Як лікувати кандидоз

Кандидоз (молочниця) – одне з інфекційних захворювань слизових оболонок органів людського організму, які викликають патогенні гриби. Захворювання може бути як одиничним, так і регулярно повторюватися. Нерідко кандидоз набуває хронічну форму.

Патогенні гриби роду Candida, які і викликають кандидоз, присутні в організмі людини: в піхву, товстій кишці. До захворювання призводить їх розмноження у великих кількостях.

Існує кілька видів кандидозу

 • Поверхневі. До них відносяться ураження шкіри, слизових оболонок органів.
 • Дріжджові пароніхії/онихии. В якості зони ураження виступає область нігтя і його поверхню. Про пароніхії свідчать набряки нігтьової області, відсутністю шкірки над нігтем.
 • Кандидамикиды. Вторинні висипання на шкірі, пов’язані з алергічними реакціями. Така реакція на збудник пов’язана зі значно – великим ступенем сенсибілізації до нього, а також продуктів, похідним від нього.
 • Слизової оболонки рота.
 • Оральний. Захворювання, що зустрічається у людей будь-якого віку, але особливо часто їм страждають немовлята або вагітні жінки. Порожнина рота (щоки, ясна, язик, зів) покриває наліт білого кольору, і створюється відчуття, ніби людина тільки що з’їв порцію сиру.
 • У вагітних схожі симптоми проявляються в області піхви, і жінка відчуває неприємні відчуття в його районі.
 • Кандидоз порожнини рота не представляє загрози при своєчасному лікуванні з використанням місцевих коштів. Однак, якщо результату не буде, необхідний візит до фахівця, здатного виявити точну причину захворювання.
 • Кишковий. Патогенні гриби з’являються в кишечнику у разі, коли орган не представляє умов для нормальної життєдіяльності мешкають в ньому бактерій. В результаті людина страждає від проносу, а також сильним утворенням газів в кишечнику.
 • Якщо кандидоз кишечника зустрічається у маленьких дітей, їм необхідно пити спеціальний курс вітамінів і інших корисних речовин, інакше вони можуть почати страждати відставанням у фізичному розвитку: рості і вазі.
 • Вульвовагініт, баланіт, баланопостит. Кандидоз органів статевої системи людини. Його основні симптоми – білі творожистие виділення з піхви, свербіж.
 • При наявності постійного статевого партнера лікування необхідно походити удвох: навіть якщо один з партнерів не хворий, він може служити переносником захворювання, в результаті чого можливий рецидив кандидозу.
 • Хронічна форма.
 • Вісцеральний (системний).

Нерідкі випадки змішаної форми кандидозу.

Симптоми

Основними симптомами кандидозу у жінок є творожистие виділення в районі органів статевої системи людини. Часто вони мають неприємний запах. Жінка починає відчувати характерний свербіж в районі піхви, а процес її сечовипускання або статевого акту супроводжують сильні болі.

Чоловіки мають схожі симптоми. Вони також починають відчувати болі під час сечовипускання, нерідко разом з сечею виходять виділення білого кольору, злегка нагадують сперму. Хвороба зачіпає поверхню головки статевого члена і крайню плоть, на яких з’являється білий наліт.

Причини вагінального кандидозу у жінок

Причин, через які жінки страждають від кандидозу, досить багато. Їх можна розділити на внутрішні, так і зовнішні.

Внутрішні:

 • Аборти.
 • Природні викидні.
 • Внутрішньоматкові аномалії.
 • Гормональні збої.

Зовнішні:

 • Стресові ситуації.
 • Слабкий імунітет.
 • Ранній початок статевого життя.
 • Часта зміна сексуальних партнерів.
 • Відсутність особистої гігієни або надлишок її.
 • Прийом коштів антибіотичної дії.
 • Невідвідування гінеколога.

Лікування кандидозу

Лікування кандидозу ґрунтується на застосуванні лікарських засобів: таблеток, свічок, мазей. Препарати діють таким чином, що не просто усувають надлишок патогенних грибів, але і виліковують саме їх носійство.

Лікарські засоби слід приймати у відповідності з рецептом лікаря.

Важливо! Найголовніше – вчасно розпізнати захворювання і почати своєчасне лікування. Відвідування фахівця у шкірно – венеричному диспансері обов’язково.

