Як красиво зав’язати шнурки: 5 способів плетіння та 6 варіантів вузлів

Більшість людей, купуючи кросівки, кеди або бутси, за весь час шкарпетки жодного разу не доторкаються до фабричної шнурівці. Багато залишають її в первозданному вигляді через невміння оригінально зашнурувати взуття. А тим часом знаючи, як красиво зав’язати шнурки, можна підкреслити свою індивідуальність, привернути увагу перехожих і змусити друзів і колег захоплено запитувати: «Покажи, як ти це робиш?»

Знавці стверджують: «Взуття, грамотно підібрана до поряд, — це 50% успіху образу». Ефектна пара здатна перетворити звичайний повсякденний одяг у вечірній туалет.

А ось несмачні черевики, навпаки, знецінять навіть дуже дороге і стильне дизайнерське плаття. Оригінальна шнурівка взуття допоможе посилити ефект від грамотно підібраної пари і виділить вас в натовпі.

Справжнім майстром в шнуровочном справі вважається житель австралійського континенту на ім’я Ян Фиген. У шнуровочного гуру є власний сайт, на якому він щодня викладає все нові і нові способи перетворення фабричної шнурівки в оригінальне взуттєве плетіння. Ось у кого справді варто повчитися схемами зав’язування шнурків і створення хитромудрих вузлів. Виявляється, це ціле мистецтво!

5 простих і оригінальних способів шнурівки

Насправді методів шнурування взуття існує безліч. Частина винайдених способів звичайній людині здаються складними і складними для реалізації. Але є 5 способів зав’язати шнурки, які під силу кожному. Вони прості, швидкі і дуже оригінальні. З їх допомогою кожен бажаючий зможе оживити традиційний лик своїх кросівок або кед. Нижче кожен з цих способів описаний поетапно.

Решітка

Особливості. Зробивши лише кілька маніпуляцій, можна прикрасити взуття створеної на шнурівці ґратами. Це, до речі, один з найбільш популярних відповідей на питання про те, як зашнурувати довгі шнурки. Для створення решітки знадобляться довгі відрізки тонкої мотузки. З коротких відрізків створити таку красу не вийде. Одна з особливостей цього способу полягає в тому, що по закінченню плетіння затягнути шнурівку не вийде. Для її створення підійде взуття, що має шість або більше пар дірок.

Алгоритм виконання

 1. Перехрестіть шнурки під прямим кутом, фактично вплітаючи один в інший.
 2. Спершу сплетіть грати з допомогою одного шнурка.
 3. Потім завершіть плетіння з допомогою іншого шнурка.

Дивно, але до початку ХХ століття шнурівка зовсім не користувалася популярністю. Замість цього взуття фіксували на нозі за допомогою спеціальних гудзиків і металевих пряжок, які часом мали доволі химерний вигляд.

Прихований вузол

Особливості. Прихований сайт — найкращий спосіб зашнурувати взуття, щоб не було видно шнурків. Цей метод особливо затребуваний серед бігунів та велосипедистів. А також серед тих, кого дратує вічно бовтається зверху бантик. Прихований вузол відкриває погляду перехожих (та і вашу теж) виключно зовнішній малюнок, не показуючи, що діється всередині. Використовуючи цей метод для шнурування кед, слід пам’ятати, що спосіб актуальний лише для взуття з парним числом отворів. Здійснити шнурівку пари з 3 дірками або з 5 дірками прихованим вузлом не вийде.

Алгоритм виконання

 1. Втягає мотузку в нижню дірку з одного боку, пропускаючи шнурок всередину.
 2. Слідом втягає інший його кінець в дірку, вище — у цьому ж ряду.
 3. Після цих двох дій шнур повинен утворити пряму лінію, яка буде паралельна лінії дірок.
 4. Пропускаємо один горизонтальний ряд дірок.
 5. Одним кінцем мотузки виходимо в отвір вище, не змінюючи боку.
 6. Всі наступні порожні отвори у цьому ряду заповнюються точно таким же чином.
 7. Аналогічним способом заповнюється другий вертикальний ряд отворів.

