Як кріпити балдахін на дитяче ліжечко: інструкція

Протягом першого місяця життя дитина спить 13-16 годин. Під час сну обробляються отримані враження і розвиваються когнітивні навички. Важливо, щоб малюк перебував у тихій та домашній атмосфері. Навіс над ліжечком, зменшуючи полі зору, створює відчуття безпеки і захисту. Залишилося з’ясувати, як кріпити балдахін на дитяче ліжечко.

Казковий навіс для солодкого сну немовляти

Незалежно від того, де спить дитина: до колиски, коляски або ліжечка, це місце має бути ретельно підготовленим, зручним та затишним, наскільки це можливо, щоб забезпечити спокійний і солодкий сон немовляти. Затишку і комфорту можна досягти нескладним перетворенням дитячого ліжечка за допомогою балдахіна. Це пристрій перетворить її в казкове, красиве і затишне місце для сну.

Вибір таких чарівних накидок різноманітний як по конструкції каркаса, так і по оформленню зовнішнього вигляду. Це може бути простий каркас, приробленою до краю дитячого ліжечка або пристосування, що збирається з металевих стрижнів з затискачами для кріплення до ліжка.

Також широко поширені моделі балдахіна на підставці і підвісні з стельовим кріпленням. Загалом, польоту фантазії немає меж. Головна ж перевага таких каркасів – ергономічність і нешкідливість для дитини, оскільки ці вироби проходять обов’язкову сертифікацію.

Розглянемо конструктивні особливості каркасів, а також вивчимо інструкцію, як кріпити балдахін на дитяче ліжечко, на прикладі деяких нескладних зразків.

Балдахін на підставці

Такий навіс для дитячого ліжечка виготовляють з металевих трубок. В зібраному вигляді він являє собою своєрідний штатив, до складу якого входять:

  • Основа, що забезпечує стійкість каркаса. Причому вона може бути виконана в різній конфігурації, наприклад, у вигляді зігнутої трубки або суцільний платформи.
  • Дві прямі трубки для регулювання висоти шатра.
  • Вигнута трубка в якості несучої частини верхівки конструкції.
  • Верхня частина виготовлена з овально-зігнутої сталевого дроту, який кріплять накидку балдахіна.

Переваг у конструкції каркасу для шатра над дитячим ліжечком досить багато. По-перше, вона легко переставляється на інше місце, наприклад, від голови до поздовжньої частини ліжка. По-друге, досить просто змінюється висота підставки: для цього необхідно лише додати або прибрати одну з несучих трубок. По-третє, коли ваша дитина підросте, ви можете використовувати каркас на підставці з накидкою з тканини в якості затишній ігровий намети.

Зібрати тримач для балдахіна не складе особливої праці. Для цього достатньо з’єднати всі трубки між собою. Перша пряма штанга вставляється в отвір на основі, до неї кріпиться друга. Далі приєднується вигнута трубка, в яку вставляється овальна верхня частина.

Каркас з кріпленнями

Така конструкція відрізняється тим, що кронштейн кріпиться безпосередньо до дитячого ліжечка за допомогою вхідних в комплект кріпильних механізмів. Перш ніж встановлювати каркас подібного типу, необхідно визначитися з місцем його кріплення:

  • в узголів’я;
  • на задній стінці ліжечка.

При цьому необхідно враховувати, що якщо помістити навіс в головах, то він буде накривати ліжечко тільки до половини, тоді як бічна установка дає можливість повністю прикрити її балдахіном.

Збірка каркаса проводиться в тій же послідовності, що і попередній варіант:

  1. Після того як ви з’єднаєте дві прямі трубки, зверху та знизу отриманої штанги через технологічні отвори всуньте кріпильні деталі.
  2. Прикладіть цю конструкцію до обраного місця на ліжечку, відрегулювати по висоті і зафіксуйте затискачами, як це показано на рисунку. Приєднайте верхню частину каркаса.

Кріплення до каркаса полога

Після того як ви встановите каркас, залишиться на нього натягнути полог — і балдахін готовий. Як вішати балдахін? Ця операція також не представляє великої премудрості. Але раніше ви повинні бути впевнені в його чистоті. Саме тому перед тим як прикріпити накидку до каркаса, її слід випрати і добре випрасувати.

Тепер можна приступати до кріплення. Якщо уважно подивитеся, то виявите, що верхня овальна частина каркаса має пружний розріз на зразок того, як влаштовано кільце для ключів. У свою чергу, верх полога складається з двох частин, які мають прострочену оборку, так звану куліску, в середину якої і вставляється овальний тримач шатра.

Щоб повісити балдахін, виконайте наступні дії:

  1. Відіжміть одну частину овалу, як це показано на малюнку, і нанизайте на неї половину куліскі. Повторіть цю операцію з другою половиною.
  2. Зв’яжіть частини полога між собою, прикрасивши вузол бантом. Розправте полог над ліжком, і ваш балдахін готовий.

У разі якщо овальна частина утримувача не має розрізу, полог натягується через вусики, за допомогою яких верхівка вставляється в вигнуту трубку. Таким же чином вішається полог, якщо каркас для балдахіна має найпростішу конструкцію, яка кріпиться до боковині або узголів’я дитячого ліжечка за допомогою викрутки і саморізів по дереву.

Якщо ви вирішили спорудити балдахін самостійно з підручних засобів, не забувайте, що конструкція не повинна бути громіздкою і важкою, а матеріали для її виготовлення потрібно використовувати тільки натуральні.

Залишити коментар