Як навчити дитину зав’язувати шнурки

Вибір сучасної взуття для дітей нескінченний – величезна кількість варіантів застібок, липучок і кнопок протягом довгого часу допомагає дітям уникати знайомства з непростим процесом шнурівки.

Однак рано чи пізно настає момент, коли ви купуєте дітям взуття зі шнурками. І тут з’ясовується, що навчити його дитини зашнуровувати черевики не так-то просто. Але якщо виявити терпіння і творчий підхід, то навчання цій навичці може стати цікавим і захоплюючим заняттям.

Мотивація – важливий момент!

Здавалося б, зовсім не складно придбати кросівки або черевики зі шнурками, і сівши поряд з малюком навчити його, як їх можна зав’язувати. Однак, якщо він не дуже посидющий (що буває досить часто), і йому важко довго зосереджуватися на одному занятті, то дуже скоро досить кропітка робота з зав’язування шнурків йому набридне.

Саме тому дуже важливо, щоб дитині сильно хотілося навчитися зашнуровувати взуття самостійно. Яким же чином це зробити простіше всього? Якщо діти вже беруть активну участь в процесі вибору свого одягу та взуття, то напевно у них є певні переваги. Можливо, вони захоплені серіалом або комп’ютерною грою, герої яких часто зображуються на взуття – кросівки або черевики. Наприклад, хлопчикам подобається взуття з зображеннями героїв серіалу «Тачки».

Дівчаток легше всього зацікавити оформленням – різного роду стрази, вогники, зображення принцес або фей на взуття напевно мотивують маленьку модницю до купівлі та освоєння процесу шнурівки. Швидше за все, у дитини виникне бажання стати володарем сподобалися йому черевик або кед, а завдання батьків, запропонувати вибрати вподобаних йому моделей варіант зі шнурками.

Зробивши покупку, зверніть увагу дитини на те, що обрані ним черевики відрізняються від тих, які він носив до цього, і тепер йому доведеться потренуватися, щоб навчитися зав’язувати шнурки. Зраділий покупкою сподобалася взуття, дитина, швидше за все, погодиться на це з ентузіазмом.

Приступаємо до навчання

Оптимальний вік, у якому найкраще вчити дитину зав’язувати шнурки – 5-6 років. До цього часу дитина вже навчений одягатися самостійно, у нього вже добре розвинена сфера дрібної моторики (він без праці контролює рухи рук і пальців) тому навчитися шнурованию йому буде легко.

Перед початком заняття потрібно виготовити простеньке наочний посібник, який допоможе навчити дитину шнурівці.

Вам знадобиться:

  • Лист щільного картону розмірами 25*35 см:
  • Одна пара шнурків яскравого кольору.
  • Маркер темно-синього або чорного кольору
  • Шило або дирокол для проколювання отворів.

Нанесіть на картон два схематичних зображення стопи (для того щоб зображення було пропорційним і красивим можна скористатися устілкою із взуття кого-небудь із старших членів сім’ї, обвівши її по контуру).

На тих місцях, куди будуть протягується шнурки, нанесіть два паралельні ряди точок. У кожному рядку повинно бути 3-4 точки, не більше; відстань між рядами точок має становити 3-4 см, між точками — 2-2,5 см.

Способи шнурування

Є два найбільш поширених способу навчити дітей зав’язувати шнурки: «бабусин» метод, коли зав’язується на бант дві однакового розміру петлі, і більш надійний, коли внапуск переплітаються петлі різного розміру. «Бабусин» метод використовується частіше, але він не дуже надійний – як показує практика, шнурки, зав’язані ним, розв’язуються набагато швидше. Але має сенс практикуватися у двох способах, а потім дитина вибере той, який буде для нього зручніше.

«Бабусин метод». Візьміть два шнурка, просуньте кожен в потрібний отвір із зворотного боку макета і витягніть назовні. Кінці на внутрішній стороні макета закріпіть невеликим вузликом.

Переверніть макет і приступайте до навчання.

Крок 1. Покажіть, як зав’язувати вузол. Можна придумати запам’ятовується коментар: наприклад, «зустрілися дві гусениці, і вирішили подружитися». Зав’яжіть вузлик. Попросіть учня повторити ваші дії. Бажано, відпрацювати зав’язування вузла кілька разів, так як це базова операція і потрібно, щоб вона відбувалася швидко і без утруднень.

Крок 2. Зав’язавши вузол, покажіть малюкові, як скласти дві окремі петельки з кожного шнурка. Для початку, щоб було зручніше, можна зробити петлі великого розміру. Потренуйтеся у формуванні петель. Потім дитина повинна взяти в кожну руку по одній сформованої з кожної сторони петлі, стиснувши їх підстави великим і середнім пальцем.

Крок 3. Покажіть, як покласти внахлест один на одного, так щоб утворилася загальна область, місце, де вони стикаються один з одним. Потім накладіть одну петлю на іншу, ту, яка буде праворуч, опустіть вниз, так щоб більша частина петельки була добре видна. Зафіксуйте цей момент.

Крок 4. Потягніть знизу выглядывающую петлю за шнурок, при цьому попросіть дитину, міцно тримати ліву петлю пальцями. Покажіть, як затягнути вузол.

Другий, більш надійний спосіб

Крок 1. Перша частина така ж в попередньому способі – спочатку вчіть зав’язувати вузол з двох шнурків. А ось подальший спосіб дещо відрізняється.

Крок 2. Сформуйте дві петлі, одна нехай права петля буде трохи більше лівого. Покладіть їх внахлест один на одного. Попросіть дитину двома пальчиками зафіксувати місце їх зіткнення. Зверніть увагу учня, що нижче місця зіткнення утворилося «віконце», куди і потрібно протягнути більшу, праву петлю, переклавши її внахлест на лівий шнурок.

Крок 3. Завдання учня – успішно «протягнути» вухо правою петлі в це віконце, витягнути з іншої (зовнішньої) сторони. Міцно тримаючи пальцями дві петлі потягніть їх в протилежні один одному боки. Вузол готовий!

Після того як дитина освоїть успішне зав’язування шнурків на макеті, навчити його зав’язувати шнурки безпосередньо на взуття, яку він збирається носити, буде легше.

А ось ще кілька передових методів зав’язування шнурків для дітей:

Залишити коментар