Друга назва методу — закрита або пряма шнурівка. Він є відмітною ознакою туфель оксфордів — «антагоністів» дербі. У перших на відміну від других, союзка нашивається зверху берців, а не під ними.

Сходи

Особливості. Ідеальною взуттям для плетіння «сходи» вважаються високі черевики. А якщо у вашому взуттєвому арсеналі знайдуться ще й різнокольорові мотузочки, може вийти яскравий і незвичайний шнуровочный шедевр. Важливо, щоб ці мотузочки не були короткими.

Алгоритм виконання

 1. Використовуючи нижній ряд дірок, заправляємо мотузки зсередини взуття.
 2. Їх кінці вставляємо в другий ряд дірок.
 3. Схрещуємо кінці: кінець лівої мотузки повинен зайти під праву і потрапити в праву дірку в третьому ряду, а кінець правої — в точності до навпаки.
 4. Дотримуючись алгоритму, продовжуємо шнурувати черевики до самого верху.
 5. Досягнувши верхнього ряду отворів і зашнуровав їх, кінці мотузок потрібно розвести в протилежні сторони.

Цей спосіб нерідко іменують армійським. Друга назва пов’язана з тим, що описаний метод користується популярністю у солдатів армії США, які частенько зашнуровывают черевики або берци саме так.

Дисплей

Особливості. З цим методом шнурування кожен з нас знайомий з дитинства. Його можна сміливо назвати традиційним і звичним для наших рук і очей. Однак від цього метод «Дисплей» не стає гірше або нудніше. На деякій взуття він виглядає найбільш акуратно і вигідно. Важливо: «дисплей» підходить для шнурування взуття з парним числом отворів — з 4 дірками, шість, вісім і так далі.

Алгоритм виконання

 1. Втягає шнур в нижню дірку ліворуч.
 2. Пропускаючи один ряд отворів, робимо своєрідний зигзаг і протягуємо мотузку у другу дірку знизу на протилежній вертикальній лінії отворів.
 3. Продовжуємо в тому ж дусі до самого верху з одного і з іншого боку.

Дисплей — найбільш підходящий спосіб шнурування черевик в класичному стилі.

Блискавка

Особливості. Цей метод шнурування можна сміливо вважати найбільш жіночним і художнім. Шнурувати чоловічі туфлі методом «Блискавка» не варто. А ось на високих чоботях або ботфортах, що належать представниці прекрасної статі, «Блискавка» буде виглядати чудово.

Алгоритм виконання

 1. Починаємо процес із нижнього ряду отворів.
 2. Протягуємо обидва кінці шнурка в нижні дірки з внутрішньої сторони.
 3. Загортаємо кожен кінець його ж стібок.
 4. Дістаємо кожен кінець через протилежні дірки, розміщені у другому ряду.
 5. Підчіплюємо кожен шнурок під свій стібок знову.
 6. Переходимо таким чином наступного горизонтальний ряд дірок.

Зашнурувати «блискавкою» можна і фігурні ковзани. Це не тільки красиво, але і функціонально: «блискавка» якісно фіксує спортивний інвентар на нозі.

Підбираємо плетіння до взуття

Зрозуміло, будь-який з описаних вище варіантів шнурівки може бути застосований для будь-взуттєвої пари. Але справжній взуттєвої перфекціоніст повинен володіти правилами відповідності та вміло підбирати метод в залежності від типу взуття.

Як красиво зав’язати шнурки: вузли

Якщо освоєння художніх способів шнурівки — це ціле мистецтво, то їх банальне зав’язування — вміння, знайоме нам з раннього дитинства. А ситуація з развязавшимися шнурками — і зовсім притча во язицех. Причому не тільки для малечі, але і для дорослих. Начебто міцно зав’язав, перевірив, посмикав. Але ступив пару кроків — і ось обидва кінця вже бовтаються у вільному польоті. Можливо, ви здивуєтеся, але способи зав’язування шнурків можуть бути самими різними. Їх, як і методів шнурування кросівок та кедів, існує безліч. Нижче запропоновані лише кілька найбільш популярних варіантів.