Препарати, які сповільнюють ріст грибів

В першу чергу, це препарат «Дифлюкан». Він представлений у вигляді таблеток, які необхідно приймати всередину по одній штуці. Переносимість препарату висока, але побічні ефекти все ж таки є: це головні болі і запаморочення, нудота, блювання, набряки. Змінюються і смаки.

Популярність користується і «Нізорал»: таблетки, які слід приймати безпосередньо під час прийому їжі по одній штуці, при вагінальному кандидозі – по дві. Продовжувати курс протягом одного тижня.

Ще один засіб для лікування кандидозу називається «Флуконазол». Капсули приймати по одній штуці. Не рекомендується при вагітності і годуванні груддю. Побічні ефекти схожі з наслідками прийому «Дифлюкана». При передозуванні можливі галюцинації, необхідно одразу промити шлунок.

Для лікування кандидозу ротової порожнини

Лікуванням займається стоматолог. Можливий лікар загальної практики.

Найпоширеніший препарат для лікування кандидозу ротової порожнини — «Декаминовая карамель». Випускається у формі мазі або карамелі (одна – дві штуки за прийом). Впливає на грибки при місцевому лікуванні. Переносимість препарату добре, але іноді (при використанні мазі) відчувається поколювання або печіння в районі нанесення препарату.

Вагінальний кандидоз у жінок

По-перше, «Пімафуцин». Може бути представлений у формі таблеток і мазі. Його допускається застосування при вагітності і годуванні груддю. Побічні ефекти: нудота, блювання, діарея.

По-друге, є дієвий препарат «Клотримазол», таблетки. Вводяться в піхву, також, як і свічки. Перед застосуванням їх необхідно змочити водою, інакше препарат не діє належним чином.

Засіб рекомендується приймати перед сном і залишати на ніч. «Клотримазол» не всмоктується стінками піхви, тому на ранок він виходить природним чином у вигляді білої кашки. Якщо один курс прийому не подіяв (близько шести днів), можна пройти повторний.

Універсальним засіб є мазь «Клотримазол»: її можна застосовувати як жінкам, так і чоловікам. Мазь необхідно наносити прямо на уражені ділянки, акуратно втираючи два рази на добу. Середній термін прийому препарату складає чотири тижні.

Молочниця шлунка

«Леворин». Приймається всередину. Не рекомендується використовувати під час вагітності та годування груддю, менструацій. Внаслідок прийому препарату можливі головний біль, реакції алергічного характеру, болі в животі.

«Каспофунгин». Порошок, легко розчинний у воді. В деяких випадках внаслідок прийому препарату виникає висип на тілі, набряки.

Не менш важлива і сувора дієта: заборонено вживання здобної і солодкої їжі, мінімум картопляних і макаронних виробів. Замість них рекомендується вживати продукти кисло – молочного бродіння, овочів, продуктів, що містять клітковину. Алкоголь теж слід виключити із свого раціону або звести його вживання до мінімуму.

Кандидоз кишечника

Лікує терапевт, а також гастроентеролог.

 • «Пімафуцин»
 • «Леворин»
 • «Ністатин»

Кандидоз у чоловіків

Лікуванням займається лікар – уролог. Під час лікування необхідно обмежити прийом алкогольних напоїв, солодкої і здобної їжі. Крім звичайних препаратів для профілактики підійдуть різні трав’яні настої, збори.

Універсальним засіб є протигрибкові препарати.

Кандидоз стравоходу

Найкращий засіб у боротьбі проти кандидозу стравоходу – дотримання суворої дієти. Необхідно збільшити вживання продуктів кисло – молочного бродіння, а також і інші продукти, що містять клітковину. Одужання йде набагато швидше, коли дієта супроводжується лікарськими препаратами, призначеними лікарем.

Це захворювання важко виявити без втручання фахівця, тому регулярні перевірки у лікаря необхідні. Якщо ж діагноз встановлений, затягувати з лікуванням не варто – кандидоз може перейти на інші органи людського організму, можливі ускладнення.

«Кетоконазол». Безбарвний і несмачний порошок, легко розчинний у воді. Протипоказаний під час вагітності та годування груддю, при наявності гострих печінкових захворювань.

Мірамістин: чи для всіх?

Дозволений для прийому вагітним жінкам, дітям без нанесення особливої шкоди. При боротьбі з кандидозом підійде препарат у вигляді спрею. Побічних ефектів не викликає негативних наслідків передозування зафіксовано не було.

Залишити коментар