Як можна заразитися гепатитом C?

Цей підступний вірус ще називають «ласкавим вбивцею». А все тому, що він характеризується змащеними симптомами, і захворювання розпізнають, як правило, на останніх стадіях, коли зробити нічого не можна. В основному заражаються молоді люди і дівчата, однак вік хвороби рік від року тільки зростає.

Як можна заразитися гепатитом C?

Єдиний варіант передачі гепатиту — коли в здоровий організм потрапляє кров інфікованої носія. Відбуватися це може різними шляхами. Жодна людина не застрахований від такого небезпечного захворювання. Тому так важливо знати, які існують способи зараження ним.

Знання допоможуть звести ризики до мінімуму і хоча б у чомусь убезпечити себе, близьких людей. Дуже часто люди самі не розуміють, як могли підхопити інфекцію. Це пов’язано ще і з тим, що інкубаційний період зараження вірусом може займати від декількох тижнів до півроку.

Найбільш ймовірні шляхи передачі гепатиту С

Велика ймовірність інфікуватися при пошкодженні різних слизових оболонок або шкіри з використанням нестерильних інструментів. Такі ситуації часто виникають у салонах, де роблять татуювання, пірсинг.

Деколи зараження відбувається під час манікюру або педикюру. Якщо ви піклуєтеся про своє здоров’я, то просіть майстри обов’язково діставати стерильні інструменти при вас. Ви маєте на це повне право! Є ризик зараження і в стоматологічному кабінеті. Халатність спеціалістів, у тому числі медичних, – основна причина інфікування «звичайних» людей.

Дуже мало піклуються про стерильності та гігієни наркомани, які просто передають один і той же шприц іншим. Це теж пряма і вірна дорога до опаснейшему недугу.

Можливі, але малоймовірні шляху інфікування

Чи можна заразитися гепатитом С від чоловіка, дружини (іншими словами, від того, з ким ви ділите ложі кохання) при сексуальному контакті? Якщо ви точно знаєте, що ваш статевий партнер інфікований, то ймовірність зараження становить близько 5%, але при постійних контактах вона збільшується. Кращий спосіб захистити себе – це презерватив.

Ви впевнені, що чоловік або дружина здорові? Тоді ймовірність просто нульова. Однак якщо партнер не буде зберігати вірність, то ризик є. При анальному сексі зараження відбувається частіше.

Є ймовірність передачі гепатиту С від матері безпосередньо до дитини, але вона складає всього 5%. Плід надійно захищений від проникнення в організм грозного вірусу особливим плацентарним бар’єром. Інфікування відбувається, як правило, у момент пологів, коли має місце контакт організму дитини з материнською кров’ю. Але в основному діти народжуються здоровими. Лікарі також радять таким матерям не годувати груддю.

Як практично неможливо заразитися гепатитом C?

Чи можна заразитися гепатитом С через поцілунок? Ризик є, коли в роті є відкриті ранки (наприклад, після видалення зуба), так як в слині міститься незначна кількість вірусу. Однак якщо слизові оболонки здорові, то імовірність прагне до нуля.

Так як вірус передається тільки через кров, контактно-побутовий спосіб виключається. Не бійтеся тиснути руку хворому людині і розмовляти з ним. Чхання боятися теж не потрібно. Але завжди майте в косметичці індивідуальні манікюрні приналежності, бритвені верстати, а також зубну щітку, не використовуйте чужі.

Якщо кров хворого потрапила на якийсь предмет, важливо провести його дезінфекцію за допомогою хлорки. Першу допомогу, особливо якщо є рана, слід надавати в рукавичках.

Використання багаторазового посуду не сприяє інфікуванню. Людей, які хворі на гепатит С, ніколи не ізолюють від суспільства.

Також слід знати, що організм не виробляє антитіла після інфікування, тому заразитися повторно цілком реально, навіть після повного вилікування.

Групи ризику

  • Це, в першу чергу, наркозалежні люди, які вибирають ін’єкційний метод введення речовин. Часто вони просто не контролюють своєї поведінки і використовують в зміненому стані свідомості один і той же шприц.
  • Медичні працівники: лікарі екстреної допомоги, медсестри, хірурги. Ці люди часто контактують з різними біологічними рідинами людського організму. У деяких випадках зараження відбувається під час операції. Ризик в даному випадку дуже високий, адже порізатися інструментом або вколотися голкою від шприца можна навіть в рукавичках.
  • В’язні. Вони мало думають про гігієни та стерильності.
  • Люди, яким робили переливання до 1992 року, так як на гепатит донорську кров стали перевіряти тільки в цей час.

Тепер ви знаєте, як можна заразитися гепатитом С. На сьогоднішній день вже близько 600 мільйонів людей на Землі інфіковані, і вчені вважають, що з кожним роком чисельність цієї категорії буде зростати. Тому так важливо убезпечити себе, адже заразитися можна, роблячи банальний манікюр або татуювання. Також використовуйте презервативи, щоб виключити проникнення вірусу статевим шляхом. Будь-яка запобіжний захід зайвою не буде.

Залишити коментар