Як красиво закінчити в’язання спицями шапки, шарфа, шкарпетки?

Кожне настання холодів супроводжується думкою про те, як би тепліше одягнутися. Звичайно ж, нам хочеться вберегти від холоду вушка, ноги і шию, і тому всі біжать швидше в магазин за покупками. Незважаючи на великий вибір шапок і шарфів, не завжди можна зрадіти якісного товару.

А, значить, потрібно взяти спиці в руки і спробувати щось зв’язати. В даному випадку – це оптимальний вихід з положення, адже ви можете вибрати нитки потрібного якості, зв’язати річ оригінальним візерунком. При цьому не витратите багато часу для такого захоплення. А якщо ви ще і любителька серіалів, то це той випадок, коли можна поєднати корисне з приємним.

Зв’язати найелементарніше (шапку, шарф або шкарпетки), не складе особливої праці. Зате ви злегка зможете урізноманітнити свій гардероб додатковими аксесуарами.

Коли ви визначилися з нитками, візерунком і навіть почали в’язати, виникає глобальне питання: як закінчити в’язання красиво? Звичайно ж, все залежить від того, що в’яжете. При в’язанні шапки потрібно знати, коли збавляти петлі.

В’язання носка необхідно правильно закрити. Якщо вам сподобалися симетричні візерунки або коси, то завершити в’язку набагато важче, тому що у вас може зіпсуватися малюнок.

В’язання шарфа

Плетіння шарфа – самий простий спосіб урізноманітнити гардероб, який не вимагає багато часу і спеціальних навичок. Якщо ви не знаєте, як правильно закінчувати в’язання шарфа гачком і спицями, не турбуйтеся. По суті, належить сплести довге в’язане полотно. Відповідно, щоб його завершити, всі петлі потрібно закрити звичайним способом, без додання і збавляння. В’язання гачком припускає, що петлі в’язання закриті вже самі по собі в кожному ряду.

Новачкам же доводиться пізнавати вперше, і тоді слід більш детально розібратися в тому, як можна красиво закінчити в’язання спицями.

Незважаючи на те що в більшості випадків користуються елементарним закриттям петель, ви можете вибрати один з декількох варіантів того, як вам слід закінчити в’язання полотна спицями, а саме:

  • Вив’язування двох петельок разом. У результаті виходить рівна косичка закритого плану, яка не буде розтягуватися. Суть способу полягає в тому, що ви кромочную петлю провязываете заодно з першою. Це робиться лицьовій гладдю за задню стінку. Петлю треба зняти з правої спиці на ліву і тепер пров’язати з наступного по черзі. Так закривається весь ряд. Це легко зробити, якщо у вас під рукою є гачок. Він допоможе скоротити час. Виворітні петлі красивіше закривають з виворітного боку;
  • Вив’язування петлі одну крізь другу, коли косичка виходить розтягнутою. Вона частіше застосовується при плетінні гумок або різних рельєфних візерунків. Провязываете дві перші петлі (ті, які знаходяться на правій спиці) по візерунку. Потім другу ви простягаєте через першу, а на правій спиці залишається одна петля. Третя простягається через другу, і так далі по ланцюжку;
  • Ряд закривається голкою. Такий вид закриття використовується для гумок, і тоді візерунок виглядає охайним. Голкою робите стібок, пов’язуючи перші три петлі. Потім робите стібок для виворітних петель, і так до кінця.

Подовжити шарф можна, прикрасивши китицями з ниток.

Плетіння шапки

Щоб зрозуміти, як краще закінчити в’язання шапки спицями, потрібно добре вивчити її візерунок, розмір і форму. Якщо передбачається складна або симетрична схема, то краще все збавляння прорахувати на папірці.

Є кілька способів того, як закінчити ряд у в’язанні головного убору спицями:

  • Простий. Він більше підходить для простих виробів без вигадливих візерунків. Щоб така шапка виглядала веселіше, використовуйте кольорову нитку. Все, що вам потрібно, так це пров’язати приблизно третю частину від глибини шапки. Потім робіть убавку в середині полотнища: через кожні п’ять петель провязываются дві заодно. І так продовжуйте шість рядів. В останніх рядах перед кінцем в’язки провязывайте вже по три петлі заодно. Продовжуйте до тих пір, поки не зможете закріпити петлі в’язання голкою;
  • З помпончіком. Провязываете відрізок на ту глибину, яка вам треба. В останніх 5-7 рядах робите зменшення по краях. Закриваєте всі зручним способом і сшиваете відрізок з виворітного боку трубою. Стягуєте і зашиваете ниткою там, де повинен бути помпончікі;
  • З клинами. В даному випадку, перед тим як закінчити в’язання спицями, потрібно добре прорахувати свій візерунок, оскільки вгорі шапка буде розділена на клини, які потім будуть зшиті між собою. Поділяєте в’язку на парну кількість частин. Буде краще, якщо спочатку у вас загальна кількість петель становить парне число. Якщо воно непарне, то додайте з кожної сторони потрібну кількість петель для парності. Зазвичай беруть 4-6 клинів, кожен з яких потрібно провязать окремо, роблячи убавку петель з боків. В кінці у вас повинно вийти 4-6 петель, тобто по петлі з кожного клину. Ці петлі між собою зшиваються;
  • З ріжками. Це найпростіший спосіб закінчити в’язання шапки. Вывязываете полотно, довжина якого дорівнює обхвату голови, а ширина – глибині шапки. Тепер обидві сторони складіть до центру і зшийте трубою. Вгорі шви теж зшийте по всій довжині. Куточки скріпіть брошками або стрічками, і шапочка з ріжками готова;
  • Шапка-«Буратіно». Щоб досягти ефекту шапки Буратіно з казки, потрібно провязать третину глибини вироби, а потім з кожної сторони робити зменшення петель. Якщо ви хочете довгий головний убір, то робіть зменшення через ряд або два. Ну а коли вам більше подобається коротка шапка, здійснюйте зменшення в кожному ряду по кілька петель одночасно. В результаті у вас повинно вийти 3-5 петель, які потрібно зшити.

Плетіння носка

В’язання шкарпеток – це копітка робота. Особливо якщо техніка виконується звичайним способом, тобто з допомогою 5-ти спиць. Багато хто задається питанням, як правильно закінчити в’язання носка спицями так, щоб виріб виглядав акуратно на нозі.

Секрет у тому, що треба ретельно прорахувати петлі на зменшення у миска і місце, звідки слід почати це зменшення.

Для цього необхідно приміряти обновку, і відзначити те місце, де починається мізинчик.

Зменшення робиться так:

  • визначте бічні лінії;
  • у кожному ряду прибирайте по дві петлі, пров’язуючи разом на лівій і на правій спиці;
  • зменшуйте до тих пір, поки в результаті не побачите 4 петлі, які потрібно скріпити.

В’язані речі зігрівають тіло і душу. Адже ці речі робляться з любов’ю, теплом і турботою. Це хороша можливість побалувати себе, а також піднести корисний подарунок тим, хто вам доріг.

Залишити коментар