Як можна прискорити метаболізм в домашніх умовах

Якщо ви хочете схуднути швидко і надовго, то повинні знати, що одних тільки фізичних вправ і дієт не достатньо. Величезну роль у процесі розщеплення жирових відкладень грає метаболізм або, як його ще називають, обмін речовин. Щоб позбавитися від зайвих кілограмів пройшло легко, треба прискорити метаболізм, і зробити це можна навіть у домашніх умовах. Для цього досить дотримуватися певні правила.

Що таке метаболізм

Метаболізм – це хімічні реакції в організмі, в результаті яких витрачається енергія на підтримку життя. Коли людина займається будь-яким видом діяльності, від розумової роботи до перенесення тягарів, його тіло витрачає енергію. У різних людей швидкість обміну речовин різна. Вона залежить від режиму харчування, маси тіла, віку, спадковості. Якщо ваш метаболізм працює недостатньо швидко, то дотримуючи певні правила, його можна прискорити.

Правила прискорення метаболізму

Перерахуємо, як змусити організм швидше спалювати калорії.

Часто і дрібно харчуватися, вживати корисні продукти. Нерідко в гонитві за стрункою фігурою дівчини скорочують свій денний раціон до 1000 калорій. Звичайно, їсти мало, можна схуднути, але при цьому зростає ризик розвитку виразки шлунка або анорексії. Різке і надмірне скорочення калорійності порцій організм сприймає як стрес. При будь-якому збільшенні кількості їжі він запасає отримані калорії у вигляді жирових відкладень. Тому для прискорення обміну речовин необхідно дотримуватись таких правил:

  • їсти стільки ж, як і завжди;
  • їсти часто, але потроху: протягом дня має бути 5-6 прийомів їжі;
  • у раціоні повинна переважати білкова їжа: яйця, сир, риба, куряча грудка;
  • прості вуглеводи і фрукти можна вживати тільки на сніданок;
  • будь вуглеводи можна їсти тільки в першій половині дня.

Тренуватися часто і активно. Чим більше в тілі розвинені м’язи, тим активніше метаболізм. Для нарощування м’язової маси необхідні регулярні фізичні тренування і правильне харчування. Найбільш ефективними вважаються високоінтенсивні силові тренування, кардіотренування, інтервальні комплекси, так як вони спалюють велику кількість калорій. Тренери рекомендують займатися за таким планом: щоранку – короткі інтервальні тренування, 2 рази в тиждень – кардіотренування, 1-2 рази в тиждень – силові тренування.

Спати: якісно і довго. Обмінні процеси протікають в організмі і під час сну. Коли людина спить, виробляється гормон росту, який активізує обмін речовин. Якщо правильно тренуватися і харчуватися, то під час нічного відпочинку м’язи ростуть, а жир зменшується. Тому сон – ефективний метод зниження ваги. Тривалість і якість сну впливають на процес схуднення. Лягати спати треба до 22.30. Тривалість сну повинна бути не менше 7 годин. Перед сном не рекомендується користуватися ноутбуком або смартфоном. Через 30 хвилин після пробудження, якщо з ранку немає тренування, з’їжте ситний сніданок. Це значно активізує обмін речовин.

Вживати продукти, що прискорюють обмін речовин. Щоденне вживання певних продуктів прискорює метаболізм, перелічимо їх:

  • Зелений чай. Листя чаю містять у собі катехіни і кофеїн, які після потрапляння в організм на кілька годин збільшують швидкість метаболізму. Дієтологи провели дослідження і з’ясували, що вживання 2-4 чашок зеленого чаю в добу призводить до додаткового спалювання 50 калорій. Якщо вживати чай щодня, то можна за рік схуднути на 2 кг
  • Натуральна кава. Чорний кава надає на організм такий же ефект, що і зелений чай. Тільки для його отримання напій треба вживати без цукру і молока. Правда захоплюватися кавою не варто, лікарі не рекомендують випивати не більше двох чашок в день. Інакше це негативно позначиться на серцево-судинній системі.
  • Холодні напої. При вживанні холодного морсу, соку, води або будь-якої іншої рідини організм витрачає додаткові калорії на її підігрів. Їжа і рідина перетравлюється тільки тоді, коли вони однієї температури з тілом. Таким чином, якщо пити тільки холодні напої, то можна втрачати по 10 калорій щодня. За рік так можна схуднути на півкілограма.
  • Гострі приправи. Спеції містять особливі хімічні речовини, які, потрапляючи в організм, тимчасово прискорюють обмін речовин. Наприклад, якщо з’їсти столову ложку чилійського перцю, то на одну годину метаболізм прискориться на 23%. Тому якщо регулярно вживати гострі страви, можна без дієти знизити свою вагу. Однак лікарі не рекомендують зловживати гострими приправами, так як це може негативно позначитися на слизової травного тракту.

Прискорити метаболізм в домашніх умовах цілком реально. Для цього треба не лінуватися, і слідувати наведеним вище правилами.

Залишити коментар