Як наростити ендометрій для зачаття?

Час прийшов, чоловік мрії знайдений, професії досягнуті чималі результати, а біологічний годинник нетактовно нагадують про швидкоплинність буття. Проїжджаючі по вулиці в яскравих візках рожевощокі карапузи змушують обертатися, і розпливатися в усмішці. Настає момент, коли більше всього на світі хочеться побачити дві смужки на тесті і скакати по квартирі в нападі щастя. Але час йде, а довгоочікувана вагітність не настає…

Причин, за якими може бути порушена репродуктивна функція жінки величезна безліч. Одна з них – тонкий ендометрій, що не дозволяє плодному яйцю закріпитися в матці. Як наростити його для зачаття?

Ендометрій – це слизовий шар, зсередини обволікає всю поверхню матки. Від його товщини залежить здатність жінки до запліднення. Шар ендометрію не буває однаковим, він змінюється разом з менструальним циклом. Найбільшої товщини, в нормі близько 2 см, ендометрій досягає незадовго до початку менструації. Тоді він здатний забезпечити прикріплення плодового яйця і його подальший розвиток.

Ендометрій нерозривно пов’язаний з присутністю в організмі гормонів. У першій фазі циклу жінки його шар зростає під впливом гормону естрадіолу, а за другу фазу вже береться гормон прогестерон.

Що провокує збій?

  • часті інфекційні захворювання
  • гормональні порушення в організмі
  • недостатнє кровопостачання матки
  • аборти

Нарощуємо чинності

Так як дозрівання достатнього шару ендометрію безпосередньо пов’язано з гормонами, лікар гінеколог-ендокринолог обов’язково призначає гормонотерапію. У першій фазі циклу це препарати, що включають в себе естрадіол, потім прогестероносодержащие ін’єкції. Додатково застосовують вітаміни, фолієву кислоту, гомеопатичні препарати.

Після того, як УЗД показало ваду эндометрической тканини, а лікар призначив гормональне лікування, не варто падати духом. Навпаки, слід налаштуватися на позитив і працювати над поліпшенням якості життя. Як швидко наростити ендометрій для зачаття?

  • Танцюйте! Вже давно доведено, що, наприклад, танець живота благотворно впливає на органи малого таза у жінок. Так що якщо Ви давно хотіли, але далі бажання справа не доходила, хороший привід почати. Підійдуть також будь-які активні види спорту, аеробні навантаження, біг. Головне не лежати на дивані, ковтаючи пігулки, і чекати чудесного зцілення.

  • Їжте! Але намагайтеся робити це правильно. В даній ситуації організм повинен отримувати весь спектр мікроелементів: вітамін Е (чай з листя малини, овочі, молоко), вітамін С (цитрусові, ананаси, яблука). Приправляйте страви натуральними спеціями, їжте ягоди і сухофрукти. Морепродукти і риба наситять організм жирні кислоти групи омега-3.
  • Дійте! Нетрадиційна медицина також володіє деякими допоміжними засобами для отримання позитивної динаміки (п’явки, голковколювання, точковий масаж). Тільки неодмінно проконсультуйтеся з фахівцем перед тим, як почати процедури.

На просторах інтернету можна знайти велику кількість рецептів по нарощуванню ендометрію народними засобами. Найчастіше мова йде про відвари з трав. Найпопулярнішими є шавлія лікарська, спориш, артилия однобока, червона щітка, хміль, селера. Ці рослини дійсно містять необхідні фітоестрогени. Їх вживання сприяє швидкому нарощуванню ендометрію. Але, ні в якому разі не можна займатися самолікуванням, так як відвари з трав, як ліки, що мають протипоказання.

Як бачимо, привести рівень ендометрію до необхідної норми можливо, і це великий плюс. Повне обстеження органів малого тазу, хороший лікар, терпіння і заряд на позитивний результат – нелегкий, але необхідний шлях до довгоочікуваної вагітності.

Залишити коментар