Як лікувати ротавірус та інші інфекції

Кишкові інфекції – одні з найпоширеніших недуг у всьому світі. Вони часто діагностуються як у дітей, так і дорослих. Деколи достатньо прийняти прості заходи і позбутися від недуги, але в ряді випадків потрібна екстрена медична допомога.

Як потрібно лікувати кишкову інфекцію в домашніх умовах?

Абсолютно всі діти з таким діагнозом підлягають терміновій госпіталізації, так як високий ризик швидкого розвитку зневоднення.

Дорослих госпіталізують тільки при середньотяжкій та тяжкій формі захворювання, а також у тому випадку, коли людина є заразним і його не можна ізолювати (проживання в дитячому будинку, гуртожитку тощо).

Якщо кишкова інфекція супроводжується лихоманкою – показаний постільний режим, при діареї – напівпостільний.

Хворому показаний стіл №4 по Певзнеру. У гострому періоді можна вживати: слизові перші страви, слабкі м’ясні бульйони, риба і м’ясо (протерті, відварні, нежирні), паровий омлет, каші, сухарі, галетне печиво, печені яблука без шкірки. З раціону виключають молоко, прянощі, приправи, консерви, копченості, зелена цибуля, часник, редис, спиртне. На загальний стіл переводять поступово, протягом 3-4 тижнів. Тугоплавкі жири і молоко погано засвоюються ще протягом 3 місяців.

Чим можна лікувати кишкову інфекцію: регідратаційна терапія

Цей варіант припускає заповнення втрати рідини і дезінтоксикацію організму.

Проводять її в 2 етапи:

  • перший – ліквідація симптомів зневоднення;
  • другий – заповнення триваючих втрат.

Рідину п’ють при відсутності блювоти і позивів до неї, в іншому випадку призначається парентеральне введення. В домашніх умовах необхідний обсяг регідратаційної рідини розраховують так: дорослим 30 мл/кг ваги в день, дітям – 30-50 мл/кг П’ють потроху, але часто, буквально кожні 15 хвилин по кілька ковтків.

Можна вживати розчин Регідрону, Ентеродез або Цитроглюкосолана. Крапельниці ставлять тільки в стаціонарі, при цьому контролюючи водно-сольовий обмін.

Як правильно лікувати кишкову інфекцію?

  1. Препарати проти діареї: ентеросорбенти (білий вугілля, Фільтрум, Лактофільтрум, Ентеросгель, Полифепам), Смекта, Бактисубтил, Хілак-форте;
  2. Пробіотики (Аципол, Ацилак, Лінекс, Бион3, Біфідумбактерин форте, Бифистим, Біфіформ);
  3. Спеціальні антисептики (Ентерол, Інтестопан, Інтетрікс, Энтерофурил, Ентеро-седив);
  4. Ферменти – Креон, Эрмиталь, Пакреатин, Мезим, Микразим;
  5. Антибактеріальні препарати з фторхинолов призначає тільки лікар.

Регідратаційна терапія повинна починатися при перших же ознаках недуги. Це ж стосується і ентеросорбентів. При вірусної інфекції антисептики і антибіотики не допоможуть, але вони запобіжать вторинну бактеріальну інфекцію. На третій день з моменту початку антибіотикотерапії починають прийом пробіотиків для відновлення нормальної мікрофлори.

Як лікувати ротавірус і легку кишкову інфекцію?

Ротавіруси – це група вірусних інфекцій, що провокують кишковий грип. Найчастіше такі вражають дітей. Захворювання заразне, передається через інфіковані продукти, контактно-побутовим шляхом, при кашлі/чханні.

Кишковий синдром

Перші ознаки інфекції з’являються через п’ять діб. Гострий період триває 3-7 діб, а відновлювальний – 4-5.