Класичний бантик

Особливості. Звичайний бантик, зав’язувати який батьки навчили нас з дитинства, — це традиційний вузол під назвою Ian. На практиці будь-який дорослий може запросто його показати. А от розповісти в теорії можуть не всі.

Алгоритм виконання

 1. Робимо петлю на кінці правого шнурка.
 2. Робимо петлю на кінці лівого шнурка.
 3. Одночасно пропускаємо обидві зроблені петлі один в одного.
 4. Затягуємо петлі, утворюючи вузол.

Назва найпопулярніший і найбільш часто зустрічається на взуття вузол Ian отримав, завдяки своєму винахіднику. Людини, який придумав, як правильно і швидко зав’язати бантик на шнурках, звали Ян.

Ian’s Secure Knot: іменний

Особливість. Вузол Ian’s Secure відрізняється від «побратимів» естетичним зовнішнім виглядом. Його родзинка — симетричність, а головне достоїнство — міцність.

Алгоритм виконання

 1. Формуємо петлю на одній мотузці, а слідом — точно таку ж петлю на інший.
 2. Обидві підготовлені петлі пропускаємо крізь середню петлю.
 3. Затягуємо.

У перекладі на російську мову назва вузла звучить як «безпечний сайт Яна» — по імені винахідника.

Double Knot: подвійний

Особливості. Назва вузла перекладається на російську мову як «подвійний». Він грубуватий на вигляд, злегка громіздкий.

Алгоритм виконання

 1. Формуємо звичайний, стандартний вузол.
 2. Робимо петлі трохи довше, ніж зазвичай.
 3. Зав’язуємо ще один точно такий же вузол.

Two Loop Knot: дитячий

Особливості. Вважається, що саме цей метод зав’язування бутсів або кросівок найбільш простий для освоєння підростаючим поколінням. Друга назва вузла — «заячі вушка».

Алгоритм виконання

 1. Робимо петлю на одній мотузці, а слідом — аналогічну петлю на інший.
 2. Одну підготовлену петлю пропускаємо крізь середню петлю.
 3. Зав’язуємо і затягуємо.

Поширений серед молоді фразеологізм «шнурки в склянці» означає, що батьки вдома.

Two Stage Knot: хитромудрий

Особливості. Красивим цей вузол можна назвати лише з великою натяжкою. Причина — у відсутності симетричності. Проте з його допомогою можна дійсно міцно зав’язати шнурки на кросівках, щоб не зав’язувати їх повторно через деякий час.

Алгоритм виконання

 1. Формуємо петлю на одному кінці мотузки.
 2. Опоясываем сформовану петлю другим кінцем шнурка.
 3. Автоматично сформовану другу петлю протягуємо в середню.
 4. Затягуємо.
 5. Другим кінцем шнурка опоясываем перший кінець.
 6. Протягуємо перший кінець в петлю.

Stage Knot — спосіб зробити так, щоб шнурки не розв’язувалися. Навіть якщо потягнути за один шнурок, вузол буде міцним. Розв’яжеться лише одна його частина, а не весь сайт цілком.

Surgeon’s Knot: хірургічний

Особливості. Сайт простий у виконанні і дуже міцна.

Алгоритм виконання

 1. Формуємо стандартний вузол.
 2. Лівий кінець протягуємо в петлю повторно.
 3. Затягуємо.

Дивно, але в середньому протягом усього життя середньостатистична людина зав’язує вузол на шнурках більше 12 000 разів.

Шнуруємо, не зав’язуючи

Якщо вузол на взуття заважає жити, можна скористатися методом шнурівки без бантика. Із завданням як не можна краще впораються шнурки-гумки. Це простий і надійно фіксує ногу спосіб шнурування кросівок без зав’язування. Просто вставити смужки в отвори і відрегулюйте під обсяг за допомогою спеціальних кріплень.

Теоретично пару взуття, яка має 12 отворів, можна зашнурувати двома трильйонами різних способів. Перетворити звичайні шнурки в яскравий акцент образу нескладно. Головне — не полінуватися і витратити трохи часу на розвиток спритності та вправності у формуванні вузлів і візерунків. Оригінальна шнурівка взуття захоплює не на жарт, а результат змушує перехожих захоплено округляти очі.

Залишити коментар