Як навчити дитину розрізняти кольори

Багато діти у віці 3 років вже вміють розрізняти кольори. Але бувають ситуації, коли дитина ще погано вміє так робити.

Батьки повинні знати, як правильно навчити дитину розбиратися в кольоровій палітрі. Для цього є корисні рекомендації фахівців.

Поради, як правильно навчити дитину розпізнавати кольори

З самого раннього дитинства батьки намагаються розвивати своїх дітей у всьому. Для того, щоб навчити дитину розрізняти відтінки існують багато методів:

 1. Купити малюкові, який вже цікавиться іграшками різнокольорові кубики і пірамідки. Щоб потроху запам’ятовувати забарвлення.
 2. Можна перетворити корисні уроки в гру. Наприклад, прикупити кольоровий папір, клей і картон. Вирізати з паперу фігурки, і такі ж з картону. Склеїти і показувати, так тренувати пам’ять. Спочатку мамі необхідно вимовляти колір вголос, так малюк навчитися розрізняти їх. Потім дитина самостійно буде називати відтінки, які йому буде показувати мама.
 3. Можна тренувати дитину за допомогою його улюблених іграшок. Показувати машинки або статуетки, і вимовляти вголос кольору. Таким чином, карапуз буде вчити палітру і запам’ятовувати її. Тренування можна перенести на вулицю під час прогулянок. Якщо в родині хлопчик, йому буде цікавіше грати в таку развивалку, спостерігаючи за машинами. А якщо ще мама навчить запам’ятовувати марки автомобілів, у нього з’явиться більший інтерес до транспорту.
 4. У кожному будинку, де живуть діти, завжди розкидані іграшки. Кожен день батькам доводиться прибирати і збирати всі предмети по шухлядах. Можна поєднати приємне з корисним, особливо, якщо малюк вже розрізняє потроху палітру. Наприклад, попросити зібрати спочатку іграшки одного кольору, потім іншого. Мамі слід допомагати йому, тоді у малюка з’явиться азарт. Можна тренувати або вчити дитину кольорам, якщо є великі деталі від конструктора LEGO. Не варто забувати хвалити і заохочувати дітей. Таким чином у них буде бажання розвиватися і вчитися.

 1. Книга допоможе розвивати знання кольорів. Наприклад, коли перед сном мама буде читати дитині книгу, і показувати йому зображення на картинках. Там же і затримуватися на квітах.
 2. Здійснюючи прогулянки по вулиці, граючи з карапузом можна називати і показувати йому предмети, вчити палітру і форму. Карапуз зрозуміє, як запам’ятовувати і вчитися розрізняти речі.
 3. Є ще дуже хороший метод, навчити малюка розрізняти відтінки – це підлогова мозаїка. Така гра володіє численними перевагами. По-перше, сучасні виробники стали робити такі іграшки, які підходять для рук дитини. Не так як раніше, дуже маленькі деталі, не привертають уваги. По-друге, елементи різного кольору, що також допоможе навчити малюка розрізняти палітру. Крім того, завдяки такій підлогової іграшці буде розвиватися дрібна моторика.
 4. Можна купити дитині кольорові олівці або фломастери, вони будуть не тільки привертати увагу і тренувати його, але ще й розвивати в ньому мистецтво, прагнення до малювання. Під час малювання розкидаються всі ковпачки, а коли прийде час закінчувати гру, тоді мама може попросити дитину зібрати все, і під кожен фломастер правильно підібрати кришку.
 5. Для більш старшого віку, щоб навчити дитину панелі, можна скористатися комп’ютерними іграми. Наприклад, такими, де необхідно збирати або розбивати кульки одного кольору.
 6. Якщо проводити заняття, хоча б пару годин в день, вже незабаром буде видно результат.

Щоб малюк намагався і у нього був стимул, його слід хвалити, говорити, що все правильно робить. Тоді з’являться прагнення робити ще більше.

В якому віці діти починають розрізняти кольори

Як правило, відповідальні батьки вже з народження намагаються займатися з дітьми, і вчити їх не тільки розрізняти, але і виділяти основні забарвлення. Тому до трьох років малюк багато чого вміє і розуміє. Але це не обов’язкова умова виховного процесу. Нічого страшного немає в тому, що в свої повні 3 роки карапуз буде плутати або зовсім не називати кольори. У два роки не всі діти розмовляють, а розрізняти палітру взагалі не повинні.

Як стверджують фахівці, карапузи в праві до 7 років не сильно і розбиратися в кольорах. Якщо в цьому віці не відбувається змін, тоді слід звертатися за допомогою до кваліфікованих вчителів. Існують певні причини, за якими малюки не можуть розрізняти кольори:

 • Батьки пізно почали навчати дитину розрізняти відтінки. Якщо його не навчати, він сам не зможе розібратися.
 • Всі малюки відрізняються своєю індивідуальністю. Хто-то поступово вчиться, а є такі, хто накопичує знання, а через деякий час видає інформацію, абсолютно несподівану, але приємну для батьків. Малюки всі розуміють, просто не можуть виражати свої почуття і думки.
 • Деякі діти настільки шкідливі, що можуть спеціально плутати кольору, і робити вигляд що не розбираються в них. Це капризи, так як їм просто подобається реакція батьків на його поведінку.

Якщо дитині вже 5 років, і дитя ще не розрізняє кольори, тоді батькам слід бити на сполох. Вже в 7 років можна провести аналіз, використовуючи поліхроматичні таблиці, і визначити, чому дитина не може розібратися в колірній палітрі.

Правила навчання дитини кольорів

Краще всього, якщо дитина ходить на розвиваючі гуртки чи збори. Там, в загальному колективі, він буде швидше вчити відтінки і розбиратися в них. Це може бути дитячий клуб або центр для розвитку. Поки дитя вчиться, не варто його питати назва кольору. В іншому випадку у нього буде розвиватися невпевненість у собі. Все тому, що буде боятися помилитися, і неправильно відповісти. Потрібно шукати підхід, але не примушувати вчити. Йому повинно бути цікаво пізнавати навколишній світ і запам’ятовувати його. Навчати його в школі.

Є корисні поради та рекомендації, які допоможуть навчити дитину розрізняти кольори:

 1. Батьки можуть почати навчання з того, щоб акцентувати увагу дитини на певному відтінку. Потім можна перейти до процесу сортування за кольорами. Якщо мама буде просто називати слова, малюк не зможе запам’ятати. Йому треба дати зрозуміти, що в навколишньому світі є багато квітів, і всі вони відрізняються. Після того, як малюк стане розбиратися, можна пробувати вчити його розділяти відтінки на холодні і теплі.
 2. Вимовляти кольору слід кожного разу по-новому. Наприклад, синій кулька кулька або синього кольору. Або кулька, він синій.
 3. Краще, якщо відтінки будуть прив’язані до будь-яких предметів, так дитина буде краще орієнтуватися і запам’ятовувати відтінки.
 4. Рекомендується вчити з малюком всі кольори по порядку. Якщо він не запам’ятав один, краще почекати з вивченням іншого.
 5. Навчання слід проводити не нав’язливо або цілеспрямовано, краще, якщо це буде цікава гра.

Під час всього процесу слід враховувати вік малюка, його характер і особливості. Є такі дітки, які повільно засвоюють і запам’ятовують отриману інформацію. Але і в цьому є плюс, таким чином вони добре запам’ятають все, що їм розповіли. Повільно і спокійно. Є діти, які з першого разу все запам’ятовують, але для цього їм потрібна гра, рухливі дії.

Залишити коментар