Як лікувати укус павука?

Відпочиваючи на природі або навіть сидячи вдома, ніхто з вас не застрахований від ризику раптово отримати укус павука-«хрестовика», наприклад.

І основними складнощами надання першої допомоги є те, що після того, що сталося складно точно вказати вид членистоногого і вжити необхідні заходи.

Симптоми при паучьем укусі

Часто після укусу можна помітити наступні ознаки:

 • сильний головний біль;
 • поява нудоти та блювоти;
 • запаморочення;
 • припухлість повік;
 • виникнення висипу на шкірі, яка переходить у свербіж.

Шкіра після поразки комахи дуже гаряча. Додатковими симптомами виступають перезбудження, стан марення, підвищене виділення слини, а також загальна слабкість, бронхіальний спазм.

Як виглядає павуковий укус?

Як правильно відрізнити просту подряпину від шкідливого укусу членистоногого?

Насамперед, зверніть увагу на наступні моменти:

 • перше відчуття укусу, схоже на укол тоненькою голочкою. Досить часто людина навіть не відчуває ранки;
 • на місці пошкодження може утворитися невелике, білого кольору плямочка;
 • через кілька хвилин пляма починає наростати, і проявляються раптові м’язові болі, а також судоми;
 • особа починає червоніти і набрякати.

Ранка від павука залежить від його виду.

Якщо вас укусив павук-«відлюдник», спочатку ви не відчуєте болю. Проте пізніше вона може прогресувати, ставати вираженою, починає поширюватися по всьому місця пошкодження. При цьому ви помітите почервоніння шкіри навколо ранки, потім відзначається крововилив і сильна короста.

На місці пошкодження утворюється пухир оранжево-синюватого відтінку неправильної форми, що нагадує мішень. Крихітний спочатку пухирець з часом стає дійсно великим, який в подальшому може заповнитися кров’ю і лопнути. З-за цього вилазить виразка, загоєння якої триває довго.

До того ж хворого турбує, блювання, озноб, підвищене потовиділення. Також може змінитися кров і виникнути ниркова недостатність. Після контакту з павуком дуже рідко може констатироваться летальний результат.

Укус каракурта» візуально непомітний, а за відчуттями нагадує жало блохи або комара. На вигляд він схожий на маленьке, червоного кольору плямочка, яка з часом зникне.

Симптоми при укусі павука-«каракурта»:

 • якщо вас наздогнав «каракурт» або «чорна вдова», то ви відчуєте гостру біль, ніби вас вкололи голкою. Потім вкушене місце починає синіти;
 • біль може виникнути не на самому місці укусу, а з ним поруч. М’язи шиї, грудей, спини перестають вільно рухатися;
 • може відмічатися різке напруження черевного преса, зіниці розширюватися, затримуватися сечовипускання. Також може з’явитися тривожний стан, у людини при подібному стані значно посилюється потовиділення;
 • «чорна вдова» отруйна, і її хватка вимагає втручання медичної допомоги.

Укус павука-«тарантула» виглядає, як невелика кулясте пляма. Шкіра навколо здувається як пухир, проявляється забарвлення блідо-червоного кольору. Через годину пухир може лопнути і перетворитися в ранку, якщо його вчасно не обробити, то протягом години він стане ерозивній раною.

Перша допомога при паучьем укусі

Якщо вас укусив павук, обробіть уражену ділянку водою з милом. Потім зафіксуйте уражену частину за допомогою гілки або дерев’яної дошки. Зупинка руху кінцівок дозволяє попередити швидке поширення отрути з організму.

Якщо членистоноге вкусила вас у верхню або нижню кінцівку необхідно накласти пов’язку трохи вище місця ураження, щоб отрута не проходив далі. Важливо, щоб накладена пов’язка не затягувалася сильно, щоб не зупинити циркуляцію крові.

На уражену ділянку накладіть холодний компрес або промийте його холодною водою з льодом. Пийте багато рідини, це допоможе швидше вивести отруту з організму.

Що ще можна зробити, якщо вас вкусив павук? Якщо потерпілого турбують слабко виражені симптоми, то дайте йому таблетку аспірину. Дітям у цих випадках рекомендується давати парацетамол.

Терміново шукайте допомогу у лікаря, якщо:

 • павук укусив дитину;
 • після укусу відзначається різке погіршення стану;
 • є підозри, що людину вкусила небезпечна комаха, таке як «пустельник», «чорна вдова» або «тарантул».

Павукова хватка – справа серйозна. Тому, якщо ви збираєтеся на природу, де водяться такі види, як «каракурт» або «чорна вдова», тримайте із собою кошти, які допоможуть вам у разі нападу цих членистоногих.

І постарайтеся в разі поразки швидше потрапити в медичний заклад, працівники якого чудово обізнані, що робити в подібній ситуації.

Залишити коментар