Як лікувати грибок нігтів на ногах

Грибкові інфекції є одними з найпоширеніших інфекційних захворювань. За статистикою, близько 70% населення планети час від часу відчуває на собі хвороботворні вплив грибка. Лікування хвороби проводиться комплексне. Недостатньо прибрати зовнішні прояви. Необхідно повністю убезпечити організм від поширення грибка.

Фармацевтична промисловість випускає різноманітні засоби для боротьби з цією інфекцією. На полицях аптек ліки від грибка представлені у вигляді кремів, лаків, спреїв, таблеток і мікстур.

Не варто сліпо довіряти рекламі і купувати засіб тільки тому, що хтось сказав, що він допомагає.

Хоча протигрибкові препарати відпускаються без рецепта, звернутися за консультацією до міколога все ж варто. Лікар призначить правильний перелік препаратів для ліквідації інфекції і відновлення організму.

Для перрорального застосування

Один з найбільш популярних засобів для знищення грибкової інфекції виробляється у вигляді таблеток і мазей. Курс лікування становить не менше двох місяців.

Ламізил

Склад:

  • тербінафіну гідрохлорид
  • діоксид кремнію
  • гликолат натрію
  • допоміжні речовини

Препарат широкого спектру дії проти багатьох форм грибка. Рекомендується при дерматокомікозі, дріжджових інфекціях, захворюваннях викликаних грибком кандида.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість окремих складових перешкоджає застосуванню препарату. Не рекомендується при захворюваннях печінки. Може викликати симптоми, схожі з гепатитом (темна сеча, зміна кольору склери, нудота та блювання). Медики попереджають про гепатотоксичність препарату та потребують відміни прийому при появі ознак впливу на печінку.

Прийом препарату проводиться під наглядом лікаря з ретельним дотриманням інструкції. Крем «Ламізил» застосовується зовнішньо у місцях локалізації грибка. Препарат не варто вживати в період вагітності і лактації.

Флуконазол

Цей препарат можна зустріти в аптеці під назвою «Дифлюкан». Ці дві форми різних виробників виготовлені на основі флуконазолу. Активна речовина руйнівно діє на мембрани клітин грибка. Максимальна концентрація лікувального складу досягається протягом 5 днів застосування препарату. Незважаючи на це, курс лікування може бути дуже довгим. Приймати таблетки внутрішньо необхідно до повного відростання свіжої нігтьової пластини. За даними клінічних досліджень це може зайняти близько року.

Протипоказання

Хоча «Флуконазол» вважається найбезпечнішим антигрибковим засобом, може викликати ряд побічних ефектів, пов’язаних з роботою нирок, печінки і ШКТ. При найменших підозрах на відхилення в картині параметрів крові або неприємних змінах в роботі внутрішніх органів, прийом препарату потрібно припинити. Заборонений при вагітності та лактації.

Ітраконазол

Капсули з активною речовиною широкого спектру дії проти більшості грибкових інфекцій. Створений на основі пелету ітраконазолу в желатинових капсулах. Спосіб дії препарату полягає у порушенні синтезу ергостеролу хвороботворних клітин грибка.

Препарат приймається після їжі у відповідності з призначенням лікаря, в залежності від форми і стадії захворювання. Дія активної речовини досягає максимального ефекту протягом тижня і триває до півроку. Курс прийому рекомендується тривалістю не більше місяця.

Протипоказання і побічні ефекти

Стандартний набір протипоказань при прийомі препаратів цієї групи включає в себе:

  • Індивідуальну непереносимість
  • Захворювання печінки і нирок
  • Серцеву недостатність

Серед побічних явищ відзначені нудота, блювота, головні болі і алергічні реакції у вигляді висипу і свербежу.

Препарат не рекомендується застосовувати під час вагітності та годування новонароджених.

Засоби місцевого способу дії

Для лікування грибка нігтів найчастіше застосовуються мазі, гелі і лаки. Їх дія на організм менш руйнівно і рідко викликає побічні явища з-за вкрай низької локалізації використання.

Лоцеріл

Лак з активним компонентом аморолфином є інноваційним засобом лікування грибкових інфекцій. Препарат наноситься на нігтьову пластину і руйнує клітини грибка. Це уповільнює розповсюдження і пригнічує ріст грибка повністю. Одного застосування вистачає на тиждень лікування.

Лоцеріл безпечний, тому що не накопичується в організмі навіть в результаті тривалого застосування. Широкий спектр дії активної речовини дозволяє використовувати практично проти всіх видів грибкової інфекції.

Для профілактики рекомендується використовувати лак перед відвідуванням місць загального користування (лазень, саун, басейнів, фітнес залів). У цьому випадку він наноситься на поверхню нігтів за добу.

Спосіб застосування

Наносити лак рекомендується на чисто вимиті і оброблені антисептиком нігті. У комплекті є спеціальний аплікатор, який необхідно обробити після застосування.

Побічні явища і протипоказання.

Зважаючи зовнішнього застосування медикаменту, протипоказаний він тільки вагітним жінкам і новонародженим дітям. Непереносимість активного компонента відзначається надзвичайно рідко.

Побічним явищем застосування «Лоцерила» може бути невелике печіння і почервоніння при попаданні лаку на шкіру навколо нігтя.

Незважаючи на відносну безпеку препарату, бажано отримати консультацію лікаря. Можливо, що препарат буде неефективний. Вартість лаку досить велика. Одна упаковка коштує близько 1500 руб.

Экзодерил

Препарат представлений у вигляді крапель та крему. При грибку нігтів рекомендується використовувати «Экзодерил» розчин, що містить гідрохлорид нафтифина. Дія препарату базується на руйнівному впливі активної речовини на клітини грибка.

Краплі наносять на чисто вимите нігті. Рекомендується розпарити ноги в теплій мильній воді для прискорення процесу лікування.

Для лікування грибка нігтів рекомендуються краплі. Але якщо поразка перейшло на шкіру стоп, то краще використовувати препарат у вигляді крему. Тривале лікування препаратом може супроводжуватися призначенням антибіотиків і вітамінних комплексом для підвищення імунітету.

Зазначено, що в літньому віці лікування від грибка вимагає курсу до півтора років. Протипоказання і побічні ефекти

Препарат заборонено вагітним жінкам і дітям до року. Непереносимість окремих компонентів відзначається рідко.

Побічні явища можуть бути місцевої дії у вигляді печіння, почервоніння і сухість шкіри. Але це не являє небезпеки і не потребує відміни лікування.

Самолікування та безконтрольне застосування фармацевтичних складів може призвести до ускладнень хвороби і нанесення шкоди загальному стану здоров’я. Грибок захворювання підступне. Краще отримати консультацію лікаря і пройти необхідне обстеження, ніж витрачати гроші даремно і загострювати процес захворювання.

Залишити коментар