Як лікувати дистрофію нігтьової пластини?

Ониходистрофия – це комплекс захворювань, які характеризуються патологічними змінами структури і кольору нігтьової пластини або її ложа. Патології виникають в результаті порушення живлення клітинних тканин. Існує кілька видів дистрофії, які відрізняються причиною, симптомами і ступенем прояву. Причини, що викликають такі захворювання, які можуть ховатися в зовнішніх впливах і внутрішніх патологіях (спадкових, набутих).

Деякі види дистрофії нігтя є генетичними, наприклад, онихогрифоз, лейкохиния, анохиния. Однак найчастіше зустрічаються набуті патології.

Причини і прояви дистрофії нігтя

 1. Гапалохиния – ламкість нігтів внаслідок їх надмірного розм’якшення. У людини постійно присутні які-небудь пошкодження із-за занадто тонкої пластини. Спровокувати захворювання можуть найрізноманітніші причини, але його прояв завжди однаково – розм’якшення структури тканини, її рихлість і ламкість;
 2. Оніхолізисом – відставання нігтя від його ложа. Спровокувати патологію можуть як механічні пошкодження, так і грибкові інфекції. Недуга характеризується відставанням нігтя від його ложа. В результаті під покровом утворюються повітряні бульбашки, які ще більше погіршують ситуацію;
 3. Оніхорексис – утоньшение вздовж росту. Захворювання загрожує тріщинами, відколами вільного краю. Крім цього, спостерігається ламкість і, як наслідок, руйнування тканин. Причини криються в надмірному використанні різних кислотних і лужних розчинів;
 4. Онихошизис – дана патологія супроводжується розщепленням, розтріскуванням кісткової тканини поперек зростання нігтя, паралельно вільному краю. Навіть після видалення пошкоджених тканин, нові продовжують страждати;
 5. Борозни Бо – поперечні борозни або гребінці на нігтьових пластинах, що йдуть від валика до валику. Дефекти можуть досягати глибини в 1 мм і не відрізняються за кольором. Найчастіше подібними симптомами супроводжується екзема, псоріаз, а також ряд інших шкірних захворювань. Крім цього, спровокувати подібне явище можуть механічні травми;
 6. Поява серединної каналоообразной дистрофії – це глибока поздовжня борозна, яка виникає в будь-якому місці довжини валика біля основи нігтя і може розтягнутися до його вільного краю. Як правило, причини цього дефекту ховаються в сильній травмі матриці нігтя;
 7. Трахнохиния – тьмяність, шорсткість. Тканини можуть розшаровуватися лусочками, мати безліч точкообразных впадинок по всій площі. Провокатором дефекту є екзема.

Як потрібно лікувати дистрофію нігтів

Як можна судити з вищесказаного, деформація може статися із-за внутрішнього захворювання, відповідно, в першу чергу потрібно вилікувати таке. В іншому випадку всі зусилля будуть марними.

Терапія в кожному випадку повинна підбиратися індивідуально. Лікар, вибираючи медикаменти при наявності тотальної дистрофії нігтів, враховує причину появи дефектів, стан організму, супутні захворювання. Лікування обов’язково повинне бути комплексним.

Як правило, терапія ґрунтується на трьох принципах: встановлення причини деформації; усунення провокуючого фактора; відновлення трофіки тканин нігтя і навколо нього.

Щоб поліпшити харчування в клітинних тканинах, призначають різні вітамінно-мінеральні комплекси, а також жирні амінокислоти, тому що саме останні є частиною складу білків – головного будівельного матеріалу кісток. Крім вітамінів і мінералів є необхідність у загальнозміцнювальні препарати, а також засоби, які активізують діяльність імунної системи. Обов’язково в комплекс лікування при оніходістрофії входять заспокійливі (седативні) препарати, дія яких спрямована на нормалізацію діяльності нервової системи.

Лікування дистрофії нігтя, яке проводиться в домашніх умовах, має включати і ряд процедур, наприклад, аплікації, компреси, ванни. Ці заходи досить ефективні і навіть необхідні. Винятком є лише ті випадки, коли деформація викликана шкірними захворюваннями – на екзему та псоріаз. При наявності останніх на організм потрібно впливати комплексно. Після усунення цих патологій самостійно зникнуть і дефекти.

Лікування серединно-каналообразной дистрофії одного або декількох нігтів

У даному випадку необхідний комплексний підхід. Часто трапляється, що матриця травмується самим
людиною, але він навіть не помічає цього. Приміром, таке трапляється при наявності звички покусувати нігті. Якщо дійсно причина ховається у подібного роду діях, то цілком можливо, що людині необхідна корекція психоемоційного стану.

В даній ситуації можуть призначити седативні засоби м’якого/помірного впливу. При цьому вибір ліки і розробка схеми прийому повністю лягає на плечі лікаря. У ряді випадків доводиться використовувати психотерапевтичні методи, включаючи гіпноз.

Щоб захистити травмовані тканини, можна використовувати механічні способи, наприклад, їх забинтовують або заклеюють пластиром. Щоб зміцнити тканини, застосовують спеціальні процедури, лаки і креми, а також приймають вітамінно-мінеральні комплекси.

Лікування дистрофії нігтів народними засобами

 1. Щоб позбутися нав’язливих рухів, надмірної напруги, використовувати рослини,
  володіють седативним ефектом. Це може бути валеріана, пустирник, корінь півонії і аналогічні їм;
 2. Лікувати пошкоджені тканини можна з допомогою обліпихової олії. По одній краплі кошти потрібно втирати в кожен пошкоджені місця зранку і ввечері;
 3. Ванночки для рук з додаванням у воду ефірних олій або морської солі. Краще всього для цих цілей підійде ефірна олія м’яти, череди, кедра;
 4. Робити живильні маски. Наприклад, змішати 20 мл жирних вершків, 2 рази менше масла жожоба, 5 крапель вітаміну А. Перемішавши, суміш втирають в пошкоджені місця. Змивати її можна тільки через 2 години.

Нездоровий вигляд, лущення, розшарування і інші дефекти виглядають неестетичними і доставляють масу незручностей.

Головне при деформації нігтьової пластини не зволікати з візитом до лікаря, адже напевно всі знають, що будь-які патології легше лікувати на ранніх стадіях. Найчастіше люди при проблемах з нігтями можуть займатися самолікуванням або намагаються приховати дефекти за допомогою лаку. Ці заходи лише посилюють патологію. По-перше, тканина повинна «дихати», а лак цьому перешкоджає. По-друге, подібні заходи призводять до порушення живлення кліток.

Крім того, не можна самостійно користуватися протигрибковими мазями та кремами від мікозів (грибкових поразок). Лікування повинно проводитися тільки під контролем фахівця.

Залишити коментар