Ротавірус

Він проявляється різко: різко підвищується температура, багаторазова блювота, переймоподібні болі і бурчання в животі, діарея. Випорожнення в першу добу рідкий, жовтого кольору, потім стає сіро-жовтим, глинообразным. Може з’явитися нежить, кашель, першіння та біль у горлі. У дорослих симптоми більше схожі на банальне розлад травлення.

Як лікувати ротавірусну інфекцію?

Специфічна терапія відсутня. Лікарські заходи спрямовані на купірування симптомів. При відсутності апетиту не варто примушувати хворого їсти, краще запропонувати легкий курячий бульйон або домашній ягідний кисіль. Їсти і пити – тільки невеликими порціями, інакше може виникнути напад блювоти. Заборонено вживати молочні продукти, так як вони сприяють розмноженню патогенних бактерій.

Регідратаційна терапія – головний метод попередження зневоднення. Рекомендується пити воду або сольові розчини (пр. розчин кухонної солі). Рідиною п’ють по 50 мл кожні 30 хвилин. Гостре кишкове поразка вимагає внутрішньовенного введення рідин, але таке проводять тільки в стаціонарі при тяжкому перебігу захворювання. Видалити токсини з організму допоможуть сорбенти (пр. активоване вугілля, Смекта, Ентеросгель).

Також призначають протидіарейні препарати (Ентерол, Энтерофурил). Підкоригувати порушення травлення можуть за допомогою ферментних засобів (Панкреатин, Мезим).

Температуру нижче 38°Сснижают лише при поганій переносимості. Дітям ставлять свічки (пр. Цефекон) або дають сиропи (Нурофен, Панадол). Також можна використовувати роздягання і обтирання.

Коли повертається апетит, призначають засоби для відновлення мікрофлори – Біфіформ, Лінекс, Аципол, Бактисубтил.

Чим і як лікувати кишкову інфекцію у вагітних?

Лікувати захворювання потрібно обов’язково, щоб уникнути розвитку ускладнень. При легкому перебігу токсини з організму виводять з допомогою абсорбентів – активованого вугілля, Полисорба, Ентеросгелю, Смекти.

Заповнити об’єм рідини і уникнути зневоднення допоможуть сольові розчини. Голодувати не можна, тому після припинення блювоти треба випити чашку чаю, з’їсти нежирний бульйон з грінками, або слизові відвар і рідку кашу.

Лікування вагітних в умовах стаціонару проводиться тільки у важких випадках, коли блювота і діарея не припиняється, підвищується температура. У лікарні ставлять крапельниці для виведення токсинів. Терапія часто передбачає застосування антибіотиків. Найчастіше це амоксицилін, цефатоксим та пеніциліни.

Для заповнення втрати вітамінів і мікроелементів призначають відповідні препарати. Можуть застосовуватися антисептики типу Бактисубтила. Для нормалізації мікрофлори призначають Біфіформ, Лінекс, ферменти.

Як потрібно лікувати кишкову інфекцію при ГВ

Такі захворювання включають не тільки кишкові прояви – нудоту, блювоту, діарею, але і інтоксикацію організму – підвищення температури. Іноді збудник інфекції може потрапити в кров, тоді не виключено зараження дитини через молоко. Однак припиняти ГВ не рекомендується. Роблять це тільки за суворими показаннями.

При захворюванні потрібно ретельно дотримуватись заходів гігієни, часто мити руки, так як кишкову інфекцію передають переважно фекально-оральним шляхом.

Якщо у годуючої жінки гепатит А, вигодовування продовжують, але дитині дають стандартний імуноглобулін. При гепатиті В заборону теж відсутня, але малюкові вводять гипериммунный імуноглобулін відразу після народження. Навіть при гепатиті С вигодовування не припиняють.

Тимчасове відлучення від грудей застосовують при тифі, дизентерії, сальмонельозі, хронічному гепатиті.

При гострих кишкових інфекціях (ентеровірус, ротавірус, отруєння) та задовільному стані жінки вигодовування продовжують.

Здоров’я вам і гарного самопочуття!

Залишити коментар