Як навчити дитину писати красиво

Багато викладачів, які навчають школярів початкових класів не радять батькам займатися з дітьми листом поки ті не підуть в школу. Вважається що у віці 3-4 років рука дитини ще не готова до листа і якщо спочатку він навчиться виводити букви красиво, розвинути гарний почерк як навик буде неможливо, для цього потрібен систематичний підхід. Справа в тому, що якщо постійно займатися з дитиною, змушувати виводити букви, йому це незабаром набридне.

Дитина, вивчивши письмовий алфавіт, починає користуватися ним на власний розсуд і зупинити або взяти під контроль цей процес непросто. Почерк малюка може зіпсуватися і в підсумку, коли дитина піде в школу, викладачам доведеться його переучувати, що набагато важче, ніж навчати спочатку. Батькам бажаючим навчити дитину дошкільного віку красиво писати в майбутньому, краще почати таку підготовку з розвитку дрібної моторики рук.

Підготовка дитини до письма

Починати готувати дитину красиво писати, писати друковані та прописні букви, можна до школи, і перше на що потрібно звернути увагу — це ступінь розвитку дрібної моторики рук малюка.

Щоб це зробити, можна дати дитині якесь завдання. — Наприклад, попросити його зібрати конструктор, що складається з дрібних деталей. Якщо дитина з легкістю впорається із завданням, це говорить про те, що у нього добре розвинена дрібна моторика, а якщо йому буде важко, потрібно зайнятися з ним вправами, що розвивають дрібну моторику — кисті рук і пальчики.

Такі заняття допоможуть дитині в майбутньому швидше навчитися виводити букви красиво, і освоїти навички обережного листи.

Вправи для розвитку дрібної моторики рук:

  • По п’ять разів стискати пальці в кулачок, а потім робити кругові рухи кистями рук вправо-вліво.
  • При випрямлених пальцях відвести великий палець у бік, а потім їм здійснювати кругові рухи поперемінно, то вправо, то вліво. Виконувати вправу 5 разів.
  • Намагатися зігнути послідовно випрямлені пальці в кулак починаючи з мізинця. Потім зробити те ж вправу, але починаючи з великого пальця. Виконувати 5 разів.

Крім виконання таких простих вправ, дрібну моторику рук можна розвивати ще і з допомогою ігор. Для цього ідеально підходить ліплення, малювання, ігри з дрібними предметами, наприклад конструкторами.

Намагайтеся купувати дитині ті іграшки і настільні ігри, які допоможуть йому в майбутньому не тільки красиво малювати і писати, але і навчать його посидючості, що дуже важливо для того, щоб його почерк був акуратним.

Коли дитина піде в школу обов’язково треба продовжувати розвивати основні навички та здібності, адже якщо батьки будуть допомагати йому, малюк швидше навчитися грамоті, і його почерк буде ставати все кращими. Але в той же час не варто особливо напружувати дитини, — давати йому після школи безліч завдань з письма, адже тепер він і в школі постійно пише — можливо набагато більше втомлюється і в підсумку починає втрачати терпіння, що не дуже добре впливає на красу його почерку.

Якщо ви хочете, щоб малюк якомога швидше навчився писати, крім завдань, які дають у школі, можна навчати його в ігровій формі.

  1. Наприклад, ви можете разом з ним підписувати вітальні листівки, намагаючись робити це красиво.
  2. Придумувати невеликі казки, а потім записувати їх у зошит.
  3. Запропонуйте малюку таку гру: ви будете показувати йому яку-небудь картинку, наприклад, зображення тварини, а дитина буде записувати назву зошит.

Для того щоб школяр писав із задоволенням, і навчився це робити красиво, потрібно дбати про те, щоб він не сильно втомлювався від цього заняття. У цьому може допомогти розслаблююча гімнастика для рук і ванночки, які корисно робити на ніч.

Середня школа, стежимо за почерком

До того моменту коли дитина переходить у п’ятий клас, він, швидше за все, вже навчився писати грамотно і акуратно, і зараз важливо щоб він не втратив цих навичок, а розвивав їх далі.

У середніх класах дітям починають викладати такі предмети як історія, географія, природознавство, матеріал починають давати у вигляді лекцій, і учням доводиться писати конспекти, а встигати за викладачами їм буває вкрай складно, що призводить до різкого погіршення почерку.

У цьому випадку важливо навчити школяра писати слова скорочуючи їх, і тоді проблем з погіршенням почерку не виникне. Для того щоб швидше навчити школяра скорочень, можна написати для нього список з довгих слів, які потрібно буде скоротити при написанні. Потім попросіть дитину прочитати скорочені слова, і якщо у нього це вийде, це означає що він навчився вести конспект.

Звичайно, коли школяр опиниться в старших класах, а тим більше після закінчення школи, він зможе писати так, як захоче сам. Але, головне, чому батьки повинні навчити своїх дітей, це писати так, щоб оточуючі розуміли написане ними, а при погляді в зошит не створювалося враження неохайності.

Педагоги розповідають про методики розвитку красивого почерку перед школою:

Залишити коментар