Як лимонною кислотою почистити чайник?

Незамінний предмет – чайник — знайдеться в кожному будинку, і всі господині рано чи пізно стикаються з проблемою накипу в ньому. Абсолютно неважливо, якою ви користуєтесь моделлю: наліт утворюється в будь-яких. Позбутися його можна, якщо знати, як почистити чайник лимонною кислотою – простим і доступним засобом.

Згадаймо шкільний курс хімії

Сьогодні існує величезна кількість різноманітних фільтрів, що дозволяють очистити питну воду від хлору, сміття, частинок металу. Але, незважаючи на це. накип все одно утворюється. Щоб відповісти на це питання, чому, потрібно згадати уроки хімії, на яких мова йшла про властивості солей. Саме вони у великій кількості містяться у воді, а після розкладання під дією високої температури виділяють вуглекислоту і твердий осад. Він і осідає на стінках чайника або на нагрівальному елементі, якщо ви користуєтеся електричної моделлю.

Для нейтралізації цього нальоту необхідно вплив кислоти. А ось тут-то і виникає проблема: це з’єднання небезпечно для життя людини, адже в посудині ми кип’ятимо воду для пиття! На допомогу приходить лимонна кислота, з якої можна почистити чайник від накипу без шкоди для організму людини.

Раз, два — і готово!

Вапняний наліт, який накопичується на стінках чайника, може дуже негативно позначитися на органах сечовивідної системи, причому такий вплив проявляється не відразу, а з часом. Крім того, накип надає згубний вплив і на сам прилад. В електричних моделях ТЕН виходить з ладу в 3 рази швидше, а в звичайних чайниках, що нагріваються на плиті, доводиться все довше і довше чекати закипання води.

Так що перевірений спосіб, подсказывающий, як почистити електричний або звичайний чайник від накипу лимонною кислотою, потрібно вивчити і застосувати обов’язково. Тим більше що зробити це можна буквально за 30 хвилин. Саме стільки потрібно для підготовки і протікання реакції між кислотою (лимонної) і лугом (накипом).

Інструкція:

 1. Заповнюємо чайник холодною водою на 2/3.
 2. Засипаємо в нього 1-2 стандартних пакетика з лимонкою. Пропорції води і лимонної кислоти для того, щоб почистити чайник, розраховуються залежно від ступеня занедбаності. Так для стандартної моделі на 1-1,5 л достатньо буде 1 порції лимонки. Але якщо в приладі багато вапняних відкладень, то може знадобитися 2 пакета. У будь-якому випадку не варто дуже хвилюватися з цього приводу: навіть при невеликому переборі кислоти шкоди для техніки не буде ніякої.
 3. Далі є два шляхи. Перший: для не занадто «зарослих» накипом приладів залишаємо розчин на 30-40 хвилин або кип’ятимо розчин близько 10 хвилин. Другий: якщо в чайнику вапняних відкладень багато, то залишаємо розчин на 5 годин або кип’ятимо вміст протягом 20-30 хвилин.
 4. Виливаємо рідина, промиваємо побутовий прилад.
 5. Робимо два «контрольних» кип’ятіння перед тим, як використовувати воду в їжу.

Буває і так, що після зливу брудної води накип все ще залишається. Тоді варто повторити процедуру. Зате при регулярній (раз в 2-3 тижні) обробці вам не доведеться кип’ятити воду з лимонною кислотою – достатньо буде залишити розчин на 15 хвилин, і від вапна на стінках і Тені не залишиться і сліду. А якщо іржа і наліт проступили і на зовнішні стінки чайника, то видалити їх можна за допомогою губки, змоченою в розчині лимонки.

Альтернативні способи чищення

А що робити, якщо навіть після повторної чищення наліт залишився? Не впадайте у відчай і почекати з вибором нового чайника — давайте спробуємо врятувати старий! Для цього, крім лимонної кислоти, нам знадобиться харчова сода.

Інструкція:

 1. Заливаємо 2/3 об’єму чайника холодною водою.

 2. Додаємо 1 ч. л. харчової соди, кип’ятити 3-5 хвилин.
 3. Зливаємо содовий розчин.
 4. Знову наливаємо воду, засипаємо 1-2 пакетика лимонної кислоти, кип’ятити 5-7 хвилин.
 5. Виливаємо розчин з кислотою, кілька раз промиваємо чайник проточною водою — і дивуємося чистоті приладу.
 6. Перед використанням ще 2-3 рази кип’ятимо-зливаємо воду.

Деякі господині вважають за краще чистити чайник…розсолом від огірків або помідорів: мовляв, так менш шкідливо, ніж кислотою. Насправді, принцип впливу на наліт залишається той же, так і лимонка не настільки шкідлива, адже вона, наприклад, використовується для консервування.

І наостанок ще один дуже ефективний спосіб позбавлення від накипу, який може назавжди відбити бажання пити газовані напої типу «Кока-Кола», «Пепсі» або «Спрайту».

Інструкція:

 1. Відкриваємо напій, збовтуємо, щоб вийшов газ.
 2. Заливаємо рідина в чайник, ставимо на плиту і доводимо до кипіння.
 3. Через 10-15 хвилин зливаємо розчин і промиваємо прилад – весь наліт зійшов.

Вам не доведеться викидати улюблену посуд, порослу накипом, якщо ви будете знати, як почистити чайник лимонною кислотою. Для ефективної чистки потрібні кошти, які є в кожному будинку, а сам процес не забере багато часу. Головне — робити це регулярно. Тоді не доведеться вдаватися до додаткових заходів – додавати соду або чистити колою: лимонка чудово впорається сама.

Залишити коментар