно, велика частина виявиться на підлозі, але яскраве емоційне враження може допомогти;
  • Потрібно викликати інтерес у дитини. Наприклад, залучити в меню нові продукти харчування: смачні сушіння (те, що дитина більше всього любить, що йому цікаво) поживні і яскраві печиво у формі звіряток. Якщо слово «вітаміни» поки що нічого не говорить вашому чаду, то ведмедик або мавпочка його порадують;
  • Діти завжди наслідують оточуючим, особливо у віці від року до двох. Тому провести обід в компанії друзів або інших діток, де-небудь у парку на свіжому повітрі – вельми непогана ідея. В роботу активно включається емоційний фон дитини, він відволікається і починає їсти самостійно.

Голод не тітка, як мовиться, в ліс не втече. Стало бути, рано чи пізно візьме своє. Покажіть малюкові, як обідають мама і тато.

З’ясувавши, як навчити жувати і ковтати дитини, пояснюйте все спокійно, поетапно і без нервів. Якщо проблема психологічна, з нею можна впоратися самостійно.

Подивіться пізнавальний мультфільм, про те, як здорово їсти всім разом за великим дружнім столом.

І ваш кмітливий синочок або донечка обов’язково проявить самостійність у цій нелегкій справі.

Залишити коментар